Andělé a démoni - speciální obrazové vydání

Andělé a démoni - speciální obrazové vydání
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409117/bmid_andele-a-demoni-specialni-obrazove--JL3-409117.jpg 4 5505 5505

Robert Langdon série

Kniha líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód. Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva. Exkluzivní provedení s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů i pamětihodností zmiňovaných v textu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Angels & Demons, 2000

Kate.S
18.04.2014 3 z 5

Po Šifře tu jsou Démoni. Bohužel, tento díl mě nijak neuchvátil. Byla jsem značně zklamaná, protože Šifra se mi líbila a navnadila mě na další díla Dana Browna. Druhá kniha od něj mi však dojem zkazila. Možná mi ale jen nesedl námět. Ilumináti, kardinálové, papež. Nic z toho mě nezaujalo. Šifra oproti tomu mi přišla zajímavější a zábavnější. Nejvíc mi však vadilo, že značnou část knihy hlavní postavy trávily přemisťováním z místa na místo. Běhali neustále sem a tam. Zajímavé to začínalo být až u vražd jednotlivých kardinálů. No, zkrátka mě tento díl zklamal.

knihomol 61
16.04.2014 5 z 5

Knihu jsem četla ještě než byla zfilmována a po přečtení,spíše nepřečtení,Inferna jsem psala komentář. Musím říci ,že tato kniha byla pro mne od Browna najlepší. Mnoho informací a úpně něco jiného než Šifra. Musím ji zhodnotit po Šifře jako nejlepší ! Děj,zápletka ,napětí,opravdu vyvedené Jsem ráda,že knihu vlastním a mohu se k ní vrátit.

kirkous
12.04.2014 1 z 5

Šifru mistra Leonarda jsem nezvládl, po delší době jsem teda zkusil toto, ale opět jsem se daleko nedostal. Nutí mne to ale přemýšlet, proč jsou takové knihy populární. Tu jednu hvězdičku dávám za to.

Jajulle
10.04.2014 5 z 5

Naprostý klenot od Browna.

Darkangel28
07.04.2014 4 z 5

Dobrá kniha

patas.burda
31.03.2014 5 z 5

Pro mě tahle kniha zůstává ze všech od Dana Browna na 1. místě (tedy alespoň z těch kde vystupuje Robert Langdon). Přijde mi ze všech nejnápaditější (no uznejte že to vraždění těch kardinálů mělo prostě šmrnc) a na oněch místech jsem byl tak jsem si je dokázal lépe představit.

Basta1912
20.03.2014 5 z 5

Dle mého Brownova nejlepší kniha. Anděle a démony jsem dostala od kamarádky k Vánocům s tím, že se jí líbila obálka. To jsem se zhrozila, protože sama si nekoupím téměř nic, co si předem nepřečtu :P Ale jakmile jsem začala Anděle číst, totálně mě to rozsekalo a konec byl prostě úžasný!!! Film si ke knížce nemůže ani přičichnout, stejně jako v případě DaVinciho kódu mi film jen ujistil v tom, že knižní předloha je stokrát lepší než filmové zpracování - navíc Tom Hanks jako Landon je totální přešlap
xP Každopádně Andělé a démoni - super!!!!

Werun
06.03.2014 4 z 5

Podle mého názoru jedna z nejlepších knih od Dana Browna. Velmi čtivá, nelze od ní odejít.

jacquelineFF
04.03.2014 5 z 5

Super knížka, hltala jsem ji po celou dobu, co jsem ji četla.

Ladys
14.02.2014 4 z 5

Přesto, že to zavání až přílišnou senzacechtivostí, bavil jsem se. Jen je škoda, že Brown vlastně píše pořád to samé, olepené jinou omáčkou. Tahle mi chutnala nejvíc. Po zkušenosti s Infernem ale s Brownem končím

hradilovi.mk
14.02.2014 5 z 5

Knihu mohu jen doporučit. Jen mě sklamal film. čekala jsem něco víc. Třeba konec.(ve vrtulníku byl i Langdon-v knize, ve filmu ne. Slečna Vetrová byla dcera, ve filmu dcera nebyla,ale kolegině..... Je toho více.) Ale kniha byla skvělá:-)

Filipfifas
12.02.2014 5 z 5

Nejprve jsem četl Šifru mistra Leonarda, která byla úžasná, ale tohle je ještě lepší. Opravdu doporučuji přečíst.

Posli
08.02.2014 3 z 5

U této knihy vlastně můžu napsat úplně to samé hodnocení jako u Šifry mistra Leonarda, protože Brownovi knihy se příběhem skoro neliší. Na začátku je mrtvola, a pak se jen běhá z místa na místo a nakonec vše dobře dopadne. Ale přece jen se mi to líbilo trochu více než Šifra. Přijde mi, že to bylo víc napínavější. Pochybuji, že bych se pustila do další Brownovy knihy. Identičnost děje mě od toho odrazuje.

