Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7601 7601

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Velmi vtipné, filmové zpracování také velmi dobré.

MadamC
28.06.2017 5 z 5

Kniha, která vás vždycky rozesměje a to i když ji čtete již po několikáté. Skvělý humor, který se mi nikdy nepřejí. Skvěle vykreslené postavy na které jen tak nejde zapomenout. Je také skvělá jako audiokniha. Pokud je něco, do čeho se vám moc nechce, tato kniha vám to 100% zpříjemní a možná se pak na danou činnost budete i těšit. Já ji poslouchám při žehlení.

maccik
26.06.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších kníh, co jsem kdy četla. Jemný humor, po každé kapitole vtipné rozuzlení, velice odpočinkové čtení, kterého v dnešní době už zas tolik není.

Ewilka
25.06.2017 3 z 5

Saturnin je jedna z mála knížek z povinné četby, na kterou jsem se opravdu těšila. Jsem asi jedna z výjimek, ale mě prostě Saturnin nijak nezaujal. Nemohu říci, že bych se u knihy smála a ani se mi kniha nečetla zvlášť rychle.

konicekbily
25.06.2017 5 z 5

Saturnin určitě patří do "Diamantového fondu" české humuristické litaratury. Ani ironie knížce není cizí. Hlášky a repliky jsou v nás a nestydíme se je opakovat a hlasitě se jim smát. A filmové zpracování je třešnička na dortu!

irmag
15.06.2017

Nádhera!

Michalka98
09.06.2017 5 z 5

Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Kniha plná humoru, psána moc hezkým jazykem, díky které poznáte, že obyčejné situace lze prožívat neobyčejně. Příjemné zpestření maturitní četby.

Tessina
05.06.2017 5 z 5

Úchvatná kniha plná suchého anglického humoru a díky tetě Kateřině, také spousty pořekadel. Můžu ji číst pořád dokola.

opic 12
31.05.2017 5 z 5

Saturnine,ty chlape roztomilá,jak je to možné že nás tak stále bavíš ? Ano je to možné,poněvadž kdyby to nebylo možné,tak bys už tolik desetiletí,nerozdával radost při čtení knížky o Tobě.A nejmožnější je to právě v tom,že to pan spisovatel Zdeněk Jirotka tak pěkně napísal.
I když se v životě lidským přihodí epizody leckdy nechtěnné,bolestné i zcela s prominutím na hovno,muším si vzpomenout na sluhu který bere (skoro) vždy vše s nadhledem.
Takže,když nám nic v podstatě nechybí,no vždyt co by tomu řekli takové děti v Africe a máme ten mír a přitom jsme tu přeci všicky na pověstný mámivý skok.
Copak náš Saturninku jistě sám tušíš,víš ty jsi oslavou optimismu,být nad věcí,brát to jak to je a se životem se veselit.
Bud jak bud,nechám osobní důležitost doma na věšáku,po zaklapnutí za futrama si budu notovat forever young,vys...vykašlu se na vážně blbou náladu a budu mít příjemnej pocit s připitomnělým úsměvem a vzpomínku na to ...
Vzpomínku na to,jak jsem Tě našel v té nepřeberné nabídce žánrů a užil si to.Někdy si to zopáknem,bereš.Budu se těšit :-)

maly1929
30.05.2017 4 z 5

Super čtení, vždy mě nadchne nadhled Saturnina.

Rita55
30.05.2017 5 z 5

Knihu mám ráda, ale televizní zpracování se opravdu povedlo... Výběr herců naprosto dokonalý a suchý humor doktora Vlacha v podání pana Lasici nemá chybu :-)

bakjo95
27.05.2017 5 z 5

Česka klasika. Výborná oddychovka pro zasmání. Nadčasová ironie v knize nestárne a je připravena ještě pro několik dalších generací. Ke konci už to bylo chvílemi nudné, ale úplně poslední kapitola to celé vymazala a zanechala příjemnou vzpomínku na tuto knihu. Doporučuji - 90%.

banánovépyré
24.05.2017 5 z 5

Kniha, u níž se člověk vždycky směje nahlas a která je podle mého už tak zakořeněna v našich životech a kultuře, že bychom jen těžko hledali jinou jí podobnou. vždyť některé fráze a hlášky používáme v běžné mluvě tak automaticky, že nám možná ani hned nedojde, odkud je vlastně máme. Miluju tu knihu :)

pagac17
24.05.2017

Dočetl jsem již poněkolikráté tu mojí oblíbenou publikaci od Zdeňka Jirotky, jsou to jeho nezapomenutelné příhody fiktivních osob, ale jakoby zaznamenaných z našeho žití. Jednoduše řečeno, Saturnin je Saturnin.

Faila
22.05.2017 4 z 5

Z nějakého důvodu jsem se k Saturninovi roky nemohla dostat. Už několikrát jsem ho měla v různých verzích po ruce, ale nikdy jsem po něm nesáhla. Snad že jsem se obávala, že mě tahle klasika, na kterou jsem vždy slyšela jen chválu, zklame. Z nějakého důvodu jsem po Saturninovi před pár dny sáhla a díky bohu nejsem ani trochu zklamaná. Dílko je to krátké a čtivé, velmi vtipné a milé.

frantisek8863
19.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha plná humoru, kdy děj potěší a pohladí na duši. Na to, že je napsaná v těžké době protektorátu je skvěle a vtipně napsaná. Ovšem nezkrácený film mě též skvěle pobavil a slušně držel krok s knihou až na jedno malé zaškobrtnutí co se do filmu nedostalo. Ztvárnění Saturnina O. Víznerem ve filmu mě přišlo zajímavější a vtipnější než v knize.

Lilly4
19.05.2017 5 z 5

Tuhle báječnou knihu si beru sebou vždy, když jdu k zubaři a potřebuju trochu zvednout náladu. Jedna z mých top 5.

DennisMoore
13.05.2017 5 z 5

Nemůžu skoro uvěřit, že mi Saturnin tak dlouho unikal. O takovou porci naprosto úžasného humoru jsem se připravoval...! Nedělejte stejnou chybu.

Petrben
12.05.2017 5 z 5

Skvělá humorná kniha, spoustu smíchu a zábavy. Určitě ještě mnohokrát přečtu!

kh123
01.05.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem poprvé přečetla asi ve 13 letech a od té doby každý rok aspoň jednou nebo třeba jen kousek, když potřebuji rozveselit a pořád mě neomrzela a myslím, že neomrzí. Dialog, kdy chce teta Kateřina spravovat stěžňovou plachtu, je pro mě vzorem logiky a ..... komiky :-) anglický a zároveň český humor... prostě nemá chybu!