Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7608 7608

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

JulianaH.
25.04.2019 5 z 5

Ukázka ze Saturnina mě zaujala v čítance, když mi bylo čtrnáct. Udělalo mi nesmírnou radost, když jsem zjistila, že ho máme doma a můžu se do něj hned začíst.
Od té doby jsem ho četla několikrát a nikdy mě nezklame; nemůžu si pomoci, pokládám ho za víc než jen odpočinkovou literaturu. Právem mu patří místo v českém písemnictví 20. století. Zaslouží si to svojí moudrostí a krásným jazykem.
Klenot protektorátní literatury.

Simii45
23.04.2019 5 z 5

Tak tohle byla bomba, dlouho jsem se tak nenasmála :-) Knihu jsem si vypůjčila v knihovně, ale hodlám si ji zakoupit, tenhle poklad chci mít doma.

i.stefany
19.04.2019 5 z 5

To byla krása. Přesně tohle jsem teď potřebovala, po náročném pracovním tempu se jen tak nechat unášet vlídným inteligentním humorem dědečka Františka, Saturninovými kousky i pořekadly tety Kateřiny. Jo jo, byla ve formě už v roce 1954, z kterého je moje vydání. :-) Seriál je výborný, ale kniha je prostě dokonalá. Jsem ráda, že jsem měla možnost porovnat si knižní verzi s televizní a určitě doporučuji všem, přečíst si originál. Výtečné!

Luci94
10.04.2019 5 z 5

Saturnin je kniha plná humoru, svěžesti a krásného jazyka.
Je důkazem toho, že ne vždy musíme rozvíjet složitý a spletitý příběh plný zvratů, aby byl čtenář uspokojen. Někdy stačí proplétat polehoučku několik zdánlivě obyčejných životů do jedné pavučiny, nechat vyniknout přirozeně vzniklé humorné situace tak, jako je tomu ve skutečném životě, a vznikne tak krásné dílo jako právě toto.

Toriel1
04.04.2019 5 z 5

K nesmrtelnému Saturninovi se vracím vždy, když je mi těžko na duši. Jde o moji srdcovku.

Banny_L
03.04.2019 5 z 5

Tento humor je mi hodně blízký a postava Saturnina je naprosto dokonalá! Mj. i postavy k filmu byly dle mého vybrány opravdu trefně..

LilyEvans
03.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, plná humoru, skvělých postav a krásných historek. Dlouho jsem se do knihy nutila a teď lituji, že jsem se k ní nedostala dříve. Určitě se k ní ještě několikrát vrátím. :-)

Ceropegia
30.03.2019

Jedna z mála situací kdy je film lepší a vtipnější než kniha :D

AlB3rt
20.03.2019 5 z 5

Skvělá komedie, která člověka zaručeně rozesměje. Saturnin jako kniha i postava je dotažena k absolutní dokonalosti.

Mystifica
20.03.2019 2 z 5

Jedna z mála knih, u kterých se mi mnohem víc líbil film, než ta kniha samotná. Ne že by to bylo špatné, ale film byl prostě o hodně lepší...

Noname007
17.03.2019 5 z 5

Knihu jsem četla vícekrát a je opravdu úžasně napsaná. Humor opravdu neomrzí. Moc doporučuji.

kristyna3
15.03.2019 5 z 5

Báječná knížka! Moc jsem si ji užila. Chápu, proč mi ji všichni tak chválili. Možná bych řekla, že je to i poměrně neobvyklý námět na knížku, styl psaní neuvěřitelně poutavý a vtipný, opravdu jsem se u toho zasmála. Knížka, u které si fakt odpočinete. Naprosto ideální volba, vřele doporučuji!:)

KájaKoxík
15.03.2019 5 z 5

Kniha, jejíž čtení bylo prvně pouze povinností k maturitě, si našla cestu do mého srdce. Teta Kateřina s nekončící plejádou pořekadel mne bude bavit vždycky. Ke knize se ráda vracím.

JoeSurikata
05.03.2019 5 z 5

Těžko o této knize napsat něco, co už nenapsal někdo dřív. Snad že se jedná o esenci kultivovaného inteligentního humoru, suchého jak troud, zapsaného lahodnou češtinou ...

TerezaFénix
03.03.2019 5 z 5

Pouštím si jí před spaním a nikdy se neomrzí. Čeština, která hladí i kvete, aniž by potřebovala ředit novodobými výrazy. Laskavý a inteligentní humor, kterého je v dnešní době celkem nedostatek. Domnívám se, že o kvalitě této knihy se nedá s úspěchem pochybovat - dovolím si parafrázovat. Je to pro mně jedna z mála knih, které nemají příliš srovnatelné konkurence.

pingu1
02.03.2019 5 z 5

Krásná, milá, odpočinková kniha plná jemného inteligentního humoru :-) Mám ji už léta a občas se k ní ráda vracím :-)

Attia
28.02.2019 5 z 5

Prostě milé.

Poetika_slov
20.02.2019 4 z 5

Humorná kniha, jenž vypráví příhody jedné rodiny, do které nastoupil podivný sluha jménem Saturnin. Svým zvláštním jednáním se jeden člověk ocitne na lodi, jiný zamčený v pokoji a dalšímu zase pomáhá se stát bláznem. Je to jednoduše dobrák od srdce, který se jen snaží řešit věci trochu odlišně než jak bychom čekali. Zkrátka pokud máte špatnou náladu, vezměte si tuto knihu a vězte, že Vám ji Saturnin během těch pár hodin rozhodně pozvedne.

SugarDolly
15.02.2019 4 z 5

suše inteligentní humor, přesně podle mého gusta ...

Amanita79
08.02.2019 5 z 5

Bezva knížka, ke které se ráda vracím. V kavárně pak občas přemýšlím, jestli hodit koblihou ;)