Ztracený symbol

Ztracený symbol
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3856 3856

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol, 2009

NachlJ
28.01.2016 5 z 5

Moje první kniha od Browna a hrozně jsem si jeho styl psaní oblíbila. Kniha mě úplně pohltila že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Knihu jsem pomalu ani nechtěla dočíst, jelikož jsem chtěla číst dál ale ne konec. Kniha ztracený symbol je napínavá a dojemná.

mekkejla
20.01.2016 4 z 5

Podtitul knihy by podle mě mohl znít: Aneb když chcete vše, co jste zjistili o zednářích a symbolech napasovat do jedné knihy. Téma super, klasický Brown - hromada symbolů, záhad, různé úhly pohledu na věc, akční děj - ok, ale tak dlouho mě napínal, že jsem čekala na závěr naprostou pecku a ta se jaksi nekonala... Vlastně nechápu, proč by zrovna Langdon, který touto vědou žije, měl být z celého rozuzlení tak na větvi. Nejvíc se mi líbily pasáže s o noetice - to bylo fakt zajímavé a doteď mi vrtá hlavou, co je na tom asi pravdy...

Tynyton
05.01.2016 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší z knih Dana Browna, ve kterých se setkáváme s geniálním symbologem Robertem Langdonem. Da Vinciho kód, Andělé a démoni i Inferno jsem přečetla jedním dechem, ale u této knihy se mi ani nechtělo dobrat konce. Zápletka mě nijak nenadchla. Od Dana Browna jsou rozhodně i lepší kousky.

pajuu
11.11.2015 3 z 5

napínavá knížka s docela překvapivým koncem, ale rozluštění hádanky, která se odvíjí celou knihou pro mě bylo docela zklamání, čekala jsem trošku větší "pecku". Jiné díly s Langdonem se mi líbily více, nicméně i tak, skvělá kniha, rozhodně stojí za přečtení a čte se jedním dechem.

DDDiablo
31.10.2015 5 z 5

Musim priznat, ze jsem knihu necetl, ale poslechl jsem si ji v mluvene verzi. Musim rict, ze se mi moc libila. Mohu vrele doporucit.

Jury
23.10.2015 4 z 5

Kniha byla velice zajimava ale podle me misty hodne neprehledna...obzvlast konec byl trochu slaby...od knihy s touto tematikou sem cekal neco vic ale i tak sem knizku precetl a vcelku sem byl spokojen...

petunkav
12.10.2015 5 z 5

Opět skvělé čtení..... Už na mě čeká další autorova kniha.

mia1990
14.09.2015 5 z 5

Dle mého se jedná o nejlepší díl ze série Robert Langdon. Mám ráda všechny 4 díly a četla jsem je hned po sobě, takže jsem se do nového dílu vrhala s pocity a dojmy dílu předchozího. Každý je sice o něčem jiném a v jném prostředí, ale Ztracený symbol má u mě 1*. Je to možná i tím, že Šifra a Andělé mají filmovou adaptaci, tudíž jsem byla při čtení ovlivněná, ale i tak se hrozně těším na filmovou adaptaci dílu třetího i čtvrtého. Tom Hanks je prostě skvělý herec :-)

gigieretino
06.09.2015 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha od Dana Browna. Doporučuji přečíst všechny knihy od tohoto autora. Všechny mě mile překvapily a těším se na další.

Mantichora
16.08.2015 3 z 5

Příběh je napínavý a přečetla jsem knihu za dva dny, ale našly se pasáže, do kterých jsem se musela nutit, dokonce jsem sem tam přeskočila odstavec. Proti Šifře to prostě není ono. Jak už tu poznamenala Hanichka, to věčné divení se a nepochopení je dost přehrávané. Je to škoda, snad se spravím později u Inferna.

Verisvlckova
31.07.2015 5 z 5

Mezi mé nejoblíbenější knihy od Dana Browna patří bezesporu Andělé a démoni a již nově publikované Inferno, ovšem i tato kniha pokulhává pár milimetrů za nimi. Opět kapitoly, které nutí člověka začínat další a další. Přečteno za dva dny. Doporučuji :-)

