Sběratel kostí

Sběratel kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543784/bmid_sberatel-kosti.jpg 5 2955 2955

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Bone Collector, 1997

smardice
13.01.2021 5 z 5

Moje první setkání s J.Deaverem a tudíž i s, na vozík odkázaným, ale geniálním bývalým policistou Lincolnem, a krásnou pochůzkářkou Amélií., kteří se skvěle doplňují. Výborná zápletka, nečekaný vrah a vlastně i konec.

Medvědářka
12.01.2021 5 z 5

Včera dočten v rámci audioknižní výzvy 2021 od Audiolibrix můj odblíbený Deaver a jeho Sběratel kostí.
Knihu jsem četla před lety a tak bylo velmi příjemné si jí opět připomenout. Jen jsem vždy měla tu smůlu, že pokud jsem si jí pustila a chtěla u toho jíst - snídaně, oběd nebo i večeře, tak jsem vždy narazila na nějakou tu něchuťárnu a to pak přešla chut k jídlu ????
Musím pochválit namluvení i zvukovou stopu, která dokreslovala naše vyprávění. Moc se mi to líbilo. Tohle se u OneHotBook hodně povedlo.

Monas123
30.12.2020 5 z 5

Tak tenhle příběh je bezkonkurenční. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle promyšlené.

Marciem
14.12.2020 4 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za neuvěřitelnost v některých momentech. Jinak zajímavý příběh, který má spád, je napínavý a v mnohém zajímavý.

m.zirhut
11.12.2020 2 z 5

(audiokniha - nedoposloucháno) Po asi hodině jsem musel poslech vypnout. Tento žánr asi nebude úplně pro mě. Přišlo mi, jak kdybych poslouchal přepis nějakého amerického detektivního blockbusteru.

petulik330
28.11.2020 5 z 5

GeRaltzRivie01: neberu to tvůj názor na tuto knihu, ale nelíbí se mi jak nazývaš hlavního hrdinu. I když jde jen o fiktivní postavu, můžeš o něm mluvit slušně.
Je mnoho skutečných lidí, kteří jsou na tom stejně nebo podobně a nejsou to žádní kriplové ale lidé co měli prostě smůlu a stal se jím úraz. Tak prosím trochu úcty.

GeRaltzRiVie01
15.11.2020 1 z 5

Tak tohle vůbec nebavilo - v těch tisícovkách detektivek mi přijde, že jde už jen o závod o nejvýstřednějšího detektiva - zde je v hlavní roli ultra geniální kripl, který by Vám na základě vizuální kontroly a pachu kamene dokázal odvyprávět kde, kdy a jak tenkrát vlastně Tyrannosaurus rex zabil chudáka hadrosaura..

Listonožka
03.11.2020 4 z 5

Napínavé, s dobrým spádem. Klasika mezi detektivkami. Líbilo.

ctenarkaEva
10.10.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale některé postupy vy vyšetřování se mi zdály až moc nepravděpodobné. U každého nalezené dřívka na místě činu detektiv ihned poznal, odkud přesně je :-)

Jarka_rybář
04.10.2020 5 z 5

Lincoln Rhyme je super detektiv, i když se nemůže zvednout z postele. Má velmi bystrý úsudek.
Napínavý příběh. Doporučuji.

Safrika
07.09.2020 5 z 5

Uzasna kniha,uplne me nadchla,cetla se paradne,napinavy pribeh,akce,spad. Za me urcite ano

Olous1
29.08.2020 5 z 5

5 hvězdiček je málo,dala bych alespoň 10.Tak tohle byla jízda,nestačila jsem obracet stránky. Tato série s inspektorem Lincolnem Rhymem se mi moc líbí a přečtu ji na 100% celou.Ještě jednou....perfektní.!!!!

Lukeronka
20.08.2020 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nebyl mi sympatický čtenář - četl zbytečně pomalu a hlas měnil tak, že člověku přišlo, že je všem postavám 80+. Za to ale autor psané knihy nemůže a děj a námět se mi líbil. Originální je také detektiv.

m_martina
19.08.2020 5 z 5

Výborná kniha, viděla jsem i film, ten se mi líbil také. A Lincolm Rhyme je sympatický.

mstibor
10.08.2020

Od Deavera jsem již četl Modrou sféru a Hořící drát. Pokaždé mě ta kniha naštvala. Ale Sběratel kostí byla poslední kapka. Autor asi není pro mě. Všechny zmíněné knihy jsou dle mého na jedno brdo a místo silného příběhu a postupného odhalování s nějakou návazností staví na absolutně nelogickém a fantaskním hledáním vodítek na základě nalezených důkazních materiálů. "Najdete na místě činu třísku? Pohledem je jasné, že se z dubu, za deset sekund pod mikroskopem je podle stlačení vláken jasné, že je z telegrafního sloupu z roku 1920 a ten je jen na rohu čtyřicáté a dvanácté. Nasedáme a jedem pro další oběť. Na dalším místě činu najdete vlákno? V obýváku se podíváte pod mikroskop a je jasné, že je to z kufru taxíku, taková vlákna jsou jen v kufrech taxíků. A oběť cítila detergent. Hodíte vlákno do svého příručního spektrometru a je jasné, že jde o čistič značky DenkMit Superclean s citrónem a každý ví, že takový používají jen půjčovny aut. Takže auto je z půjčovny a je jasné, že je kradené a je na kradených SPZ. A máme ho! Nasedáme a jedeme pro další oběť! A když už u místa činu máme zásahovku a slyšíme oběť volat o pomoc, zastavíme je, hlavně ať tam nechodí a nezničí další důkazy. Počkáme hodinu až přijede nezkušená policistka, ta na místě postřílí všechny krysy a oběti uřízne ruce, aby bylo možné je odvézt a odebrat špínu za nehty!" A takhle dál a dál celou knihu. Omg, promiňte, ale tohle se nedá.

patricia8137
24.07.2020 5 z 5

Moja prvá kniha od JEFFERYHO DEAVERA Sběratel kostí je podľa môjho názoru veľmi slušná detektívka. Hneď od začiatku sa mi zapáčila dvojica Amélia a Lincoln. Za najzaujímavejšiu dejovú líniu považujem rozuzlenie prípadu, hľadanie motívu a chytenie páchateľa. Určite si prečítam aj ďalšie knihy zo série.

kamolka
20.06.2020 4 z 5

Už dlouho se na tohoto autora chystám, jelikož jsem na něj slyšela samou chválu a po přečtení této kníhy už vím proč. Skvěle vyvážený příběh, který není jen z pohledu detektivů a vyšetřujících, ale také pohledy pachatele, který se pomatulu, oběť po oběti propadá do šílenství. Krásně to vykreslilo atmosféru. Určitě se chystám i na další díly.

vera4669
08.06.2020 5 z 5

Nevím, kde se mi autor schovával, ale tohle byla bomba. Nezvyklý hlavní hrdina upoutaný na lůžko, postupné napětí a ten závěr, no padala mi brada, perfektní kousek

petulik330
08.06.2020 5 z 5

Napínavý děj od samého začátku a pokračuje to po celou dobu. Kniha čtenáře napíná pachatelem, který nebude jen tak lechko k dopadení.
Je taky skvěle zvolený hlavní hrdina, který je upoután na lůžku a taky hlavní hrdinka,který je očima na místě činu hlavního hrdiny.

Ira13
03.06.2020 5 z 5