Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7601 7601

Dym
02.03.2017 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě, ale v podstatě mě na ní nalákal film, který jsem už dřív viděla. Nemůžu si stěžovat, bylo to vtipné a zajímavé čtení. Jenom se mi to četlo trošku těžko, protože jsem se do ní i přes všechnu vtipnost nedokázala pořádně začíst.

JankaV80
01.03.2017 5 z 5

Saturnin je Saturnin. Kniha sice pěkná, čtivá, ale také se kloním k názoru, že se mi seriál líbil víc.

hanka24
26.02.2017 4 z 5

Knížka zábavná, čtivá, super odpočinková. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že seriál byl prostě především díky hereckým výkonům tak nějak zábavnější. Přesto i knižní formu doporučuji všem.

rozvera
25.02.2017 5 z 5

Léta ji mám v knihovně a od doby, co jsem viděla v televizi její inscenaci , mám ji spojenou s oblíbenými herci a tak je mi ještě milejší. Radostná četba pro hezké chvíle.

maltinka
23.02.2017 5 z 5

Tady za mě, je to jeden z největších pokladů co mám v knihovně. Kniha, do které jsem se zamilovala díky povinné četbě, a kterou jsem musela mít doma. Postava Saturnina je geniální a situace do nichž dostává hlavního hrdinu rozechvívají bránici. V tomto vydání jsou skvělé i knižní ilustrace, které komičnost celé knihy podtrhují. Nejraději mám asi scénu, kdy Saturnin zamkne Milouše v pokoji a vysvětluje tetě Kateřině, že nemá čas hledat klíč :-). Smála jsem se od začátku do konce, ale určitě záleží na vašem vkusu, protože sestra si knihu přečetla a nedokázala pochopit, proč jsem se pořád smála. Kniha si určitě zaslouží pět hvězdiček ;-)

LaBrume
20.02.2017

Nechápu, jak jsem mohla Saturninovi tak dlouho odolávat. Skvělý humor, skvěle napsáno.

babicka_amalka
18.02.2017 5 z 5

knížka, která se dá číst stále dokola; a i když už ji znáte téměř nazpaměť, vždycky si najdete něco nového;

DuncanIdaho
18.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha s inteligentním humorem. Zajímavou postavou tam není jen samotný Saturnin, ale jsou to i ostatní hrdinové. Snad jen vypravěč a slečna Barbora jsou normální. Při této knize jsem se dost nasmál a přečetl ji za necelé dva dny.

Bábina44
12.02.2017 5 z 5

Tu knihu přímo miluji.Pokud se chcete inteligentně bavit ,sáhněte po ní.

Greengrass
02.02.2017 5 z 5

Kdo by nemiloval Saturnina?

Hanulka25
31.01.2017 5 z 5

Spolehlivě mě rozesměje, přestože znám text téměř z paměti.

evonra
28.01.2017 5 z 5

Ani už nevím, kolikrát jsem tuto knihu četla a stejně si v ní pokaždé najdu něco nového. Saturnin je sázka na jistotu, každá postava je tak originální... nádhera!

kraah
27.01.2017 3 z 5

Jedna z mála knih, kterou hodnotím hůře než filmové zpracování. Hodnocení je ovlivněno i tím, že jsem četl knihu vydanou ve 40. letech.

Mabie
26.01.2017 5 z 5

Pro mě asi jedna z deseti nejlepších knih vůbec. Klasika, srdcovka.

parxel
19.01.2017 5 z 5

Velmi krásná kniha s jedinečnou a nezapomenutelnou atmosférou, která se podle mne zcela oprávněně stala jednou z nejoblíbenějších českých knih.

Nikolas0311
19.01.2017 5 z 5

Doporučuji! Nádherná kniha plná humoru. Určitě si zhlédnu seriál.

shenandoah
15.01.2017 5 z 5

Tahle kniha ukazuje, že vtip a moudrost jdou ruku v ruce.

Welinie
10.01.2017 5 z 5

He, he, he. Super kniha a seriál také. Nemám co dodat.

HerrPilot
07.01.2017 5 z 5

Ponejprv jsem tento příběh shlédl v malém zařízení jménem telèvise a ze všech postav , hrajících (jak se u nás , v tenisovém klubu říká) druhou raketu se ponejvíce do mé paměti vryl Strýc a jeho skupina , pracující v tom , čemu sluha našeho výborně servírujícího člena - p. J. Oulického - říká ,,továrna na katastrofy" . Dlužno podotknouti , že málokdy se v mé paměti zaryje člověk , jež v určitém prostora času řekne pouze dvě věty .
Nicméně nedalo mi spát , jak vesměs tichý a , mohu-li to říci vulgárně , nanicovatý p. Oulický pojal za svou dívku slečnu Barboru , jíž zde v klubu říkáme ,,naše Nataša Gollová" . Žeby jí okouzlily jeho přímo mistrovské forhendy ?
Zakoupil jsem si tedy knihu (jsa zvědav podrobností) , napsanou nějakým p. Jirotkou a pojmenovanou Saturnin (toť onen sluha p. Oulického) a pochopil , že kdo chce dívku snů svých míti , musí se chovati tak trochu jako (opět omluvte hrubý výraz) imbecil a míti výkonného sluhu .
A nyní dovolte , abych přešel k oficiélní částí prohlášení :
Kdož znalby pána , výkonnostně stejného , či velice podobného Saturninovi , jenž uvolil by se k tomu býti mým sluhou , nechť neprodleně dostaví se do Tenisového Klubu ,,Praha" a ptá se po mé maličkosti .
Kdožť neví , jaké jsou mé požadavky , nechť si VÝBORNOU knihu ,,Saturnin'' zakoupí/zapůjčí .

pif69
07.01.2017 5 z 5

Naprostá klasika českého humoristického románu . Nevím zda je , ale měla by být povinnou četbou - zejména pro zapšklé státní úředníky a protivné sousedy .
Poprvé jsem Saturnina přečetl někdy kolem r.1980 a od té doby se k němu vracím pravidelně .
Příjemně překvapilo i filmové zpracování .