Andělé a démoni - speciální obrazové vydání

Andělé a démoni - speciální obrazové vydání
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409117/bmid_andele-a-demoni-specialni-obrazove--JL3-409117.jpg 4 5512 5512

Robert Langdon série

Kniha líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód. Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva. Exkluzivní provedení s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů i pamětihodností zmiňovaných v textu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Angels & Demons, 2000

JosefW
20.11.2016 4 z 5

Tak nějak váhám nad tím, jaké udělit výsledné hodnocení. Celkovému dojmu z knihy, alespoň u mě, uškodilo filmové zpracování, jelikož mi přišlo, no, uvěřitelnější (hlavou se mi honí scéna z konce knihy, kdy Langdon skáče z vrtulníku...a taky, když víte, kdo za vším stojí, když už se zmiňuji o tom filmu...). Na druhou stranu...Vatikán, Ilumináti! Ale zase CERN...
Inu, nemůžu říci, že by mne příběh nebavil, ani nemůžu říci, že by to nebylo čtivé, avšak oproti Šifře - kterou jsem četl předtím, protože Hollywood... - mne Andělé a démoni zaujali méně.
Nuže, abych to ukončil, protože mám podobné záhady rád a knižní Tom Hanks pobíhající po Římě mě ve výsledku bavil, odpouštím některé výše zmíněné nedostatky a ač nedávám plný počet, krásné čtyři hvězdy si tahle záležitost zaslouží. :-)

Romanka89
14.11.2016 5 z 5

Velmi napínavé, do poslední chvíle jsem netušila jak to může dopadnout a kdo za tím vším vlastně stojí. Ač mi kniha docela připomínala Inferno (jak kdyby to bylo napsáno podle jedné šablony), přesto hodnotím plným počtem protože mě ten příběh prostě vtáhl.

MimiNinaFuraha
30.10.2016 5 z 5

Další povedená kniha pana Browna :) Co dodat, spisovatel je prostě šikulka :)

Ketesh
23.10.2016 4 z 5

Velice čtivé a napínavé dílo. Výborně zvolené téma i prostředí. Jen na můj vkus byl závěr moc překombinovaný.

terca-m
11.10.2016 4 z 5

Nad hodnocením této knihy pořád tak nějak váhám... Kdyby to šlo, tak bych dala 3 a půl*... Kniha je velmi čtivá, bavila mě, líbily se mi úvahy věda X náboženství a celkově děj knihy. Nicméně časová posloupnost chvílemi dost pokulhává a cca druhá třetina knihy mi začínala připadat jako slátanina a čím víc se kniha blížila ke konci, tak se mi to celé zdálo trošku překombinované...Celkový dojem byl každopádně více kladný než záporný, tak přivřu oči a dám ty 4*, ale jsou hodně škaredé :D Uvidíme jaká bude Šifra, možná ještě dojde ke změně ;-)

kacaaba
06.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četlo se to samo, napínavý děj... lepší než film

laepus
06.10.2016 4 z 5

Moje první přečtená brownovka a rozhodně jsem nebyl zklamán. První polovina je naprosto fantastická a asi to nejlepší, co jsem od něj zatím četl - ty úvahy a vztahu víry a vědy stojí za přečtení jen samy o sobě. Druhá půlka už je dost přitažená za vlasy (víc než dost) - nechci psát čím, abych nespoileroval. V kombinaci s filmem bych bral prvních 60% z knížky, závěr pak z filmu. A navíc v Římě jsem byl naposled před 20 lety a to město mě přesto nepřestává fascinovat.

Lablynt
04.10.2016 5 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem přemýšlela, jestli nedat jen 4 hvězdy kvůli rozuzlení a takovému konečnému objasnění, jak v tom mají prsty ilumináti... Bylo to krásně napsané, to musím uznat a moc se mi to líbilo, jak mi opět Dan Brown ukázal, že umí skvěle psát. I když se mi někdy těžko prokousávalo nezáživnými pasážemi, nakonec přeci jenom dávám 5 hvězd, protože tohle dílo si jich zaslouží plný počet.

