Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/6/bmid_robert-langdon-sifra-mistra-leonard-ZyU-6.jpg 4 7215 7215

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code, 2003

Kate.S
18.04.2014 4 z 5

Šifra byla mým prvním setkáním s Danem Brownem. Nevěděla jsem, co mám očekávat, protože přeci jen knihy tohoto autora jsou velmi rozporuplné, co se týče hodnocení. Mně osobně se kniha líbila, byla psaná velmi čtivým jazykem a stránky ubíhaly opravdu rychle. Proč jsem po této knize sáhla? Důvod je prostý. Měla jsem v plánu se zúčastnit akce Listování: Inferno a chtěla jsem mít jakýsi obrázek toho, jak autor píše. Vím, že pan Brown zde plácá páté před deváté, to ano. Míchá konspirační teorie a fakta dohromady a díky tomu bývá často kritizován. Mně ale, jako laikovi to bylo úplně jedno. U čtení jsem se bavila a musím říct, že už dlouho jsem nenarazila na tak čtivou knihu.

astroweb
10.04.2014 3 z 5

Nemohl jsem se s některými "fakty" , byť spekulativně konspirativními, ztotožnit. Z přečtených Brownů pořád jednoznačně vede na všechny hvězdičky Inferno.

Michaela91
08.04.2014 3 z 5

Příběh je to dobrý i když jsem se občas ztrácela v těch náboženských věcech. Toho v knize na mě bylo moc.

fruitbueno
07.04.2014 4 z 5

Jůů, to byla jízda :) vynikající příběh, který utekl než bys řekl grál. Na můj vkus hodně spekulací, hodně detailů, ale proč ne.

Nikolieta
03.04.2014 4 z 5

Velmi propracovaná kniha a skvěle napsaná. Brown umí pracovat se čtenářem a svému příběhu dát takovou zápletku, která vás nenechá v klidu oddychnout. Někdy je těžké oddělit skutečnost od fantazie.

Izzy46
01.04.2014 5 z 5

Jedním slovem – fantazie. Klobouk dolů za to, jak Brown dokáže po celou dobu pracovat s napětím, které vás ke knize připoutá takovým způsobem, že se ani na chvíli nebudete nudit.

st18321
20.03.2014 5 z 5

Skvělá kniha velmi nápaditá a čtivá člověk si z ní něco odnese a poučí se něco o historii církve a symbolů, které církev vykládá zcela mylně. Jen mě mrzí, že jsem jako první zhlédl filmové zpracování. O proti filmu je kniha daleko podrobnější. Velmi mě zaujali pásáže ve, kterých autor popisuje životní pouť Sillase. Ve filmu působil jako psychopat v knize je postava Sillase daleko zajímavější a dá se i jeho jednání pochopit.

Blekí
09.03.2014 4 z 5

Panu Brownovi vděčím za skvělý zážitek. Šifra mistra Leonarda překonala mé očekávání a já dávám plný počet hvězd s takovou jistotou, jako ještě nikdy.
Kniha má vše, co od skvělé knihy jako čtenář požaduju - reálné postavy, nepředvídatelný příběh plný intrik, který vždy potopí všechny vaše teorie a hlavně ono vtáhnutí do děje, které vás nepustí do samotného konce knihy.
Knihy pana Browna si s mou zálibou historii, umění a vlastně i jiného pohledu na církev, užívám o to víc.

Werun
06.03.2014 5 z 5

Naštěstí jsem nejdříve četla knihu a pak film, a proto mohu dát pět *. V opačném případě bych po knize asi nesáhla.

Lenourt
26.02.2014 5 z 5

Po celou dobu čtení jsem nevycházela z úžasu, jak to všechno krásně do sebe zapadá.
Jen ten konec jsem (možná) trochu nepochopila... Domyslela jsem si to po svém.. a možná správně, kdo ví :-)
Ale je to jedna z knih, u kterých vám je líto, že je už nikdy znovu nemůžete číst poprvé...

Ladys
14.02.2014 3 z 5

Četl jsem jako první věc od Browna. Kdysi bych dal 4/5, ale s odstupem dávám 3/5. Vlastním vydání doplněné fotografiemi, což zajímavě podporuje děj, ale až kýčovitá druhá polovina děj zase shazuje. Takže pro mě průměr

monnika88
11.02.2014 5 z 5

Kniha se pro mne hrozně dobře četla. Jsou zde pěkně popsané události z minulosti.

Posli
08.02.2014 2 z 5

Na knize se mi líbila čtivost a to jak Dan Brown vytvořil příběh z celkem pravdivých informací. Bohužel, to je tak všechno. Nejsem moc příznivce těchto teorií, proto mě to místy štvalo. To jak se bude příběh vyvíjet bylo celkem zřejmé, takže kniha ztratila napětí. Postavy mi přišly strašně fádní a nevykreslené. A konec? Kolikrát už to tady bylo, že celou cestu jdeme, abychom se nakonec vrátili zpátky?

VeronikaEn
06.02.2014 4 z 5

Čtivé, poutavé, zajímavá zjištění plná ještě zajímavějších teorií, která člověku způsobují téměř neustálé povolování dolní čelisti úžasem nad tím, jak to do sebe všechno perfektně zapadá. Jen mi bylo neuvěřitelně k vzteku, že jsem nejprve viděla film a tím pádem jsem tušila, co mám očekávat na úplném konci.

Kmotr99
04.02.2014 3 z 5

Ano. Dan Brown píše tak čtivě, že člověk od první stránky stále čte a přestane číst až na konci. I tak musím knihu trochu zkritizovat. Za prvé mi nepřišlo zjištění nijak moc neuvěřitelné a převratné a to hlavně kvůli právě až přílišné rychlosti děje. Vypadá to fakt hloupě, když na to Robert Langdon přijde v podstatě ze dne na den. Za druhé prostě knize nevěřím, nepřišlo mi to reálné a často až kýčovité, čemuž napomohla ošklivá obálka.

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Úžasná knížka z prostředí Paříže :) Stejně tak film byl krásný, ale knížka je knížka :)

Gity
02.02.2014 5 z 5

Knížka byla velmi čtivá, napínavá, překvapující. Obsahuje spoustu zajímavých historických informací a vyvolává spekulace o historicky starých "pravdách", o pravdě Bible. Pro křesťany je určitě pobuřující. Mně se velmi líbila.

slezakmartajh
26.01.2014

Samozřejmě jsem nejdříve viděla film a pak jsem četla knihu a také zastávám názor že je lepší číst než vidět film.Mě se líbila moc

cluci
26.01.2014

Kniha se četla sama, děj je vcelku napínavý, ale některé pasáže byly až příliš transparentní. Počkala jsem si na tuto knihu rok po jejím vydání. Zajímavé čtení, fascinují vás fakta, architektonické prvky, skvostné poznatky. Den po přečtení jsem shlédla film, což bylo něco úplně strašného, ale zakoupila jsem si i CD a v autě málem zapomněla, že řídím. Autor je skvělý, Šifra mě sice neudolala, ale DB píše moc dobře.

hannah2000
20.01.2014 5 z 5

Tuto knihu považuji za velmi zdařilou (a o moc lepší než film). Je zde do detailů rozpracovaný děj se spoustou zápletek, které se na konci sbíhají do překvapivého závěru. Hodně se mi líbilo zapracování prvků z historie a umění. Také hlavní postava - Robert Langdon - je sympaťák. Akorát se musím přiznat, že mi nějak uniklo, jestli se dal Langdon dohromady se Sophií :-) Nezbyde mi tedy nic jiného, než přečíst ještě jednou ;-).