Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476259/bmid_selekce-Bjd-476259.png 4 5646 5646

Selekce série

35 dívek. 1 princ. Životní šance. To je SELEKCE! Pro dívky je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu to znamená otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection, 2012

Aurorita
27.10.2014 4 z 5

Takové pohodové čtení. Kniha psaná moc příjemně a poutavě. Nápad taky dobrý, této knize není co vytknout.

zuzunka
20.10.2014 3 z 5

Čtení je, jak už jsem v komentářích četla, oddechové... Nejsem moc na takové to "oddechové" čtení, mám ráda spíše knížky, kde se odehrává více děje... Ale i přes to se mi knížka líbila!

sarkaobstova
20.10.2014 5 z 5

Za mě pět hvězdiček a už se těším a další díl...

sarka1244
20.10.2014 4 z 5

Oddechové čtení, už aby byl další díl!

Romaine
19.10.2014 5 z 5

Úchvatné. Jak tu psala MisuleB níže: "dopoledne se začtete a až do brzkého večera vás to nepustí, ani se nenadějete a zjistíte, že máte dočteno a zoufale prahnete po pokráčku... xD".
Knihu jsem jen v knihkupectví zahlédla a hned jsem věděla, že ji musím mít. Obálka naprosto precizní. U mě podstatná část - podle obálek se rozhoduji jestli se podívám o čem kniha je a zatím mi to vychází na 99 %. Ani tady jsem se nespletla. Začátek čtení po obědě, dočteno večer téhož dne.
Příběh se mi líbil - rozdělení společnosti do 8 kast a výběr budoucí královny, kde nešlo jen o boj a prince, ale taky o vývoj vztahů mezi účastnicemi Selekce a postupná změna názoru hlavní hrdinky, přičemž to nebylo klasické - úplně jsem změnila názor, ale pomalu tomu přicházím na chuť, ale stále s tím bojuji a nevím, jestli je to to co chci, jestli se nechci vrátit k minulosti.
Jsem zvědavá na pokračování. Brala bych víc rozepsané boje - kdy něco uvidí hlavní hrdinové na vlastní oči a ne někde schovaní. A mám jednu domněnku ohledně jedné dívky, která postoupila do Elity. Jsem zvědavá, jestli se potvrdí nebo jsem mimo. Miluji knihy - trilogie - víc prostoru pro příběh a doufám, že tady se bude rozvíjet, ale na druhou stranu - kdo má tak dlouho čekat? Knihu rozhodně doporučuji!

Anitta
17.10.2014 5 z 5

V dnesni uspechane a dost vystresovane dobe knizka na uklidneni a pohodu. Knizka je krasna a cte se velice dobre. Nemuzu se dockat dalsiho dilu.

todilka
16.10.2014 5 z 5

Takhle kniha pro mě byla velkým překvapením, protože po anotaci jsem si myslela, že to bude hloupý příběh s jasným happy endem ale ne...a když mě něco překvapí, dokážu to ocenit.
Hodně mi sedí i styl psaní autorky, kniha je čtivá, člověk se od ní jen těžko odtrhne.
Na druhou stranu, je to jasně oddechová knížka, žádné přehnaně hluboké myšlenky, ale stejně jako na pozadí každé dystopie (i když tahle je hodně netypická) něco tam je...
Go Maxon :-)

No nevydržela jsem, a pustila se do dalších dílů v angličtině...je to poměrně srozumitelná aj, tak střední obtížnost...a vy co tento jazyk neovládáte, máte se na co těšit :-)

Matys
15.10.2014 5 z 5

Od téhle knížky jsem nevěděla, co přesně čekat. Anotace na zadní straně knihy mi opravdu moc neřekla, ale uchvátila mě prostě ta obálka. Je nádherná a možná i proto jsem hrdým majitelem této knihy a doufám, že budu i těch zbývajících dvou dalších.

