Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7525 7525

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

Summer7
21.11.2019 4 z 5

Výborné čtení, přečteno v rámci povinné četby k maturitě kdysi dávno a bavilo! Skvělé i v divadle :-)

Lac
09.11.2019 5 z 5

Kniha i film jsou báječné.

Lady.Lucrezia
04.11.2019 5 z 5

Jelikož v okolí zuří podzimní deprese, rozhodla jsem se pro prevenci a čapla Saturnina. Bylo to moje první čtení této knihy a přestože filmové i divadelní znám, knize jsem dlouho odolávala. Teď, když jsem dočetla lituji, že jsem si ho nevzala jako maturitní četbu. Nelze popřít fakt, že jde opravdu o jedno z nejgeniálnějších děl domácí literatury 20.století.

n.ezn.amy
28.10.2019 5 z 5

co napsat ke knize, která je podle mě naprostým skvostem české literatury a hlášky z ní zlidověly, snad jen to, že v této knize je velice laskavý humor a pomsta Saturnina je naprosto dokonalá. Myslím, že Je málo lidí co i díky tv seriálu neznají tuto klasiku

m.valova
27.10.2019 4 z 5

Kniha pro chvíle rozveselení a ač se to u mne nestává často,musím konstatovat,že i seriál v tv se mi líbil a pobavil.

s.macuska
24.10.2019 5 z 5

Přemýšlím, co bych k téhle knížce měla napsat a nějak nemám nic lepšího, než jen jediné slovo: ROZTOMILÉ! :)

mataj
28.09.2019 5 z 5

Milá humoristická kniha, která stojí za přečtení. O bláznivé situace, vtipné komentáře i neuvěřitelné myšlenkové pochody a přísloví není nouze.

arnikasam
24.09.2019 5 z 5

Stará klasika. Čas od času se k ní vracím.

RendysStrange
19.09.2019 4 z 5

Knihu jsem si vybrala k maturitě. Bylo to zábavné čtení plné humoru.

ellypusik
18.09.2019 5 z 5

Úžasná humoristická komedie plná ironie a nadsázky. Opravdu jsem se pobavila i si zarelaxovala. Moc doporučuji!

Zemiakol
11.09.2019 4 z 5

Zábavné čtení plné humoru. Česká klasika, která podle mě zklame opravdu jen málokoho.

hapac
10.09.2019 5 z 5

Kniha - klasika a filmové zpracování knize nijak neublížilo.

Miluna40
09.09.2019 4 z 5

Kniha skvela,postavy jso jako zive. Vtipne. Filmove zpracovani se ,dle meho nazoru,nepovedlo.

Daveson
09.09.2019 4 z 5

Nesmrteľná klasika českého humoru. Odporúčam všetkým milovníkom klasického nenúteného humoru. Dej prvých kapitol bol trochu nezaujímavý, ale ku koncu vás tak upúta dej, že nedokážete prestať čítať až kým neprečítate posledné slovo.

Aghatte
31.08.2019 5 z 5

Naprostá klasika, Oskara za knihu všech dob, kdybych opravdu musela vybrat na pustý ostrov jen jednu, byla by to ona. Je tam prostě všechno, je to naše, české, laskavé, inteligentní.
Poprvé jsem četla někdy na základce, od té doby milionkrát. Bála jsem se, že filmové zpracování knize ublíží, ale naštěstí nikoliv, je to stejně dobré a volba herců geniální.

"...ale to, že mi upírá fantazii, když ví, že se mi povedlo správně vyplnit úřední formuláře přiznání k dani důchodové, to mne opravdu překvapuje" :-))

WeirdoAnne
31.08.2019 5 z 5

Úžasná knížka. První kapitoly mi dělaly trochu problém, ale vytrvala jsem a pak už jsem se těšila jen milému humoru. Toho kniha obsahovala opravdu dost. :D

kata.krizova
27.08.2019 4 z 5

Úžasný humor, skvělé počtení. Jednoduše parádní knížka. Myslím, že dobrá volba pro zařazení do seznamu knih k maturitě.

Lucissia
27.08.2019 5 z 5

Absolutně nadčasová kniha, ke které mě přivedl kdysi dávno zhlédnutý seriál. Jedna z mála knih, která je i špičkově natočená. Nádherná pohoda z obou přímo čiší. Moc autorovi děkuji. :-)

Evianna
21.08.2019 5 z 5

Miluju ten humor, super kniha!

Petja
19.08.2019 5 z 5

Myslím, že Saturnina není třeba podobněji komentovat, je to prostě špica. Po letech jsem si ho poslechla jako audioknihu v podání skvělého Ondřeje Havelky, a když je příležitost, bavím se znovu a znovu i u filmu :-). Úžasná klasika!