Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7608 7608

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

Bórborka
23.10.2018 3 z 5

Kniha pěkně napsaná s výborným humorem, ale nepatří do knih, které bych si znovu přečetla.
3,5*

alabra
22.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha - vtipná, jazykově vytříbená, nikdy nezklame

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Geniální! Saturnin patří mezi špičku humoristických knihy vůbec. Navíc je to humor laskavý a milý... To vždycky potěší.

kapr
18.10.2018 5 z 5

Bohužel, právě pan Jirotka je pro mne tím hrdinou jedné knihy, (jedním z mnoha,) byť právě v tomto případě jde o knihu tak milou a tak geniální. Vždycky, a v tomto případě velice často, si říkám jaká je škoda, že nenašel odvahu pokusit se to zopakovat, asi raději na jiné téma, protože známe jen málo případů, kdy se pokračování příběhu vydařilo natolik, aby hodnocení původního díla neuškodilo.

Eldaren
18.10.2018 5 z 5

Nestarnouci ceska klasika. Neuveritelne vtipna kniha - az tak, ze jsem se smala nahlas temer kazdou jizdu metrem (i v pondeli rano a to uz je co rict!).
Jedna z mych nejoblibenejsich.

Disease
17.10.2018 5 z 5

Majstrštyk Zdeňka Jirotky. Kult, o kterém se nediskutuje.

milary
15.10.2018 5 z 5

Prostě láska na celý život...

possekre
15.10.2018 5 z 5

Jedna z mých nejmilovanějších knih. Neomrzí ani při desátém, patnáctém atd. čtení. Vždycky zlepší náladu.

MerryA
10.10.2018 5 z 5

Tuhle českou klasiku musí milovat každý, komu se dostala do ruky.
Není pochyb, že se Jirotka inspiroval Wodehousovým Jeevesem, ale na humoru příběhu, pravdivosti postav a originalitě zápletek to neubírá. Styděla bych se dát méně než 5 hvězd.
A čtyřdílný seriál (v hlavních rolích Oldřich Vízner a Ondřej Havelka) sice není dokonalý, ale mnoho mu k tomu nechybí. Rovněž doporučuji.

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Copak tuhle knihu může někdo nemilovat?

eliborn
05.10.2018 5 z 5

Přestože české spisovatele moc nemusím, tak tato kniha mě opravdu bavila. Je velmi vtipná.

maja11231
03.10.2018 1 z 5

Knihu jsem četla jako povinnou četbu minulý rok a hned od první stránky mě nebavila. Po asi půl roce jsem ji konečně do dočetla.
Děj mě nebavil a taky jsem ho ani nepochopila, proto musím dát 1*

Steiniglovka
02.10.2018 5 z 5

Klasika, při které se vždy nahlas zasměju.

theMarty
26.09.2018 5 z 5

Jedna z mála knížek, které dovedou čtenáře nahlas rozesmát.

m.zirhut
24.09.2018 2 z 5

(audiokniha) Už od začátku mě tato kniha nebavila, ale říkal jsem si, že jí musím přece dát šanci. No, po šesti kapitolách jsem to unuděně vzdal.
Trochu mě překvapuje, že je kniha v kategorii humor. Já si totiž nevzpomínám, že by mne při poslechu cokoli pobavilo. Jediné co se mi celkem líbilo byly nějaké ty slovní hříčky.

Efča59
22.09.2018 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. No co říct, prostě osvědčená klasika.

kykiryki28
21.09.2018 4 z 5

Protože jsem Saturnina viděla v divadelním i ve filmovém zpracování, rozhodla jsem si toto slavné klasické dílo přečíst, a rozhodně toho nelituji. U tak vtipného a velmi humorného příběhu jsem se opravdu dlouho nenasmála! Saturnin je ideál člověka, kterého by si každý určitě přál mít za přítele. Já teda stoprocentně ano. Úžasná knížka!

teeyinka
20.09.2018 4 z 5

Pěkný humor a ještě hezčí čeština! Škoda, že podobných vychází v dnešní době méně a méně.

EvikU.
19.09.2018 3 z 5

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Musím říct, že mne hodně překvapila. Manžel ji miluje a mě taky hodně bavila. Je vtipná.

Ana72154
17.09.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Bavila jsem se od začátku až do konce. Pro srovnání, jsem koukala i na seriál, který je téměř na chlup stejný, jenom bylo asi pár odlišných momentů, oproti knize. Určitě si ji přečtu znova.