Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397981/bmid_romeo-julie-a-tma-Tp3-397981.jpg 4 3871 3871

Mladý student Pavel se rozhodl vyrazit na příjemnou večerní procházku. Rozjímal přitom o dospělosti a své myšlenky chtěl okořenit vykouřením cigarety na lavičce v parku. Sice tam seděla nějaká smutná dívka s kufříkem, ale s tou nebyla žádná kloudná řeč. Mírně otrávený Pavel se rozhodne nic neřešit a vykouřit si další cigárko. Škrtne sirkou a … náhle uvidí na jejím kabátku žlutou hvězdu s nápisem JUDE. Jsou časy protektorátu, začaly transporty Židů do Terezína a v Praze byl spáchán atentát na Heydricha. Romeo, Julie a tma je nesmrtelný příběh tragické lásky z nejtemnějších časů naší historie... celý text

An52imal
01.12.2017 2 z 5

Čekala jsem od této knihy více. Myslela jsem, že to bude úplně něco jiného než Romeo a Julie. Romeo, Julie a tma mi připadá jako Romeo a Julie akorát za jiné doby. Ani jedno mě nebavilo. Dávám 2* protože jsem v příběhu viděla alespoň náznak toho, že by mohl být děj zajímavý. Přečtu si tuto knihu za pár let znova a uvidím, třeba změním názor.

nickys
29.11.2017 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila a musela jsem se hodně přemáhat, abych ji nakonec dočetla, ale vzhledem k počtu stránek jsem to zvládla. Zajímavou pro mě začala být až, když mi k přečtení zbývalo cca 20 stran.

vivienna
28.11.2017 4 z 5

smutný příběh dvou mladých lidí v období války - další povinná četba, do které nebylo třeba nutit:-)

Placi
26.11.2017 4 z 5

Krásně napsaná kniha se smutným příběhem. Obyčejný projev lidskosti se promění v lásku dvou mladých lidí, kteří se potkají ve smutné době protektorátní Prahy. Potkat se jindy, možná by se jen minuli...

ferda16
22.11.2017 4 z 5

taky jsem si tuhle povinnou četbu užila a moc.

andrejci
17.11.2017 4 z 5

Nato že to byla povinna četba tak to bylo dobré.Knihy kde se píše o historii nesnáším ,ale tato me bavila.

Ája27
16.11.2017 5 z 5

Povinná četba přečtená dobrovolně. Mluví za vše. :)

marta14
14.11.2017 3 z 5

Tato kniha se mi nečekaně celkem líbila. Nebyla zas tak nudná, což mě překvapilo.

tinka99
22.10.2017 4 z 5

Na to, že to byla povinná četba, se mi kniha líbila...

Doemit
22.10.2017 4 z 5

Další z knih k maturitě. Příběh se mi líbil a byl moc napínavý, hlavně poslední stránky. Kniha není složitá na čtení už počtem stránek. Konec byl celkem očekávaný, ale to mi názor na knihu nemění, rozhodně doporučuji :)

led.zep
22.10.2017 5 z 5

Jsou knihy, které toho na pár stránkách řeknou o určité době víc, než veškerá literatura faktu a výpravné historické romány. Tohle je jedna z nich.

Francesca14
21.10.2017 3 z 5

Knížka byla čtivá, byly tam moc hezké popisy jak prostředí, tak pocitů a četlo se to rychle. Ale nemám ráda knížky z válečného období, vždycky na mě pak padne takový strach a úzkost a deprese... a celý ten příběh provázelo vědomí toho, že to špatně skončí. Takže mě to bavilo, ale nemůžu si nějak zvlášť oblíbit takhle smutnou knihu.

RenWinter
20.10.2017

Knihu jsem četla částečně kvůli škole a částečně z mé vůle, protože jsem po ní házela v knihovně očkem už delší dobu. Začátek byl trošičku zdlouhavější, ale nakonec jsem to přečetla za jedno odpoledno úplně v pohodě. Knížka je celkově super takže ji doporučuju.

Kačta
09.10.2017 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci výběru k maturitě, takže vlastně povinně, ale naštěstí pro mě byla čtivá. Nakonec mě opravdu zajímalo, jak mladí milenci dopadnou.

kilometr
07.10.2017 5 z 5

Krásná kniha,kterou přečtete za dvě odpolední směny.90%.

Hathor89
02.10.2017 5 z 5

Kniha mne minula během školních let, tak jsem se k ní vrátila na doporučení okolí. Začátek mi přišel nijaký a přemýšlela jsem, co na TÉ knížce všichni mají. Pak mne pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem. Teď už vím, že si TU knihu přečtu někdy znovu. Krásný, i když smutný příběh. Strach, z nacistů, z kolaborantů, ze smrti, o rodinu, o lásku, všude jen strach. Tma, ve které se objeví paprsek světla. Heydrichiáda pohledem lásky. Tolik myšlenek dospívajícího člověka, které bohužel nikdy nedostanou příležitost získat odpovědi. Pár stránek novely mi dalo skutečně mnoho. Především otázku: co můžu udělat, když …

Kacenka_B
16.09.2017 4 z 5

Výborná kniha, která mě ihned pohltila. Jsem veliký fanoušek 2.sv.v. a tím pádem jsem knihu přečetla během chvilky. Nejvíce mě dostal konec tohoto příběhu. Byl zvláštně napsaný, avšak ze závěru jste ihned vycítili, jak vše tragicky dopadlo.

Kassiopeia
12.09.2017 5 z 5

Krásná a smutná kniha. Smekám před panem Otčenáškem.

Xena011
03.09.2017 4 z 5

Krásný a zároveň smutný příběh na pozadí druhé světové války. I film je velmi zdařilý.

čtenářka4
01.09.2017 5 z 5

Nádherný, romantický a smutný příběh, který vás za tak malou chvíli vtáhne do temné doby 2. světové války, nacismu, doby strachu, temna a nejistoty. Popisy myšlenek a pocitů jsou tak opravdové, že to vše zažívá i čtenář. Taková lehkost psaní a přitom tak naléhavé téma. Romeo, Julie a tma je kniha, kterou přečtete na jediný nádech a zbyde po ní silný emoční zážitek a stejně jako Pavel přemýšlíte, jak žít dál a máte pocit, že to byl vše jen krásný sen, ze kterého jste se probudili a zbylo jen prázdno.