25veronika3
19.07.2015 5 z 5

Pro mě byl Ztracený symbol jednou z nejslabších knih, jakou jsem od Browna četla. Možná proto, že Washington pro mě nemá tak velkou historickou hodnotu jako v ostatních knihách. Ale musím říct, že myšlenka, která se upíná ke konci knihy, mě vážně dostala. To pojetí křesťanství, jak tam popisuje Brown, mě uchvátilo.
"Dávní mudrcové by se rvali za vlasy, kdyby viděli, jak se jejich učení v průběhu historie pokroutilo. Jak se z náboženství stal výběrčí mýta na cestě do nebe, jak válečníci pochodují do bitvy ve víře, že bůh je na jejich straně. "
Skvělé :)

Babsie
17.07.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Plné zvratů, děje, příběh plyne rychle, navíc úžasně propletené. . Obvyklý Brownův scénář, Langdon utíká, po cestě musí řešit spoustu symbolů a záhad, propleteno konspiračními teoriemi a historickými tématy. Líbila se mi od Browna nejvíc, kvůli tématu zednářů. Brownovo styl psaní zaujme, chytne a nepustí. Opravdu skvěle napsáno a vymyšleno. Hodně napínavé, celou dobu dychtivě čekáte jak to vlastně dopadne. Z některých situací a myšlenek až mrazí. Nemám co vytknout.

Anna_D
14.07.2015 3 z 5

Jako čtivo do nemocnice dobrý.

Hanichka
30.06.2015 2 z 5

Z části chápu, proč má knížka tak vysoké hodnocení, čte se to rychle a má to spád, a i to, že se celý děj odehraje během cca 12 hodin přispívá k lepší čtivosti. Jenže...všechno je takový strašně na efekt, hrdinové jsou pořád bez dechu, neustále se nevěřícně dívají nebo třeští oči...v kritických situacích si nejdřív povykládají o tom, že "ty to, Roberte, vážně ještě nechápeš?? já jsem tady provedla tuhle úvahu, o které ti teď dlouze povykládám, přestože jde o život mého bratra, na kterým mi záleží tak, že to opakuju na každé druhé stránce". Kromě postav mě štval ještě příběh sám o sobě, dle mého vymyšlený jen proto, aby Brown mohl předvést kolik toho ví o symbolech, původech slov, "tajných" rituálech a vůbec (pravdivost ale nemůžu hodnotit) a aby teda napsal něco, co se odehrává v Americe. Takže si vymyslel za vlasy přitažený příběh, ve kterém neustále někdo žasne. Předchozí dvě knížky se mi dost líbily, ale tahle je prostě o dost horší - a ještě k tomu kombinuje schéma předchůdkyň (ženská po boku, honičky, problémy s policií, klaustrofobik Langdon v úzkém prostoru, finální odhalení) což teda napotřetí už úplně nežeru...

wiix
01.06.2015 4 z 5

Veľmi kvalitné pokračovanie Langdonovej série príbehov so sympatickými postavami a napínavým dejom.

nereidka
21.05.2015 5 z 5

Mně se moc líbilo. Hlavně když jsem rok na to jela do Washingtonu a mohla se na své nabyté vědomosti podívat v praxi :)

mazlak
19.05.2015 4 z 5

Citát v teto knize, "ČAS JE ŘEKA… A KNIHY JSOU LODĚ. MNOHÉ SVAZKY

SE VYDAJÍ PO PROUDU, ALE ZTROSKOTAJÍ A NAVĚKY

UVÍZNOU NA PÍSČINĚ. JEN MÁLO, PRAMÁLO Z NICH

ODOLÁ ZKOUŠKÁM ČASU A PŘEŽIJE, ABY POŽEHNALO

BUDOUCÍM VĚKŮM.“ ; jako by sám vystihoval hodnocení teto knihy. Druhý a čtvrtý díl této série je daleko lepší.

Greene
30.04.2015 2 z 5

Prakticky se nedala číst. K čtení jsem se musel přemlouvat.

Torgal
03.03.2015 2 z 5

Brown sa zas rozhodol podojiť peňaženky svojich obdivovateľov a napísal ďalšiu generickú konšpiračnú báchorku. Tentokrát sa všetko točí okolo slobodomurárov a i napriek snahe vysokým tempom rozprávania maskovať jalovosť zvratov a odhalení, čitateľ sa už teraz opiť rožkom nenechá. Predchádzajúce Langdonovky sa mohli oprieť aspoň o kontroverzie, ktoré vzbudzovali, u symbolu toto ale nehrozí. O zúfalosti celého tohto počinu svedčí to, že identita páchateľa, ktorá bola v závere tak teatrálne odhalená musí byť každému rozumne uvažujúcemu jedincovi jasná od prvého momentu kedy sa jeho postava objaví. 4+/10