Spartský poklad
Grant Blackwood , Clive Cussler
Sam a Remi Fargoovi série
1. díl >
Manželé a lovci pokladů Sam a Remi Fargoovi při pátrání na řece Pocomoke v Marylandu naleznou německou trpasličí ponorku z druhé světové války. Uvnitř objeví lahev z Napoleonovy sbírky a zjistí, že nález je klíčem k fantastickému zlatému pokladu starých Řeků. Rozhodnou se pátrat dál. V patách jim je Hadeon Bondaruk, milionář napůl ruského, napůl perského původu, a chce se zmocnit pokladu za každou cenu. Celé věky ztracený poklad... milionář naplňující svůj osud... Sam a Remi Fargoovi musí zvládnout obojí. Pokud jde o výbušné a adrenalinové dobrodružství, je Clive Cussler uznávaný za „mistra ve vytváření očekávání a napětí“ (Richmond Times-Dispatch). Nyní Cussler představuje své nejnovější hrdiny, manželský pár pracující jako tým, který se živí jako lovci pokladů – dokonce i za cenu ohrožení života... Před dvěma a půl tisíci let se dvě supervelmoci starověkého světa utkaly ve válce a poklad nezměřitelné hodnoty byl ztracen po mnoho věků. V roce 1800 Napoleon Bonaparte se svou Velkou záložní armádou při přechodu Penninských Alp náhodou narazil na překvapivý objev. A protože ho nedokázal odnést, vytvořil na dvanácti etiketách lahví vzácného vína kódovanou mapu. Když Napoleon zemřel, lahve zmizely – a poklad byl opět na dlouho ztracen. Až do nynějška. Manželé a lovci pokladů Sam a Remi Fargoovi při pátrání v bažinách u řeky Pocomoke v Marylandu naleznou německou trpasličí ponorku z druhé světové války. Uvnitř pak objeví lahev z Napoleonovy proslulé Ztracené vinotéky a, fascinováni objevem, rozhodnou se najít i zbytek sbírky. Ale v patách jim je další zasvěcenec, kterému jde o vlastní cíle a Ztracená vinotéka je klíčem k jejich dosažení. Tím mužem je Hadeon Bondaruk. Milionář napůl ruského, napůl perského původu, rozhodnutý zmocnit se pokladu za každou cenu.... celý text
Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: 2010 , BB artOriginální název:
Spartan Gold, 2009
více info...
Přidat komentář
Já nevím, manželský pár, který je tak dokonalý a na všechno má odpověď... Ke konci už jsem jejich myšlenkové pochody při rochloluštění hádanek nedávala.
Jak mám tyhle knižní akční béčka ráda, tak tohle bylo už spíš déčko... Nějak nevím, jestli se k manželům Fargovým ještě vrátím.
Honba za pokladem – to je dost vyčerpané téma a tak jsem byl zvědavý, jak to autoři inovují, aby se to dalo bez nudy načíst. Tedy - zápletka, souboje, luštění šifrovaných vzkazů, jeskyně, inteligence a odvaha hlavních hrdinů – tak jako všude, ovšem velmi profesionálně provedeno. Historické pozadí – spojení Napoleona a Xerxese – jinde nezmíněné, i když možná trochu násilné, ale budiž. Historických novinek nemnoho, ale hlavně, že byly.
Celkem tedy standardní dobrodružný román, takže jo.
Mám ráda dobrodružné knihy, ale tahle mě teda vůbec nechytla. I když je to ústřední motiv celé série, nejvíc mi na celém příběhu vadil fakt, že hlavní dobrodruzi jsou manželé. Nemůžu říct, že by mi obě postavy byly vyloženě nesympatické, jen realita takového (dobrodružného) života jaksi pokulhává... Takže já dávám do nedočtených knih, jednou třeba změním názor.
Zajímavý děj, kniha se dobře čte, i když mi trochu vadila naprostá dokonalost hlavních hrdinů.
Román vcelku dobrý.Snad jen trochu dlouhý.Tento román se mi docela líbí.Hlavní hrdínové jsou zajímaví.
První díl nové série představil další hrdiny. Jenže tentokrát to neuchvátilo. Když jsem četl prvního Pitta, Oregon nebo NUMU, byla to zábavná knížka. Tohle jsem měl potíže dočíst. Zkratkovité vyprávění, manželé všechno ví a všechno znají (ale na druhou stranu, který z hrdinů od Cusslera není takový), příběh nemastný neslaný. Jako úvodní díl série, který měl nalákat na další dobrodružství, nic moc.
Autora mám docela ráda, ale musím se přiznat, že na téhle knize mi velice vadila dokonalost hlavních hrdinů. Složité matematické vzorce počítané z hlavy, ovládání několika jazyků, schopnosti napříč obory...
Kniha dělá ze čtenáře méněceného...
Dočetla jsem Štvanici od J. Rollinse, začala Cusslerův Spartský poklad.
Rollins je barvitější, podrobnější; číst Cusslera znamená jít krok vzad - není to tak akční, propátrané, úrovňové.
Je těžké nevracet se k Rollinsovi a nesrovnávat oba autory píšící ve stejném žánru. Cussler je techničtější.
V hlavní roli Napoleon Bonaparte též v současné době.
Napoleonova ztracená vinotéka.
Je to legenda?
Líbí se mi Bondaruk. Konečně nepřítel kalibru, jaký užívá Rollins.
Kvitovala jsem vyjmenované druhy jeskyní a Sama a Remi, kteří systémem hlubinných jeskyní procházeli/sestupovali a proplouvali.
Kniha je lákavá, anotace příběhu ještě více, ale člověk srovnává s jinými autory... James Rollins to prostě umí lépe.