Sběratel kostí

Sběratel kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543784/bmid_sberatel-kosti.jpg 5 2955 2955

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Bone Collector, 1997

Babsy
08.02.2018 5 z 5

Moje první Deaverovka... a zárodek mé lásky ke knižním detektivkám a psychologickým thrillerům. Já doporučuju dál.

sgjoli
27.01.2018 4 z 5

Opravdu nechápu, proč jsem s přečtením této knihy tak dlouho otálela, když jsem ji měla v hledáčku už takových let. Deaver píše čtivě, má to spád a Lincoln Rhyme je jako postava naprosto úžasný - i přes jeho handicap z něj cítím velké charisma, je skvěle sarkastický a vyslovený suverén. A mne hrozně bavil. Rozhodně je velkým tahounem knihy, která na něm celá stojí.
V této Deaverově sérii s Lincolnem rozhodně hodlám pokračovat.

petunkav
24.01.2018 5 z 5

Toto je moje první setkání s Jeffery Deaverem a jsem nadšená. Skvělá detektivka....
Vraha jsem vůbec netušila, místy jsem se až bála, fakt úžasné. Hned jdu do Tanečníka.

MonikaSt.
19.01.2018 1 z 5

Výborna, mnohem lepší než film

moničina
19.01.2018 3 z 5

Nebolo to zlé, ale má aj lepšie knihy zo série Rhyme - Sachsová, napr. Hodinár, Hoříci drát, Iluze.

lucie5078
18.01.2018 4 z 5

Napínavé, promyšlené, místy mě úplně mrazilo z detailních popisů. Určitě si od autora přečtu i další knihy.

evismaior
15.01.2018 4 z 5

80 % - detektivní klasika - zapeklitý příběh se sériovým vysoce inteligentním vrahem, který nechává vyšetřovatelům vodítka navádějící k dalším obětem. Dobré duo hlavních postav - Amélie Sachsová - krásná, bystrá policajtka se sklony k sebepoškozování a Lincoln Rhyme ochrnutý od krku dolů (a v neméně dobrém filmu představovaný mým oblíbeným Denzelem Washingtonem - až díky knize jsem zjistila, že detektiv je vlastně běloch:-)), ale hlava mu funguje pořád víc než dobře - a od plánované asistované sebevraždy ho dělí jen touha zachránit další oběť. Příběh se odehrává v rozmezí jen asi tří dnů, které jsou ale nabité akcí, a přesto dojde i na vývoj vztahů mezi mnohými zúčastněnými. A k tomu ty obvyklé zápletky - schopným detektivům seberou případ, oni pátrají dál, pak jim ho zas vrátí, ke všem obětem se dobíhá na poslední chvíli, vrah je v příběhu významnější postavou, než by se zdálo (a to mi právě trochu nesedělo, protože když jsem se dozvěděla, kdo tím vrahem je a jaký je jeho skutečný motiv, nějak se mi nezdálo, proč se v tom tedy celou dobu tak vyžíval), a následuje nezbytné nebezpečí i pro hlavní aktéry. Kostra příběhu tedy stejně předvídatelná jako kostry sesbírané sběratelem kostí, ale každopádně se ráda nechám zlákat i k dalším detektivkám s touto zajímavou dvojicí postav.

SuperSojka
11.01.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka, pokud se tedy použít slovo 'příjemná' v souvislosti s vraždami. ;-)

KAPO99
30.12.2017 5 z 5

Super kniha doporučuji přečíst ... už čtu další Tanečník...Jeffery Deaver spisovatel no.1

Johhanka79
28.12.2017 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem se chystala číst asi dvanáct let... a konečně jsem si ji přečetla a to jedním dechem. Kniha má spád, nikde nezaostává, postavy jsou sympatické a prostě dávám pět hvězdiček, hlavně za hlavního hrdinu.

slunicko1958
22.12.2017 5 z 5

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla, a rozhodně nejlepší. Jeho knížky jsem už přestala číst, ani jedna z těch následujících nedosáhla na kvalitu Sběratele kostí. Prostě nasadil laťku vysoko.

rosta75
15.12.2017 5 z 5

Mám od Deavera doma asi 20 knih,jedna je lepší než druhá,tenhle spisovatel prostě umí.

ŠtěpánkaB.
11.12.2017 4 z 5

Klasika, která by neměla chybět v knihovničce žádného čtenáře detektivek :) Jednu hvězdu ubírám za to, že kriminalisté byli na stopě vraha hodně brzy a to podle mě knížce trochu ubralo na napětí.

Pumpkin
29.11.2017 5 z 5

Druhé čtení (po strašně dlouhé době) ale napínavé jako když jsem to četla poprvé.

Roux
20.11.2017 5 z 5

Páni, číst tuhle knihu byla neskutečná jízda. Přirovnala bych to k sezení v autě vedle Amelie Sachsové. Samozřejmě film jsem viděla již před několika lety a bohužel kniha se mi do ruk dostala až teď. Rozhodně nezasvěceným doporučuji napřed knihu, potom film, ve kterém toho spousta chybí a plno věcí je tam jinak. Zážitek ze čtení musím napřed pořádně vstřebat a než se tak stane, několik dní mi to bude vrtat v hlavě. Daever mi touto knihou ukázal, že za přečtení stojí i jeho ostatní díla. Už se na ně těším

Malin20
14.11.2017 5 z 5

Napínavé, překvapivé. Prostě geniální!

Jaruš7
31.10.2017 5 z 5

Je to četba, která, i když z ní jde někdy husina, vás zmagnetizuje.
Skvělé načtená od J.Vondráčka má v sobě děs - ze zvrácenosti a jímavost z dilematu - žít, či už ne.

stumpy
26.10.2017 5 z 5

jednoduše výborné. Autora vřele doporučuji

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Nejlepší z celé série. Povedl se i film.

chamyl
27.09.2017 4 z 5

Hodnotím vysoko, protože jsem se nenudil a autor vcelku umně dokázal udržovat napětí. Pachatelovy pohnutky jsou pochopitelné a většina postav se (obvykle) chová uvěřitelně.
Na druhou stranu mi zápletka přišla lehce překombinovaná s občasnými nelogičnostmi (např. role Rhymova zapojení do vyšetřování v kontextu celého případu). Také jsem už malinko unaven stereotypní nenormálností hlavních hrdinů (policistů) v kriminálních románech posledních let, která se zřejmě na kurzech psaní detektivek standardně vyučuje a je podmínkou pro jejich napsání.
Celkově ovšem zajímavě strávený čas pro zimní večery nebo naopak letní poležení na pláži.