Sandokan. Příběh první: Tygři z Mompracemu

Sandokan. Příběh první: Tygři z Mompracemu
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515846/bmid_sandokan-pribeh-prvni-tygri-z-mompr-sOU-515846.jpg 4 16 16

Sandokan série

Tygři z Mompracemu se v příběhu, odehrávajícím se r. 1849, nazývají piráti, kteří se ukrývají na malém ostrůvku Mompracem na západ od Bornea a vedou boj proti utlačovatelům malajských domorodců. Pirátům velí neohrožený vůdce, který vedle bitev svádí zápas o přízeň krásné Evropanky. Kniha s výchovnou tendencí zachycuje všechny znaky prostředí a doby.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

Le tigri di Mompracem , 1883

rafan65
01.02.2024 4 z 5

Emilio Salgari je můj oblíbený autor a občas si jeho knihy rád přečtu. Jde o klasickou dobrodružnou literaturu která má svoje kouzlo. Série Sandokan je asi jedno z nejznámějších děl které má i svoji pěknou filmovou verzi.

Marie60
02.12.2023 5 z 5

Moc ráda jsem se dívala na seriál a do hece ztvárňujícího Sandokana jsem byla zamilovaná:-)

Fidibus
18.01.2023 2 z 5

Vzpomínka na dětství a seriál Sandokan.... Je to naivní a zároveň dobrodružné, dnes už pro děti nezajímavé.

georginaa
12.02.2021 5 z 5

Miluju dobu pirátů, tajuplných ostrovů, dobrodružství a divokých cest. Příběh je plný akce, pomsty ale i lásky. Vzpomínka na dětství kdy to bylo i zfilmované a seriál byl prostě úžasný.

danny_21
12.03.2020 2 z 5

Tak to jsem opravdu nečekal, hrdinný Sandokan, Tygr z Mompracemu, v osidlech lepé děvy, anglické Amazonky, která ho oblouzní svým luzným zjevem a chudák změkčelé Princátko je ochotný vzdát se svého pirátského života, životů svých poddaných tygříků a odejít do důchodu na opuštěný ostrov … ty jo, to byla limonáda první kategorie - 35 %