Sebevražda
Viktor Suvorov (p)
Proč zaútočil Hitler na Sovětský svaz? V této publikaci autor srovnává nejen obnosti J. V. Stalina a A. Hitlera, přičemž ukazuje, jak jejich rozhodnutí ovlivňovala vývoj událostí v Evropě, ale také provádí srovnávání obou armád, jejich výzbroje, organizace a připravenosti na válku. V srpnu 1939 podepsali Hitler a Stalin pažemi Ribbentropa a Molotova pakt o rozdělení Polska. Tento pakt vedl Hitlera neodvratně do situace, kdy musel vést vleklou válku, což bylo samo o sobě katastrofou. Ponecháme-li ovšem stranou, že Německo vedlo tuto válku na několika frontách najednou, což tuto katastrofu zdvojnásobilo. Vše, co po podpisu paktu Molotov-Ribbentrop následovalo, jsou už je detaily, jen jednotlivá zastavení na Hitlerově cestě k sebevraždě. Hitler neprohrál válku v prosinci 1941, ba ani v srpnu, ani v červenci. Prohrál ji v srpnu 1939... Pro mnohé kontroverzní autor knih o druhé světové válce se v této publikaci zaměřuje nejen na srovnávání osobností J. V. Stalina a A. Hitlera, přičemž ukazuje, jak jejich rozhodnutí ovlivňovala vývoj událostí v Evropě, ale také provádí srovnávání obou armád, jejich výzbroje, organizace a připravenosti na válku.... celý text
Literatura naučná Historie
Vydáno: 2009 , Naše vojskoOriginální název:
Самоубийство (Samoubijstvo), 2000
více info...
Přidat komentář
Rezun- Suvorov opět nezklamal. Na důkazech a logice popisuje mimo to jak byl SSSR připraven na válku a kolik měl výzbroje,ale i co následovalo po podepsání paktu Molotov-Ribbentrop. Což popisuje jako cestu k Hitlerově sebevraždě, protože právě tehdy Hitler prohrál válku. Rozhodně stojí za přečtení, protože ji nenapsal pouze jako vojenský historik, ale také jako profesionální rozvědčík. Čtyři roky působil jako kapitán GRU ve Vídni.
V roce 1978 utekl do Anglie a byl přijat do britské zpravodajské služby MI6. V SSSR byl v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti.