Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200444/bmid_saturnin-QHj-200444.jpg 5 7607 7607

Humoristický román Zdeňka Jirotky s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

LuckaH2
02.07.2018 5 z 5

Milé, zábavné, těšila jsem se na každou stránku a čtení a hltala ten na první pohled jednoduchý, ale okouzlující příběh:-)

dancadragneel
28.06.2018 5 z 5

Prostě tenhle příběh miluji a mohu ho slyšet, vidět či číst kolikrát chci a stejně mě neomrzí. Prostě skvělá kniha....

AnjaVCL
25.06.2018 5 z 5

Tak trochu nostalgie... Knihu jsem četla ještě jako dítě a smála jsem se nahlas. Zaručený prostředek pro zvednutí nálady a scény, na které se nezapomíná.

Mia77
22.06.2018 5 z 5

Opravdu je někdo, kdo dal méně než 4 hvězdičky? Já se u toho báječně pobavila a budu se k ní vracet, protože taková kniha vám musí vždy zvednout náladu. Chtěla bych mít takového Saturnina doma :-)))

freejazz
18.06.2018 5 z 5

tu už asi bolo na konto Saturnina spomenuté všetko, takže len poďakovanie autorovi za nesmrteľného hrdinu, v ktorom by sa možno dal vysledovať prazáklad Járy Cimrmana (dúfam, že ma nikto nezahluší:).

nicole1990
15.06.2018 5 z 5

super oddechová knížka určitě jsem ji nečetla naposledy moc se mi líbila :-)

zimka.r
11.06.2018 5 z 5

Dlouho jsem si říkala, že si knížku přečtu znovu a jsem moc ráda, že díky výzvě jsem se k tomu nyní dostala :) Tak krásné a pohodové čtení si člověk vychutná i po několikáté :)

PetK
09.06.2018 5 z 5

Nesmrtelná klasika, před lety jsem četla, film několikrát viděla... a teď jsem si to poslechla jako audio v podání Oldřicha Víznera. Co vám budu povídat, je to furt boží.

zuzka9645
08.06.2018 3 z 5

Docela dost jsem se pobavila. Občas jsem ale některým pasážím nerozuměla. Ale jinak velmi pěkná kniha.

kuba3954
07.06.2018 5 z 5

Tato kniha mě svým kouzlem opravdu dostala. Nesmělost a způsob vyprávění hlavní postavy jsou velmi roztomilé.

antonin0999
06.06.2018 3 z 5

Na koblihy bych čuměl.
Líbilo by se mi dívat se na ně a představovat si, jak je jím.
A tak jsem se díval i na tyto milé stránky. Usmíval se, a přesto zůstal poněkud nenasycen.

Kuffenbach
18.05.2018 5 z 5

Proč jsem proboha čekal nějakých 20-30 let? Proč jsem to stále odkládal a vymlouval se? Nevím, byl jsem snad pošetilý...

Tato kniha jest klenotem, humor v ní nadčasový, toto dílo mohlo být stvořeno klidně včera, a nikdo by nic nepoznal.
Svěží styl, výborné postavy, lovestory, tisíc slonů! Promiňte, bylť uchvácen, nechal jsem se unést... Doporučuji vám to také.

"Klíč od srubu je v tůni."

Pawlisman
09.05.2018 4 z 5

Po přečtení knihy - no - čekal jsem více. Spíše musím potvrdit, že film je skvělý a výborné zpracování knihy. Což se často nestává. Kniha o moc film nepřerůstá. Myslím si - bohužel - že bez knihy a jen s filmem se v tomto případě velice dobře dá žít...

los
27.04.2018 2 z 5

jo, je to klasika, je to kvalitní česká literatura, je to kánon, ale mně to prostě vůbec nic neříká, přestože některé pasáže jsou nezapomenutelné

DaymondeuX
18.04.2018 5 z 5

Saturnina by si mel precist kazdy. Ale kazdy je strujcem sveho osudu. Rekl bych, ze je to jedna z nejvtipnejsich knih, ktere jsem kdy cetl, ale nechci chvalit dne pred vecerem. Tahle kniha se da cist porad dokola, ackoliv tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu, az se ucho utrhne. A nektere pribehy a gagy vas pobavi i po letech, kdyz si na vzpomenete, i kdyz co se v mladi naucis, ve stari zapomenes. Ano, muzete najit zaminky, proc si Saturnina neprecist, protoze kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde. Ale byla by to chyba, i kdyz chybami se clovek uci. Takze hura do obchodu - jeste dnes, nebo nejpozdeji zitra. Protoze lepsi pozdeji, nez nikdy.

rozvera
15.04.2018 5 z 5

Nevím, kolikrát jsem toto svěží dílko přečetla. ale sahám po něm vždy, když si potřebuji zlepšit náladu, naposled včera a jistě ne naposled. Seriál jsem viděla tolikrát, kolikrát byl uveden v televizi a při každém listování knížkou vidím herce a jejich brilantní výkony v seriálu. Panu Jirotkovi vytýkám jen to, že jeho vtipný příběh nemá dvojnásobný počet stran.

Vážkopis
08.04.2018 5 z 5

Vtipné, úderné. Nic víc se ani nedá říct.

Zikus
07.04.2018 5 z 5

Svižné oddechové čtení, psané krásným vytříbeným jazykem.

Navíc kniha byla psaná v době, kdy zdejší společnost ještě měla úroveň.

Trolice
07.04.2018 3 z 5

Ne že by se mi kniha nelíbila, byly tam i vtipné pasáže, ale nějak jsem si nemohla zvyknout na styl psaní. Někdy jsem se přistihla, že vlastně nevím co čtu a asi 2x jsem přeskočila strany. Každopádně si pustím i film :-)

essidaven
27.03.2018 5 z 5

Toto je moje první kniha, kterou jsem "přečetla" jako audioverzi(četl Jan Hartl). Musím říct, že poslouchat knihy je fajn využití času, určitě si zase nějakou poslechnu. Konkrétně k Saturninovi, jelikož jsem několikrát viděla film, tak mě kniha příliš nepřekvapila, ale to neznamená, že by nebyla skvělá. Myslím, že je to již taková humorná klasika, takže doporučuji.