Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7522 7522

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

HanzKaufmann
17.11.2020 5 z 5

Miluju cesky sarkasmus a cynismus!
Kniha je toho plna, jsem nadseny!

Clerfayt11
08.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha,vracím se k ní

teacup
29.10.2020 5 z 5

Osvědčená četba, která nikdy nezklame. Tentokrát čteno v nemocnici, a opět skvělé.

jprst
29.10.2020 5 z 5

Není moc knih, které bych přečetl tolikrát jako tuto, ale vždy si to užiji se vší parádou.

petrnovic
22.10.2020 4 z 5

Moc příjemné čtení.

ladaol
22.10.2020 5 z 5

Knihu jsem si přečetla už několikrát a několikrát jsem viděla i filmové zpracování. Pokud člověk potřebuje zlepšit náladu, s tímto výběrem nikdy nešlápne vedle.

stazkam
19.10.2020 5 z 5

Nakažlivý humor, gentlemanský sarkasmus padající na zpychlé hlavy, absurdum vyzdvižené téměř ke smyslu žití. Neb nebrat se tak vážně člověku neuškodí.
Kniha, která pozvedne náladu a svým náhledem na lidské charaktery a chování dodá i tolik potřebný nadhled.

renca9071
26.09.2020 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha. Humorné zpracování obyčejného muže, jeho příbuzných, zvaných i nezvaných hostů a hlavního hrdiny, sluhy Saturnina. Krásné komické příběhy psané starší češtinou, která se mi libí a krásně se čte. Česká klasická komedie. DOPORUČUJI!

Stupino
23.09.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si pořídil přes informaci na twitru. Všechny názory na tuto knihu co jste zde napsali jsou pravda. Ta kniha je super a humor je skvělý.

willy9203
20.09.2020 5 z 5

Osobně považuji Saturnina za nejlepší humoristickou knihu, která byla v Čechách kdy napsána. Tento způsob humoru je mi velmi blízký a vždy mi zvedne náladu. Je to jedna z knížek, které mám vždy po ruce, kdybych měl splín.

Marcik7
19.09.2020 5 z 5

Jirotkův Saturnin patří k mým nejoblíbenějším knihám a jako vždy mě nezklamal. Jeho humor a fantazie vždy potěší.

janina66
18.09.2020 5 z 5

Tato krásná kniha je opravdu poklad naší literatury. Velice čtivé a odpočinkové čtení, při kterém se pobavíte a zasmějete se. Pro mě je kniha o něco lepší, než filmové zpracování.

inachisio
30.08.2020 5 z 5

Jedna z nejvtipnějších knih, jaké jsem kdy četla. Toto nezaměnitelné, strhující, vtipné a nesmírně originální vyprávění jsem měla přečtené během chvilky a nejradši bych si ho přečetla znovu.

radkanin
19.08.2020 5 z 5

Klasika s nezaměnitelným stylem a humorem. Tuhle knihu může člověk číst stále dokola. Seriál také velmi povedený.

renefer
13.08.2020 4 z 5

Humorný příběh sluhy a jeho pána. Většinou mi u tohoto druhu románů leze na nervy snaha o vtipnost za každou cenu nebo neustále se opakující stejný druh humoru. Tady je to ale v pohodě a jednoznačně u mě vede scéna s Miloušovým “knírkem”.

Nel.K.
07.08.2020 5 z 5

S humorem je na světě prostě nejlíp - a Jirotkův Saturnin, to je čirá krása!

Vesper001
04.08.2020 5 z 5

Saturnin je důkazem dávné pravdy, že bez práce nejsou koláče, jeho pán, ňouma Jiří, pak toho, že pečení holuby nelétají do huby. Teta Kateřina, coby ranní ptáče (konkrétně husa) ze všech doskáče nejdál, a na cápka Milouše bych s chutí poslala všechny psy, co neštěkají, ale koušou. Když už mluvíme o psech, tak dědeček vyvrací všeobecný názor, že starého novým kouskům nenaučíš, a doktor Vlach je prostě doktor Vlach.

Artep071
03.08.2020 5 z 5

Kdo by "nežral" Saturnina xi xi je to tak barvitá postava, která vede svého vypravěče -klidného a nesmělého pražského úředníčka do absurdních situací . Vtipně a velice slušně napsáno, já ten příběh prostě miluju :)

m_martina
30.07.2020 5 z 5

Nestárnoucí klasika. Ke knize se ráda vracím a mám ráda i seriál.

Martina_K
26.07.2020 5 z 5

Vynikajúca kniha s príjemnou atmosférou. Človek si oddýchne a dýchne naňho kúzlo starých časov i keď istotne hodne štylizované a idealizované.