Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7607 7607

loskatos
06.10.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem v životě přečetl asi nejvíckrát. Až mě štve, že ji znám v podstatě nazpaměť :-) Kdybych tak mohl utrpět selektivní amnezii na knihy, které jsem kdy četl, to by byla paráda.
Tak skvěle napsané postavy, to se vídá málokde. Bývají - jedna, dvě, čtyři hlavní, ale v této úžasné knížce jsou skvělé všechny.
Pro mě jedna z mála 5 hvězdičkových knih. Díky pane Jirotko!

jaro999
05.10.2017 4 z 5

Dobrý humoristický román. Přestože od jeho napsání již uběhla řada let, dovede pobavit a rozesmát. Líbil se mi i film a zpracování v Divadle ABC.

Nikkiproch
27.09.2017 5 z 5

Sobý hnusec... Prostě nesmrtelná klasika, která nikdy neomrzí. :-)

HaaHaa
25.09.2017 5 z 5

Srdcovka, která mi vždy zvedne náladu..

B-artX
23.09.2017 4 z 5

Popravdě já z toho zas tak unešenej nejsem. První třetina je skvělá, ale poté je děj nudný. Nic moc se tam neděje a celkově to prostě nefunguje.. Ale musím uznat, že to je napsané čtivě a mile. Kniha je spíš taková oddechovka..

Dabara
20.09.2017 4 z 5

Jazykem velmi bohatá legrace...

Jana283
20.09.2017 5 z 5

Tak se prý chystá pokračování a napíše (či už napsal) ho bývalý politik MUDr. Macek. Nevím, co si o tom myslet. Odvaha či drzost ? Uvidíme...

christiey14
14.09.2017 5 z 5

Jedna z mála knih u kterých jsem se smála nahlas. Perfektní!

Warty
03.09.2017 4 z 5

Velmi příjemné čtení plné humoru. Musím ale přiznat, že filmové zpracování se mi líbilo více. I tak ale kniha stojí za přečtení.

Petroff
30.08.2017 5 z 5

Krásný, dokonalý, český humor. Teta Kateřina a její pranostiky a přísloví, Milouš se svým chmýřím pod nosem, krásná slečna Barbora, vypravěč Jiří, doktor Vlach, bláznivý dědeček a ON - sluha všech sluhů! --- Když někdo chápe přísloví doslovně, může to vést k tragédii. Znám případ muže, kterého pětkrát přivezli do nemocnice zle potrhaného, neboť tvrdil, že pes, který štěká, nekouše. Kousali všichni.

gonegirl
28.08.2017 5 z 5

Se Saturninem jsem měla možnost setkat se už ve filmovém provedení, a dokonce i v Mahenově divadle v Brně. Zajímalo mě původní zpracování, a proto jsem sáhla po knize. Neudělala jsem chybu! Autor píše naprosto geniálně, jeho brilantní mysl, průpovídky a obraty jsou zkrátka kouzelné. Rozhodně stojí za přečtení.

Luciskaurb
24.08.2017 5 z 5

Nejoblíbenější z českých knih :)

85098211
22.08.2017 5 z 5

Kniha, kterou je - jako jednu z mála - možné číst stále dokola. A nikdy vás nezačne nudit, fakt ne! ;-)

Jana283
22.08.2017 5 z 5

Po právu oceněno titulem Kniha mého srdce.

Emtchee
22.08.2017 5 z 5

Saturnin je nejvtipnější kniha jakou jsem kdy četl. Mohu jen doporučit.

veronikahessy
21.08.2017 4 z 5

Knihu jsem četla v německém jazyce. Přišla mi vtipná a teta Kateřina mi připomíná tetu z mé rodiny :)

LadyPa
21.08.2017 5 z 5

Prostě srdcovka.

JosefPluhař
20.08.2017 5 z 5

Smál jsem se nahlas. Příjemné , kultivované, slušné a naše...

Ester71
18.08.2017 5 z 5

Saturnin je úžasná kniha, plná příjemného a slušného humoru..

Pištec
17.08.2017 5 z 5

Saturnina chci domů! :D Nebo radši ne, ale rád bych jej poznal osobně :). Jirotkovi tleskám, nestává se mi často, abych se u knihy zasmál nahlas, jeho suchý humor mi dokonale sedí. A smekám před tím, co Saturnin dokázal autorovým prostřednictvím vymyslet :). Saturnin je kniha, kterou přečtete s požitkem.