Růže bílá, černý les

Růže bílá, černý les
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409653/bmid_ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4 1244 1244

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest, 2018

hrosik3
03.02.2020 3 z 5

Četlo se to dobře, ale bylo to předvídatelné a průměrné.

cori
31.01.2020 3 z 5

Jedná se spíše o román pro ženy, který má pro mladou generaci přidanou hodnotu v informacích o protinacistické odbojové skupině Bílá růže.

snowpinkee
31.01.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila.. Příběh poutavý...
Ale.. při čtení této knihy jsem se dostala do čtecí krize.. a nevím jestli to bylo knihou a nebo celková krize, která by přišla i tak..
Po delší době jsem dočetla..
Místy mi děj přišel hodně táhlý.. hlavně ve vzpomínkách a vyprávění.. Ale celkový dojem z příběhu a závěru byl vysoký. Autor napsal další knihu na kterou se moc těším. :) 75%

Enxinka
30.01.2020 2 z 5

Tak tohle bylo z meho uhlu pohledu neuveritelne klise, ktere bych kdyz uz tak ocekavala od zenske autorky a ne od muze.. ke konci jsem se musela trochu donutit to docist. Takovy typicky romanek, zasazeny do valecneho prostredi.. za me krasna demonstrace “zjemnovani” valecnych hruz. Vubec mi neladila romantika mezi Frankou a Johnem, popravde mi trochu pripominala Petra a Lucii.. Cekala jsem vice.

Bubík20
29.01.2020 5 z 5

Chytlo me to za srdce. Hlavne ten skvele vygradovany konec. Popravde se ale dalo cekat, ze si po valce k sobe najdou cestu a budou spolu.
Co se mi zdalo ale trosku pritazene za vlasy, byl jeji vylet do Stuttgartu kam ji poslal v podstate neznamy muz a kde se mela setkat s dalsim neznamym muzem.
Bud ona byla tak velka hrdinka nebo ja jsem tak velky srab a nedokazu si to predstavit :)

Misoponia
29.01.2020 2 z 5

Nedočteno, ženský román zahalený do hávu druhé světové války.

martinka07
29.01.2020 5 z 5

Krásný, emotivní příběh.

indyka
26.01.2020 5 z 5

Stručně:
1) Odporná doba a ještě odpornější lidé.
2) Redaktor by zasloužil vytahat za uši! Tolik chyb v textu!

Výstižně:
Zpočátku jsem ke knize přistupovala jako k dalšímu lidskému příběhu z druhé světové války, ale tak, jak jsem byla napnutá na posledních deseti stránkách, jsem nebyla u knihy už dlouho. Opravdu skvěle vygradované. Příběh samotný mě vtáhl a nepustil, knihu jsem zhltla za nedělní odpoledne.

Zajímal by mě další život postav - konec mi přišel zbytečně useknutý.

bábuška
26.01.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha, zmíněné skutečné události. Děj čtenáře zcela pohltí.

Lena79
25.01.2020 5 z 5

Za 2. světové války bohužel trpělo mnoho obyčejných lidí, včetně Němců. Hlavní hrdinku knihy nevyjímaje, odvaha v temných dobách se jí teda upřít nedá. Knihu jsem přečetla za dva dny a líbila se mi.

lucievachovaxx
23.01.2020 3 z 5

Kniha s hezkým dějem, avšak někdy jsem se přistihla, že nevnímám děj a přemýšlím nad něčím jiným, což se mi normálně nestává - dělo se mi to cca při prvních 100 stranách, poté mě děj vtáhl do sebe.

Daenerys
22.01.2020 3 z 5

Celkem čtivé, zvlášť závěrečná pasáž, ale působilo to na mě trochu jednoduše - rozhodně se jedná o nosné téma, tak proč se do něj víc neopřít?

ANDY28
21.01.2020 5 z 5

zhltnuto za 2 dny, nešlo se odtrhnout, krásně napsaný příběh.

Baja333
20.01.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha plná zvratů a napětí. Kniha není suché love story,jak sem se obávala.Vědomí že druhá světová válka udělala i z některých obyčejných němců zajatce vlastí země je strašná.

MIA-chan
20.01.2020 5 z 5

Růže bílá,
Černý les,
Hladový vlk,
Sežraný květ.

Toto jsme s kamarádkou vymysleli jen tak ze srandy, ale teď mám pocit, že se to k tomu dokonalé hodí.
Knihu z celého srdce doporučuji.

Bibi23
17.01.2020 5 z 5

Už jsem přečetla spoustu knih, tato ale zůstane jednou z mých TOP. Nádherně psaný příběh, který vás vtáhne do děje a nedovolí knihu odložit...

niknikita
16.01.2020 5 z 5

Vlastně se mi vůbec nelíbila obálka a tušila jsem, že skrývá příběh, který bude přinejmenším obsahovat plno smutku.
Všechno se naplnilo podle předpokladů - silné emoce na pozadí vyprávění, které emocemi nijak neplýtvalo a přesto mne zasáhlo víc, než bych čekala.
Občas mi autor svým stylem připomínal spíše reportáž než román. Ale i tak byla kniha hodně čtivá a děj nepostrádal napětí a spád.
Konec byl trochu překotný, ale budiž... aspoň na závěr
pár pěkných slov a happyend, v záplavě válečného pesimismu.
Každopádně si teď nutně musím dát pauzu od všeho zla...

Rossel
15.01.2020 3 z 5

Zajímavé vyprávění a obyčejné dívce ze 2. světové války. Umím si představit, že takových „Franek“ bylo v té době po celém Německu moc.
Příběh byl dobrý, i když bez větší hloubky, a šikovně zasazený do historických reálií (ačkoli určité výhrady bych k tomu měla).
Spíše takové oddechové čtení. Kniha neurazila, ale ani nijak extra nenadchla.

Pheonix
13.01.2020 5 z 5

Nemám slov, knihu jsem přečetla za jediný den, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Někomu některé věci mohou přijít uměle vykonstruované, ale nemyslím si, že by události uvedené v knize nemohly být reálné. Válka je vždy plná překvapení, zvratů, intrik apod. Konec možná není podle něčích představ a asi i já s odstupem, co jsem knihu četla, musím říct, že možná měl příběh skončit trochu jinak, ale má dušička v tu chvíli, kdy jsem knihu dočetla, tak jásala štěstím... :)

maryska09
11.01.2020 4 z 5

Čtivá kniha o romantickém příběhu v hrůzných kulisách druhé světové války. Remarque to není, ale pro mladší generaci čtenářů velmi doporučuji, aby nezapomínali, co byli nacisti zač.