Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7524 7524

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

_Tess_
20.07.2020 5 z 5

Knížka plná humoru, mouder doktora Vlacha, přísloví tety Kateřiny a hlavně bláznivých nápadů sluhy Saturnina. Náš hlavní hrdina nás zasvětí do jeho příhod, které právě se svým sluhou zažil. Od koblihové teorie doktora Vlacha, po lovení Marka Aurelia až po dovolenou v dědečkově sídle jsem si příběh užila od začátku do konce. Postavy vám přirostou k srdci. Každá má něco, díky čemu si ji zamilujete, a zároveň mají své chyby, což je za mě to, co se mi líbí nejvíc. S perfektními hrdiny se člověk tolik neztotožní.
Humorné a ironické příhody našich hrdinů byly něco skvělého a mě osobně to velmi bavilo. Skvěle jsem se bavila a knížku mohu jen doporučit. Věřím, že po této knížce rozhodně ještě sáhnu a přečtu si ji znova.

jana1199
03.07.2020 5 z 5

Tahle kniha je náramná! Knížku jsem četla již několikrát a pokaždé se u ní pobavím. Rozhodně patří k mým favoritům a všem doporučuju!

dr.romca
02.07.2020 5 z 5

Skvělá, seriál jsem viděla a musím říct, že dokonale vystihl atmosféru knihy. Nejlepší je teta Kateřina. Nikde jsem v knize nenarazila na jméno vypravěče.

EliškaMacková
22.06.2020 4 z 5

Kniha byla zábavná a vtipná, dobře se mi četla

Jaňula08
21.06.2020

Toto byla jedna z nejvtipnějších a nejlepších knih, co jsem kdy četla. Je prostá a mluvila mi v mnoha situacích ze srdce. Spíše bych tuto knihu doporučila dospívajícím a dospělým, protože je místy složitě psána a hrozí, že ji čtenář nepochopí. Ale určitě moc doporučuji.

Kullisek95
21.06.2020

Skvělá kniha, při jejímž čtení jsem se skvěle bavil. Příběh je velmi vtipný, Saturnin je velmi výstřední a sedí to k němu. Celkově skvělé počtení.

BaDu_
18.06.2020 5 z 5

Taková klasika. Vtipná a čtivá. Netřeba více slov.

jachymkos
17.06.2020 5 z 5

Knížka mě moc bavila, sice jsem jí četl jako povinnou četbu k maturitě, ale líbila se mi tak moc, že jsem po ní hned zkouknul i seriál. Je to vtipná, povedená komedie a postavu Saturnina jsem si moc oblíbil.

Anannas
17.06.2020 5 z 5

Musím říci, že přesně takhle si představuji vtipnou knihu. Tento styl humoru mně neskutečně vyhovuje. Saturnin je v podstatě takový český Jeeves (od Woodehouse). Tomu, kdo si chce při čtení odpočinout a zasmát se, určitě doporučuji přečíst.

Annie999
16.06.2020 5 z 5

Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších knih. Atmosféra je lehká a příjemná, dílo vtipné a oddychové. Teta Kateřina a její Květinka Marta jsou nepřekonatelným příběhem.
Dílo jen doporučuji, poslouží ke zlepšení nálady, a myslím, že se k němu někdy i zaručeně vrátíte.

dawe01
16.06.2020

Jedna nejlepších knížek, kterou jsem přečetl. Člověk se kolikrát velmi zasmál a role Saturnina mu utkvěla v paměti. Saturnin věrně slouží svému pánovi a udělal by pro něj cokoliv. Velmi povedený humoristický román

SLD
16.06.2020 4 z 5

Vtipný čtivý příběh sluhy Saturnina. Vše se odehrávalo v jeho službě pro dědečka.

Michaela.S
15.06.2020 5 z 5

Saturnin mne bavila asi ze všeho nejvíc, tak moc, že jsem si ji asi jako jedinou knihu přečetla s ročním odstupem hned dvakrát. Velmi vtipné příběhy, které Vás vtáhnou do děje a vy potřebujete už znát ,jak to dopadne.

Ujko
10.06.2020 5 z 5

Humoristická kniha, u které se opravdu zasmějete.

helenkan
04.06.2020 5 z 5

To je super čteni. Výborně se u toho bavíte a nasmějete.

666Jitka
31.05.2020 5 z 5

Vynikající humorná kniha, při které se člověk baví od začátku do konce. Jedna z knih, u kterých jsem se opravdu nasmála. Vynikající je ovšem také filmové zpracování, kde podle mého názoru nepřekonatelně zazářil Oldřich Vízner.

nicolettkaa
29.05.2020 5 z 5

Naprosto bravurní kniha. Po dlouhé době jsem četla humoristický román, který byl opravdu plný humoru. Navíc takového, který je mi velmi blízký. Ráda si přečtu znovu a všem doporučuji.

Mája777
24.05.2020 5 z 5

Saturnin je postava, která vám nedá spát. Stále musíte být ve střehu a očekávat, co se zase asi stane. Je to příjemné osvěžení v této zvláštní době. Knížka mě pobavila a určitě se k ní zase vrátím.

pydla
23.05.2020 5 z 5

Saturnin je prostě Saturnin. Sluha, který svého pána, svým zvláštním pohledem na svět a touhou plnit ty nejzvláštější úkoly ad absurdum, přivádí až ke krajnosti zoufalství. Laskavý suchý anglický humor, kterým je kniha napsána a hra se slovy, Vám ponechá úsměv na tváři snad s po celou dobu čtení.

Sakeé
19.05.2020 5 z 5

Tak čtivé a vtipné, přitom chytré. Bravo, Saturnine.