Sběratel kostí

Sběratel kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253217/bmid_sberatel-kosti-BQ1-253217.jpg 5 2955 2955

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Bone Collector, 1997

vera1.c
23.09.2017 5 z 5

Kniha výborná, přečtená jedním dechem. I film stojí za shlédnutí.

Etule
02.09.2017 5 z 5

Geniální.

jiri2737
31.08.2017 5 z 5

Nejnapínavější detektivka jakou jsem četl. Kniha je nabitá dějem. Postavy jsou tak plasticky popsány, že jsem je měl před očima. Naprosto šokující rozuzlení na posledních stranách. Od Deavera přečtu všechno.

kittlerka
29.08.2017 4 z 5

Na začátku se kniha tvářila jako průměrný thriller, ale pak mě hlavní postavy i děj pohltily, příběh skvěle napsaný a perfektně popsaný. Trochu mě zklamal tak krátký časový úsek, ve kterém se vše odehrálo.

Polinius
26.08.2017 5 z 5

Nechutné, detektivní a zajímavé. Mnohému jsem se přiučil jak dělat a jak nedělat vraždy. :)
Hodnocení jsem trochu přepálil, ale občas je to potřeba.

ujunka
14.08.2017 4 z 5

Líbilo se. Občas jsem se sice ztrácela ve jménech detektivů, ale i tak se knížka čte dobře a děj utíká. Film jsem viděla už asi pětkrát a trošku jsem se obávala, jestli mě tím pádem kniha nebude nudit, když vlastně vím, kdo je vrah. Ale opak byl pravdou. Jak už to tak bývá, film není přesnou kopií knihy :-)

DeeKrakova
24.07.2017 1 z 5

Nedočetla jsem, úplně jsem se v tom ztrácela. Je mi to celkem líto ale strávila jsem nad tím spoustu času a nic.

mapet85
21.07.2017 4 z 5

Pri mojich potulkách „knižnou ríšou“ som sa konečne dostal aj k ospevovanej a chválenej sérii s Lincolnom Rhymom. Sběratel kostí je prvou zo série zatiaľ 12tich detektívnych thrillerov, kde sa zoznamujeme s ťažko postihnutým bývalým detektívom, ako aj s nádejnou policajtkou Améliou Sachsovou. A čo by to bolo za detektívku, aby sa tam neobjavil aj vrah, podľa názvu si domyslite aký. Kniha má slušné tempo, ihneď som bol vtiahnutý do deja, trošku vidieť, že Deaver sa vyžíva v zvrátenostiach. Navyše nám pri vyšetrovaní prípadu ponúka presné expertízne techniky a pre menej znalých je na posledných stranách knihy aj slovníček výrazov. Je otázkou do akej miery je všetko reálne, ale všetko má logiku, ktorá možno občas presiahne chápanie čitateľa. :-) Kniha sa teda rýchlo číta, poškodených pribúda, do toho sledujeme osobný život večne zatrpknutého a mrzutého Lincolna – ale ruku na srdce, mali by ste na tvári úsmev, keby ste si nemohli poškrabkať ani svrbiace líce ?? No a na záver som pochopil, čo je to ten typický „deaverovský“ zvrat, pri ktorom vám skutočne padne sánka. :-) Odporúčam a teším sa na ďalšie diely. :-)

bettyragy
19.07.2017

Tady to vše začalo....Kniha je výborná, od té doby jsem přečetla všechny knihy od tohoto autora. Poutavý děj, plný překvapení, když si myslíte, že víte konec zase se něco zamotá, zvrátí. Příběhy s Rhymem jsou nejlepší.

Terri.
18.07.2017

Začala jsem Sběratele kostí číst před dvěma dny a dnes jsem ji úspěšně dokončila. Jeffery Deaver výborně popisuje vše od paty až k hlavě, má všechno výborně promyšlené. Srdce jsem měla snad až v krku, když jsem dočítala detaily spáchání vražd. Budu pokračovat ve čtení série Lincolna Rhyma. Výborně, Jeffery, zasloužil sis místo v mém srdci i na poličce.

K.a.a
18.07.2017 5 z 5

Napínavé, dobrodružné, super!

PetK
14.07.2017 5 z 5

Kdysi dávno jsem četla, teď jsem si po letech poslechla. Baví, spokojenost, těším se na další díly.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Kniha mě nadchla. Skvělé.

Polariss
27.06.2017 5 z 5

Nesmrtelná klasika u které mrazí. Asi není potřeba nic dodávat.

konicekbily
25.06.2017 5 z 5

Na to, že je to první kniha celé série, promíjím větší překombinovanost a oceňuji jedinečnost hlavní vyšetřovací osoby - jeho zdravotní omezení a výkonnou pomocnici. Začal jsem číst sérii pěkně od začátku a uvidím, co od autora čekat. Kniha mě pohltila a žasnu nad vyjímečnou zápletkou, přidáváním napětí a několikanásobnou změnou při odhalování zločince. Jsem nadšen a pouštím se do další knihy.

Kerberos
21.06.2017 5 z 5

První díl,který to všecno nastartuje,skvělé.

gru1995
17.06.2017 5 z 5

poutavá knížka, perfektně se čte. Konec mě opravdu překvapil. Jedna z nejlepších knížek co sem četla. DOPORUČUJI !!!!

Lucek
14.06.2017 5 z 5

To malé překvapení v závěru... paráda!
Jsem zvědavá na Sběratele kůží.

ERIK 2
05.06.2017 5 z 5

No přiznám se celou dobu, jak jsem četl tuto knihu jsem se snažil vybavit si každou pasáž z filmu,ale po půlce knihy jsem to vzdal,protože kniha je stokrát lepší,akčnější než-li film a dozvíte se o hlavních protagonistech více ale i to nejdůležitější proč dotyčný člověk vraždil.

Darf...
01.06.2017 5 z 5

Kdysi dávno jsem už od autora četla knihu Prázdné křeslo a říkala jsem si, že musím začít sérii od začátku. Dostala jsem se k tomu až teď, ale hned vím, že si chci přečíst celou sérii. Úžasný styl knihy, která vás okamžitě pohltí a nepustí, dokud ji nemáte celou přečtenou. Už se těším na další knihy ze série.