Růže bílá, černý les

Růže bílá, černý les
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409653/bmid_ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4 1244 1244

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest, 2018

sarekaslukova
22.04.2020 3 z 5

Tak tahle kniha mě moc neoslovila, vše co jsem si říkala že se teď stane se následně stalo. Byla tedy velmi čtivě napsaná, ale bez žádného překvapení.

rilajaan
18.04.2020 5 z 5

Čtivá kniha, zajímavý příběh. Spousta námětů na zamyšlení, prostě nic není bílé nebo černé. Válka nemá nikdy vítězů.

swon
18.04.2020 4 z 5

V knize najdete mnoho zajímavých momentů - za určitě nejzajímavější považuju popis předválečné situace v Německu. Nevím, jestli si dnešní čtenář vůbec dokáže představit, jak byli lidé nuceni žít. Kdo se ohnul, kdo šel nadšeně s davem. Já to nedokážu, je mi z toho zle. A to nemusím číst o nacistickém Německu...že ano.

Samozřejmě, že to není kniha faktografická, ale jako návod a zpřístupnění širšímu okruhu lidí, je takový příběh vlastně dokonalá forma.

ClariceL.
17.04.2020 3 z 5

Zase trochu jiný pohled na útrapy války. Vyprávění německé dívky Franky o tom, co jí válka vzala a naopak dala. Nenásilně, jednoduchou formou, naznačené akce Bílé růže, to mi přišlo na příběhu zajímavé. V knize je ke konci i trochu napětí, ale i tak je to pěkné. Je to čtivý osud odvážné dívky v nelehké době. Kniha se mi líbila a některé situace a závěr je prostě takový, jaký autor chtěl.

Leniiis
17.04.2020 5 z 5

Mě se tento příběh moc líbil. Nikdy mě nepřestane udivovat, co se za války dělo a co lidé zažívali.

Toiweiss
16.04.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla a stále se mi tají dech. Kniha byla už od začátku úžasná, a každou další stránkou mě dějem, zapletkami i rozuzlením velmi překvapovala. Až do poslední stránky jsem neměla tušení jak to dopadne, kvůli novým zvratům. Kniha mě dokázala velmi překvapit i přes mé velké očekávání, moc se mi líbila a ráda si přečtu i další knihy od autora.

Makaja
15.04.2020 5 z 5

Pro mě lepší než autorova prvotina. Nezdálo se mi, že by to byla jen nějaká červená knihovna, příběh mě vtáhnul a líbil se mi i vhled do života hlavních postav před válkou, kde byl vidět určitý proces v myšlení a vnímání nacismu. A i když jde o román s nádechem holčičího čtení, přesto jsem se zcela nenásilně dozvěděla zase něco nového. Za mne spokojenost, takové příjemné čtení o nepříjemné době. Nezanechá to v člověku ten hluboký pocit bezmoci a nespravedlnosti války jako třeba Fotograf z Osvětimi, Na vlastní kůži nebo Deník A.F., ale v dnešní době není třeba víc beznaděje, spíš optimismus. I když, ten konec byl trochu moc ......

klara1550
13.04.2020 4 z 5

Já vlastně nevím, co si myslet. Knížka se mi četla sama, byla napínavá, v tomhle ohledu se nedá nic vytknout - za to 4 hvězdy. Zároveň byla ale taková nevyhraněná - jestli to měl být romantický příběh, tak bych čekala té lásky víc. Jestli to měl být thriller, tak bych čekala víc akce a promyšlenější děj. Takových knih je nějak prostě mraky, a tahle se ničím neodlišuje. Ale když chce člověk vypnout, tak proč ne.

zdendula31
06.04.2020 5 z 5

Moc pěkná..

Pan_Švec
05.04.2020 4 z 5

Napínavý příběh odehrávající se v letech 1943 a 1944 v nacistickém Německu. Než začnete číst, mrkněte na mapu Německa a najděte si Freiburg im Breisgau na jihozápadě země u švýcarských hranic. Tam se příběh odehrává a člověk získá představu o prostoru. Naopak nedoporučuji číst ukázku na zadní straně přebalu knihy. Napoví víc, než by bylo vhodné. Vyprávěný příběh nemá moc zvratů, je jasně nalinkován, postavy jsou vytvořeny a padouši zůstávají padouchy a klaďasové kladnými hrdiny. To ale nic neubírá na napětí, jež muselo v té době provázet i všední okamžiky: zastaví mě hlídka, budu se tvářit dostatečně neutrálně, seženu dostatek jídla... Doporučuji ke čtení.

Denisa232623
04.04.2020 3 z 5

Knihy s válečnou tématikou mám velmi ráda, ale tahle nebyla na 5*. Dle vysokého hodnocení a kladných recenzí jsem měla očekávání vysoká. Příběh to byl pěkný, ale místy to mělo chyby.
Průměrný příběh s happyendem, který je možný jen v knize.

markyticka
01.04.2020 4 z 5

Příběh částečně podle skutečné události mne zaujal, autor i překladatelka odvedli dobrou práci - čte se to lehce. Těším se na další knihu.

maruschka
27.03.2020 3 z 5

Na téhle knížce je nejlepší název...

nikaxxx
23.03.2020 5 z 5

Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale vyrazila mi dech!
Příběh, který zachycuje děsivé a bohužel skutečností inspirované události, je čtivě napsaný a pohltil mě okamžitě, od prvních stránek, až jsem se musela nutit číst pomaleji a vše pozorně vstřebávat. Hlavní hrdinové získali mé sympatie, Franka musela snést hodně životních ran a přesto dokázala jít dál a dokonce bojovat. Té dvojici jsem prostě fandila, i když trochu detailnější popis jejich vyvíjejícího se vztahu bych snesla...

Marekjectenar
22.03.2020 5 z 5

Tohle byla úžasná kniha a určitě stojí za přečtení. Hlavním hrdinům bude držet palce až do konce. Charaktery jsou skvěle napsané a byly my sympatické. Určitě všem doporučuji a těším se na knihu Najdi Rebeccu. Takže ano, za mě velké doporučení, kdo váhá tak šup šup číst :)

VerStetinova
22.03.2020 2 z 5

Pardon, ale tohle je prachsprostá červená knihovna.

Ivana11
21.03.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, moc hezky napsané.

Šárka_D
17.03.2020 3 z 5

Nechala jsem se nalákat knižními bloggery na "úplně jiný příběh z války, vůbec ne takový, jako všichni ti tatéři z Osvětimi" (které nečtu, takže jestli jsou ještě slabší, tak potěš), a bohužel jsem dostala jen další válečnou limonádu. Příběh ukazuje, že válka není černobílá, což dojde asi každému, komu už bylo patnáct, nejde nikterak do hloubky. K dobru autorovi přičítám čtivost a napínavý konec, určitě ale nejde o žádné veledílo. Z podtitulu "Láska proti říši" mě úplně bolí oči.

karol.cadex
17.03.2020 5 z 5

Opravdu krásná kniha! Dlouho jsem ji odkládala, jelikož mě děsil na obálce nápis LÁSKA PROTI ŘÍŠI a představovala jsem si různé šílenosti počínaje Danielle Steel, konče Esmeraldou za druhé světové.
Je to román, ale je moc pěkný. Dost mě potěšila i pasáž s bombardováním, flashbacky Franky i Johna super, i to jejich oťukáváníčko bylo příjemné a nikoli trapné.
Velmi doporučuji!

essene
13.03.2020 5 z 5

Ač nemám ráda válečné knihy,tato byla opravdu pěkná a přečetla jsem jí na 1 zátah.