Rudolf Hess: Podivný konec nejstaršího špandavského vězně
Hugh Thomas
Rok po smrti posledního nacistického vězně ve španělské káznici (17. 8. 1987) se na knižních pultech ve Velké Británii objevila publikace s názvem HESS: Případ dvou vražd. Jeji autor, Angličan Hugh Thomas, který byl počátkem sedmdesátých let vyslán do Berlína jako expertní lékař britské vojenské nemocnice, vzbudil rozruch už prvním vydáním svého rukopisu, tehdy ještě nazvaného Vražda Rudolfa Hesse. Knížka totiž zpochybňuje fakt, že významný pohlavár třetí říše, Hitleruv zástupce a osobní přítel Rudolf Hess (psáno také Heß), který v roce 1941 tajně a sám odletěl do Velké Británie, je totožný s člověkem, jenž byl po ztroskotání letadla zajat, po válce odsouzen v Norimberku na doživotí a za záhadných okolnosti zemřel jako poslední španělský vězeň. Otázek kolem osudu Rudolfa Hesse je dodnes mnoho. Detailní znalost prostředí i aktéru děje umožnila autorovi této knihy dát jasnou odpověď alespoň na některé z nich.... celý text
Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: 1999 , Brána , Knižní klubOriginální název:
Hess: A Tale of Two Murders, 1979
více info...
Přidat komentář
Nejsem příznivcem konspiračních teorií, když vidím čáru na obloze, považuji ji zkrátka za kondenzační stopu za letadlem. V tomhle případě ale věřím autorovi a jsem přesvědčený, že důkazy, které v knize skládá jeden za druhým skutečně svědčí o tom, že muž, který skončil ve Špandavě, nebyl někdejším Hitlerovým zástupcem. Knížka je přehledná, srozumitelná a velmi, velmi přesvědčivá.
Autorovy další knížky
1999 | Rudolf Hess: Podivný konec nejstaršího špandavského vězně |
2007 | SS-1: Heinrich Himmler - nepravděpodobná smrt |
1997 | Dvojníci: Pravda o tělech v berlínském bunkru |
Ačkoliv je kniha útlá, obsahuje zajímavé informace o R. Hessovi, hlavně o jeho uvěznění. Autor nám postupně předkládá, proč nabyl přesvědčení, že to ve skutečnosti vůbec nebyl on.