elcapitano
24.09.2016 4 z 5

Ale jo, vlastně dobrý. Baví mne, že si člověk při četbě Langdonových dobrodružství trochu rozšíří obzory. Je to sice většinou dost povrchní a manipulativní zacházení s fakty, ale v zájmu vystavění příběhu ok.
První půlka knihy připomíná popis skautské bojovky a druhá je trochu mravoučná, Brown si myslím, se snaží balancovat tak, aby byl spokojený i katolík i ateista.
Ale to jsou jen takové drobnosti, jinak tuto knihu považuji za zdařilý exemplař kultur-archeo-thrilleru (?)
Nedávám ale plný počet hvězd za určitou schematičnost děje, který se opakuje v úplně všech Langdových příbězích jako přes kopírák.

natalie0385
18.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha s poutavou dějovou linií a šokujícím závěrem. Autor nastíní zajímavé události z historie církve a spolku Iluminati. Děj čtenáře dokáže pohltit, ale věřím, že ne každý toto téma ocení.

Aroucaria
16.09.2016 4 z 5

Ale jo, je dobrej a bylo to báječné čtení, ale že bych se z toho posadila na zadek, tak zas ne :-)

Meaki
14.09.2016 3 z 5

Kniha napínavá, zajímavá. Jen občas plynutí času bylo úsměvné. Takové trochu filmové. Kdy scéna trvající v knize 5 minut by se ve skutečnosti nedala za 5 minut stihnout ani omylem. Kdy jsem si v duchu říkala, že chudák kardinál už musí být dávno mrtvý, protože už je stoprocentně dávno po limitu a vypravěč mi poté sdělí, že chudák kardinál zemře až za chvíli. Kdy přejedou za zlomek času celý Vatikán, přeplněný turisty. Dokonce na letošním Natsuconu, byla tato kniha na jedné přednášce (zaměřené na rady začínajícím spisovatelům a pisálkům všeho druhu) zmíněna jako špatný příklad časové posloupnosti a časové logiky. :D Ale co, knihu jsem si oblíbila, i když jsem se občas ztrácela.

Nestorkea
14.09.2016 4 z 5

Po přečtení Šifry jsem se na tuhle knížku těšila, ale nenadchla mě tolik.

hellena1523
11.09.2016 3 z 5

Brown se asi nestane mým oblíbencem. Kniha mi vůbec nesedla, nebavila mě, táhlo se to, napětí jsem nenašla a do čtení jsem se spíš nutila... :-(

Insignitka
08.09.2016 5 z 5

Moje oblíbená Brownovka

jezek693
05.09.2016 5 z 5

Už asi dva roky jsem si ji chtěla přečíst ale její tloušťka mě odrazovala. Jsem ráda že jsem našla odvahu si ji přečíst a nelituji. U mě vítězí kniha nad filmem.

RudýOnkel
01.09.2016 5 z 5

Na knihu má každý jiný názor a někteří říkají, že v ní jsou nesmysly. Vždyť ale na začátku knihy se píše, že jde o román a smyšlený děj. Proč pak píšete, že to nedává smysl a že některé věci jsou pouze bludy a věci, které by se nemohly udát. Pak Vám možná chybí fantazie. Nikomu neberu jeho názor, ale nemusíte všem, koho potkáte, říkat, že si tu knihu nemáme číst, že je úplně absurdní. Můj názor je, že je čtivá a děj tak smyšlený, že v dnešní společnosti by se něco takového mohlo stát...

Ladislav.Knap
28.08.2016 5 z 5

Pan Brown mi opět dokázal, že když má kniha poutavý a dechberoucí děj, je úplně jedno kolik má stránek, člověk se ocitne na konci a ani neví jak. :-)

Atrament
26.08.2016 2 z 5

Začátek docela ušel, ale ke konci šla kvalita strmě dolů a samotný závěr plný prapodivných zvratů a dost nelogického chování všech zúčastněných postav byl vysloveně slabý. Aby toho nebylo málo tak v samotném závěru ještě číhal přeslazený postelový happy end, který mě donutil ubrat jednu z původních tří hvězdiček.

Brown ví přesně jak zpracovat podobné téma, aby bylo čtivé. Důsledně se drží kratičkých kapitol, které vždy ukončuje buď nějakým velkolepým odhalením a nebo aspoň naznačením nějakého objevu, načež skočí v ději jinam, čímž zručně udržuje čtenářovu zvědavost našponovanou. Bohužel všeho moc škodí, a protože Brown tohle dělá opravdu pořád, velmi rychle se to čtenáři, který si toho všimne, omrzí.

karolina1733
25.08.2016 5 z 5

Aneb povinná četba může být i zábava. Skvělá kniha, určitě není poslední, kterou si od Browna přečtu.