Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7608 7608

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

Messilina
27.01.2019 5 z 5

Co říct na Saturnina? Krásná, odpočinková kniha.

JarmilaNovotna
25.01.2019 5 z 5

Nestárnoucí klasika, jemný inteligentní humor.

KniSKov
22.01.2019 5 z 5

Báječné počtení. Velmi mě bavil autorův humorný styl vyprávění.

Simonov
21.01.2019 5 z 5

Krásné vyprávění, strašná sranda. Skvěle jsem se bavil. Určitě si přečtu v budoucnu znovu.

pavel.2
16.01.2019 5 z 5

Jasných 100%, skvělé dílo. Příběhy jsou zábavné, asi Jirotkova nejlepší kniha.

angloumene
09.01.2019 4 z 5

Nestárnoucí klasika, která svým lehkým, letně laděným humorem nemůže nikoho urazit. Čtení doporučuji každému bez rozdílu. Kniha dokáže i při sebe škaredějším dnu zvednout náladu.

Ivana.Ka
08.01.2019 5 z 5

Chcete-li si zlepšit náladu a potrénovat své břišní svalstvo, sáhněte po této knize... A audiokniha v podání pana Víznera? Moc povedený kousek...

lenkaabooks
05.01.2019 5 z 5

Moje srdcovka. A moc se mi líbil i filmový Saturnin v podání pana Víznera. A teď mám vydání s ilustracemi pana Borna, takže jsem naprosto :-)

terpin
04.01.2019 5 z 5

Zpocatku se mi kniha cetla spatne. Nemam rada, kdyz v textu je malo prime reci. Ale pak me proste dostala. Krasny humor!!!

Polinka92
04.01.2019 5 z 5

Příběh plný sarkasmu, který má hlubokou myšlenku. Doporučuji všem, kteří se rádi zasmějí, přičemž se snadno vžijí do postav z příběhu

Gaspoda963
29.12.2018 5 z 5

Klasika, která nikdy neomrzí ani jako kniha ani jako seriál. :)

Ninjer
22.12.2018 4 z 5

Asi nejmilejší knížka o psychopatovi, co existuje.

Saturnin je komorník, jenž elegantně, nenápadně a často s humorem terorizuje fyzicky i psychicky všechny, kteří jakýmkoliv způsobem stojí ve štěstí hlavnímu hrdinovi. Ten je zase pro změnu roztomile nevinným a jemným džentlmenem, který se zamilovává do krásné Barbory.

Ale bez nějakého zbytečně hlubokého rozboru - Saturnin je především velice zábavná knížka. Působí originálně, a když už si čtenář myslí, že se bude děj trochu opakovat, začne se v ní úžasně parodovat tehdejší kýčovitá literatura.

Super. Osm nebezpečných komorníků z deseti.

barbarera
20.12.2018

Není třeba komentovat...

DericCaster
20.12.2018 5 z 5

Co k tomu dodat? Knihu jsem četl poprvé, ale samozřejmě znám seriál a myslím, že knížka není lepší a není ani horší. Stejně jako u seriálu jsem se bavil od začátku do konce.

Denisa232623
16.12.2018 3 z 5

Knihu jsem četla už nějaký ten rok zpátky jako maturitní četbu, ale musím říct že mne kniha velmi bavila a někdy si ji přečtu znovu.

Rogi72
14.12.2018 5 z 5

Poprvé jsem četl před 30 lety. A od té doby mnohokrát. Pořád mně baví.

Džerkys
12.12.2018

Pohodová humoristická četba :)

Junjun
10.12.2018 5 z 5

Tak tohle mě dlouho míjelo, ale jak bavilo:-) Fakt jsem se u knížky už tak dlouho nezasmála, ale třeba je to tím, že mi to prostě sedlo:-)

Roselunda 1928
09.12.2018 4 z 5

Miloučké. Čtení jsem si užila, kniha má svůj nesmazatelný nádech.

KaraD
06.12.2018 5 z 5

Nejlepší , a bohužel zatím, jediná vtipná kniha, jakou jsem kdy četla.
Dlouho jsem se k ní přemlouvala. Pak jsem nechápala proč vlastně.
Skvěle napsáno.