Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7521 7521

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

mk1111
17.03.2021 5 z 5

Tato kniha je hodně veselá , spousta úsměvných zážitků hlavního hrdiny .

Čtenář1234
15.03.2021 3 z 5

Kvůli konci musím jednu hvězdičku strhnout, jelikož se mi moc nelíbil. Jinak pohodově odposloucháno jako audiokniha.

Stepaneka
10.03.2021 5 z 5

Klasika a ilustrace Adolfa Borna, prostě stále je k čemu se vracet.

Maci752
05.03.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha.

KatarínaK.
05.03.2021 4 z 5

Saturnin, to je milé a humorné vyprávění o tom, co se událo na sklonku léta mladému gentlmenovi, kterému zpestřil život jeho nový sluha Saturnin. Skutečnou postavou, která příběhu dává tu správnou šťávu, je pro mě ovšem teta Kateřina. Po knize jsem sáhla už potřetí a kouzlo stále neztratila. Je pravda, že s přibývajícími stránkami tempo trochu zvolnilo a některé pasáže jsem měla chuť přeskočit. Přesto tato kniha má zasloužené přední místo v mé knihovně. Je to prostě klasika.

marky.04
28.02.2021 4 z 5

Nadčasová kniha. Styl humoru se mi opravdu líbí (anglický humor, sarkasmus..) Jedna z mála knih, kterou jsem četla 2x.
Jen konec (úryvky z románů) mi přišel jako zbytečné protahování. Proto 4*

katy211
24.02.2021 5 z 5

Prima odpočinkové čtení, i když jsem Saturnina četla několikrát, zase pobavil.

PoetickaM
21.02.2021 5 z 5

Já jsem ta ,co hází koblihy.
Knížka, když se CHCI smát

Kuzzie
20.02.2021 4 z 5

Moc pěkná oddychovka,kterou máte přečtenou za pár přestávek v práci. Pobaví svou ztřeštěností i jazykem a někdy se budete jako já smát nahlas a želet,že jste nezažili,jaké to je, být smetánkou v těch krásných časech před válkou.

Monty196
18.02.2021 4 z 5

Knihu jsem četla před několika lety k maturitě, teď jsem se k ní vrátila, aniž bych si pamatovala o čem byla.
Je to krásné, zábavné a odpočinkové čtení.
Saturnina jsem si velmi oblíbila a nechápu, jak jsem příběh mohla zapomenout.
Myslím, že se ke knize vrátím v létě o dovolené, je to opravdu zábavné čtení a děj hezky ubíhá.

knihovníček0707
17.02.2021 5 z 5

Láska na první přečtení ❤

tamdr
17.02.2021 3 z 5

odpočinková kniha,neuškodí si ji přečíst

morienhithwen
16.02.2021 5 z 5

Samozřejmě (nebo možná ne úplně samozřejmě) jsem prvně znala filmové zpracování, a pane bože: teta Kateřina je v knižní předloze mnohem větší... no zkrátka je opravdu příšerná. Jinak samozřejmě (a určitě samozřejmě) absolutní klenot.

Evelin2506
14.02.2021 4 z 5

Jedná z mála knih, které čtu opakovaně.

Gural
08.02.2021 5 z 5

Absolutní pohoda a klídek. Kniha na dovolenou, kdy se člověk nechce zabývat ničím vážným. Autor ji prý psal v koupelně za protektorátu, v době kdy bylo do smíchu málokomu. S touhle klasikou určitě nikdo nesáhne vedle.

Kaik
31.01.2021 4 z 5

Milé pohlazení na duši, navíc se spoustou přísloví.

ArwenEvenstar
30.01.2021 4 z 5

Jak je možné, že jsem tuto knihu nečetla dřív? Krásný archaický jazyk je přímo balzámem na duši a autorův humor jakbysmet. Sluha Saturnin, který dostává ostatní do neobvyklých situací, si hned získal moje sympatie.

Dědečkův vysvětlovací dopis mi přišel zbytečný. Závěrečná část knihy byla z mého pohledu nudnější než zbytek díla. Zachránit se to nepodařilo ani Kanceláři pro uvádění románových příběhů na pravou míru. I tak se však ke knize ráda vrátím.

ivoiro
28.01.2021 5 z 5

Co k této knize napsat? Asi těžko napsat jiné hodnocení než toto: "Kniha Saturnin je balzám na duši".

Jackjelly
22.01.2021 5 z 5

Kdo nečetl není čech. Nebo Čech? Nebo fanoušek? Nebo nezná přísloví?
To je jedno, prostě zásadní kniha mnoha veselých generací, procházejících stále stejnými pocity, absurdnostmi a radostmi (života?) .

Massek
20.01.2021 5 z 5

Možná to máte s nějakou knihou podobné jako já se Saturninem. Příběh znám, i TV zpracování a nikdy jsem nepochyboval, že bude výborná. Ale přesto jsem stále chodil kolem knihovny a naše již takřka salátové vydání míjel. Občas se tak ze sportu ptám manželky, co si mám teď vzít na čtení a ona obvykle odpovídala: "Ještě sis nepřečetl toho Saturnina" nebo "Cože, tys ho pořád ještě nečetl?" nebo "Je to ostuda, že...". A já si pak vybral stejně něco jiného :)
A je to tu! Vybral, přečetl a splnil dlouholetý rest. A rozhodně není potřeba tuto knihu svěřovat Kanceláři pro uvádění románových příběhů na pravou míru, neboť by byla škoda zde cokoliv měnit!