Market = )
06.02.2014 3 z 5

Hm, zase mi moc nevyhovoval zvrat "mysleli jste, že jsem hodný, ale jsem vlastně fanatický šílenec a vrah" a místy mi to, zejména na konci, přišlo už krapet přitažený za vlasy a až moc nepravděpodobný, ale zbytek samozřejmě dobrý (opět až na občasný zdlouhavý nudný pasáže, to je taky evergreen, ale někdo se v nich možná vyžívá). Jinak místo a "luštitelská" část zápletky bezva :-).

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Brownův majstrštyk :-)

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Podle mě nejlepší knížka od Browna. Líbila se mi víc jak Šifra i jak Ztracený symbol. Prostředí Vatikánu rozhodně velmi zajímavé a chtěla bych se tam jednou podívat právě díky této knížce. I film byl úžasný :)

efka.saf
25.01.2014 5 z 5

Jednoznačně nejlepší z mnou doposud přečtených Brownů. Ale samozřejmě záleží na úhlu, z jaké se na knížku díváme. Je logické, že z historického hlediska by moc ovací nesklidila, ale nutno se dívat na Browna jako na spisovatele napínavých thrillerů, nikoliv jako na autora literatury faktu (jako to dělá naše Matička církev). Kdo ví, možná Bernini opravdu teď někde v zemi roní slzy nad tím, co bylo k jeho dílům vyfabulováno, ale já naopak Brownův smysl pro kombinaci historických faktů s naprostou fikcí oceňuji a především obdivuji. Samozřejmě uznávám, že děj (a především závěr) byl "lehoulilince" překombinovaný, ostatně to by jinak nebyl Dan Brown, ale nic to nezměnilo na tom, že jsem knížku přečetla ani ne za dva dny a bála jsem se ji odložit, protože jsem si byla jistá, že Vatikán vyletí do vzduchu a já u toho nebudu :)

hannah2000
20.01.2014 4 z 5

Moje první knížka od Dana Browna. Předtím jsem viděla pouze filmy, včetně Andělů a démonů, a nemůžu říct, co se mi líbilo více, zda kniha nebo film, protože film má poněkud jiný děj a pozměněné zápletky. Knížku jsem doslova "hltala a občas nevěřícně zírala", co autor vymyslel - to je tedy fantazie :-). Vůbec bych se nedivila, kdyby se tato kniha dostala na černou listinu církve. Navzdory silně fantazijním prvkům, nebo právě pro ně, se kniha velmi dobře četla.

Škubín
09.01.2014 5 z 5

U hodně komentářů s velkým počtem palců stálo v podstatě to, že je kniha špatná s čímž naprosto nesouhlasím...

Kniha je psaná velice dobrou formou, je velice čtivá a obsahuje spoustu zajímavých informací... některých pravdivých, některých smyšlených, ale ani na chvilku nebudete s to to rozeznat :)
Dokonce jsem se začetl tak moc, že mě vyrušil až ranní budík abych šel do školy. takže nemůžu dát méně než * * * * *

Aneneta
04.01.2014 5 z 5

Geniální! Název mě příliš neoslovil a tak kniha pár týdnů ležela nedotčená na police. Ihned po přečtení prvních stránek jsem si ji ale zamilovala. První kapitoly plné poučných faktů, které jsou podány nenucenou a zajímavou formou. Brown ví, jak ve čtenáři vzbudit zajímavost a tak je těžké přestat ve čtení.

Místo děje si autor zvolil skvěle, protože je to rozhodně zajímavé město a já na každé stránce obdivovala, jak moc toho autor ví. Závěr je působivý, skrývá mnohá překvapení.

Pozor, spoiler:
Když jsem věřila, že hlavní hrdina zemřel, překvapilo mě to, ale na druhou stranu to ve mě nevyvolalo příliš smutné pocity, jako ve mě občas kniha zanechá. Zkrátka jsem se s hlavními hrdiny nevžila tolik, jak by to u tak báječné knížky chtělo.

Ukázka z díla (str. 117):
V roce 1857 papež Pius IX. usoudil, že věrné zpodobení mužského těla by mohlo v obyvatelích Vatikánu roznítit chtíč. Chopil se tedy dláta a kladiva a všem mužským sochám ve Vatikánu urazil genitálie. Zničil tak díla Michelangelova, Bramanteho i Berniniho. Škodu pak zakryly štukové fíkové listy. Takhle o mužnost přišly stovky soch. Langdonovi často vrtalo hlavou, jestli tu od té doby někde leží bedna kamenných přirození.