Saturnin

28.01.2018 5 z 5

co dodat?

martinkaLLL
23.01.2018 1 z 5

Těšila jsem se jak se zasměji a neměla jsem se čemu smát. Škoda. Příběh byl takový nic neříkající.

ReniHan
22.01.2018 5 z 5

Úžasné.......

Veru_92
22.01.2018 5 z 5

Jsou knihy, na které musí být člověk vyladěn, musí se soustředit a jednoduše nemůže mít špatnou náladu. Saturnin k takovým knihám nepatří, protože ačkoliv zrovna nehýříte skvělou náladou, Zdeněk Jirotka vám to velmi rád a poměrně brzy pomůže změnit.
Suchý humor, který je protkán celou knihou, je absolutně nenásilný, nic není přehnané a prvoplánové, vše pasuje naprosto dokonale a vy se během chvíle přistihnete, jak se tupě usmíváte do knihy nebo se dokonce smějete nahlas a musíte trpět divné pohledy okolí. Kdo Saturnina četl, bude se s vševědoucím výrazem šklebit s vámi.
Způsob, jakým je kniha napsána, potěší oko nejednoho úchylného milovníka českého jazyka.
Nechápu, proč jsem si ji nepřečetla už dávno. Toto je, prosím pěkně, klenot české literatury.

xxtom
19.01.2018 5 z 5

Opravdu milé a pohodové čtení. Mělo by být součástí povinné četby :).

Deny2001
15.01.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Zbožnuji autorův humor a doma mám i pokračování Saturnin se vrací tak doufám, že bude stejně dobrá. Opravdu doporučuji.

Usignolo
10.01.2018 5 z 5

Mám ráda vtipné věci. U Saturnina jsem se nasmála a ještě jsou tam skvěle popsány lidské povahy. Pan Jirotka byl prostě borec :-)

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Neuvěřitelně vtipná a poutavé kniha :) A film je také skvělý!

pavel-k
03.01.2018 5 z 5

Pro mne asi nejoblíbenější kniha. Něco, co zažene splín a pohladí na duši. :-)

Nikie2604
03.01.2018 5 z 5

Jedna z mých neoblíbenějších knih. Četla jsem ji už tolikrát, že bych to snad ani nespočítala. Ráda se k ní znovu vracím.

LimonádaZonka
01.01.2018 5 z 5

Naprosto nepřekonatelný humor tuhle klasiku české literatury staví na první příčky oblíbenosti. Skvěle jsem se bavila.

HolkyKK
30.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji všem. Já jsem se opravdu moc bavila.

Amneris
29.12.2017 5 z 5

Knihu jsem si poprvé přečetla v nemocnici a stala se mojí nejoblíbenější knihou. Saturnin je naprosto geniálně a nadčasově napsaný, není pasáž, která by mě nebavila. Když jsem si vybírala knihy k maturitní četbě, Saturnin byl jasná volba (ačkoliv jsem si ho nakonec jako maturitní otázku nevylosovala). Po čase jsem si poslechla i audioknihu v podání Oldřicha Víznera a brečela jsem smíchy. Stejně jako knihu miluji i filmové a seriálové zpracování, které si vždycky ráda pustím, když mám špatnou náladu. Saturnin má v mé knihovně čestné místo :-)

Nikol1010
27.12.2017 5 z 5

Knihu jsem měla u maturity a nelitovala jsem, byla velmi čtivá a vtipná, rozhodně si ji chci přečíst znova

m_friedlova
20.12.2017 5 z 5

K Saturninovi jsem se dostala až po nedávném shlédnutí filmu. Musím konstatovat, že Saturnin je velmi čtivá kniha a smála jsem se u ní od začátku až do konce. Těším se na pokračování od pana Macka.

Paulus.1987
12.12.2017 5 z 5

Laskavý a nenásilný humor v celé své kráse. Co víc dodat... Milé čtení pro pohodové chvíle.

adbrko
09.12.2017 4 z 5

Líbilo se mi, že vedle tolika emoce ždímajících románů je tento slušný, klidný, úsměvný a navíc se odehrává v českých poměrech.

Katie008
09.12.2017 1 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala jako povinnou četbu k maturitě, protože všichni říkali jak je strašně úžasná a vtipná, takže jsem se na ní i docela těšila.Bohužel za celou knížku jsem se zasmála tak maximálně pětkrát a dodnes nevím co je na ní tak strašně vtipného.Knížka mě extrémně nebavila a dokonce mě i párkrát málem ukolébala ke spánku a jelikož nerada nechávám knížky nedočtené a navíc kvůli maturitě jsem se do čtení musela hodně přemlouvat a nepřála jsem si nic jiného než konec. :(

Ginosaji
06.12.2017 5 z 5

Vnějšími projevy během čtení knih nějak extra nedisponuji, ale u této jsem se smála od samého začátku. Konec mi úplně nesedl, ale je stejně absurdní, jako některé situace na začátku.
Musím také říct, že film mě navzdory báječné knize nudil.

vlkcz
03.12.2017 5 z 5

Inspirace P. G. Wodehousem a jeho Jeevesem je zřejmá, ale troufám si tvrdit, že Jirotka Saturnina dovedl k ještě větší dokonalosti.
Knížka, která se snad nikdy neomrzí.