Když jsem se poté do knihy začetla, tak i když v ní není příliš akce, nemohla jsem se od ní odtrhnout a dala jsem jí přednost před ostatními knihami, které mám rozečtené. Bylo to krásné oddechové čtení, kdy jsem se nemohla dočkat chvil, kde se bude vyskytovat Maxon. Rozhodně fandím jemu!
Získal si mě skoro hned a to toho zatím moc neudělal. Jen mi někdy vadí, jak moc je slepý. Nikoho z dívek v paláci nepodezřívá, nedokáže si přiznat, že existují i dívky, které prostě nejsou hodné... On sám je prostě takové zlatíčko, které by se pro ostatní rozkrájelo!

Rozhodně knížku doporučuji a dávám pět hvězdiček. Jen upozorňuji, že možná potom budete zklamaní, že není pokračování stejně jako já. :D

estelina2300
14.10.2014 5 z 5

Super knížka. Přečetla jsem ji neuvěřitelně rychle. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Ale ten konec..... Nevím jestli to vydržím, až do dubna.
Vím, že je to možná klišé, ale hodně fandím Maxonovi.

HankaSkorepova
14.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha.
Velmi čtivá a chytlavá. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, ani chvilku jsem se nenudila, pořád se tam něco dělo. Akorát mě štve, že musím čekat na druhý díl tak dlouho - jsem na něj zvědavá
Za mě 5 hvězdiček!

Unixy
13.10.2014

Ahoj, tuto knihu naprosto miluji, přečetla jsem ji doslova jedním dechem :3
Stačily mi necelé 4 hodiny možná méně :)
Jen jsem se chtěla zeptám, jaké měla America oči ? :O Mám tušení, že modré, ale myslím, že to nikde konkrétně nebylo :(
Děkuji předem :)

Laduka
10.10.2014 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla jaký příběh mám od této knížky čekat a jsem unešená. Tahle knížka se mi líbila vážně hodně. Na další díl se hrozně těším. No budu si muset počkat, ale už teď se nemůžu dočkat :)
Jinak jsem pro Maxona :)

mijala
09.10.2014 5 z 5

ze začátku i připadalo, že čtu něco podobného jako jsou Hunger Games. svět byl vykreslen trošku podobně. jenže k žádnému zabíjení zde nedojde, tedy alespoň ne mezi soutěžícími. rozhodně mi to ale vůbec nevadilo. už dlouho jsem tento žánr, tak že jsem si u toho hezky oddechla. také se mi líbilo menší nastínění do historie příběhu, protože toho se v podobných knížkách většinou moc nedočkám. knížku tedy jedině doporučuji a už se nemůžu dočkat druhého dílu.

JanaDor
09.10.2014 5 z 5

Tak toto se mi moc líbilo, bavilo mě to a hezky jsem si u toho odpočinula. Super pohádka ve verzi z budoucnosti. Čtenářsky se mi zamlouvá nápad uspořádat společnost do osmi kast, sice se tomu v tomto dílu moc nevěnovali, ale když vezmu v potaz, že mají být ještě dva díly, tak myslím, že tomu bude dán prostor. I vymyšlené Americké dějiny s Čínou mě zaujaly. Jsem zvědavá jestli dojde na mě a bude se to více rozebírat v příštích dílech z toho pohledu. Jinak super romance bez sexu, což mi taky vyhovovalo. Se zvědavostí a s velkým očekáváním se těším na další díl.

MisuleB
05.10.2014 5 z 5

Wow.
Musím říct, že na knížku jsem se strašně těšila a rozhodně nezklamala.
Vezmu to od začátku:
-Obálka: Opravdu jedna z nejpovedenějších obálek, které jsem kdy viděla, zaujala hned na první pohled
-Postavy: Všichni mi byli sympatičtí, jen jsem prostě nemohla přijít na chuť Aspenovi, obvykle mám v knížkách/seriálech radši ty "zlé hochy", ale tady mám stopro radši Maxona, i když je to takový "mazánek"; America byla docela sympatická, jen kdyby nebyla tak uťáplá, tak doufám, že v dalším dílu bude krapet bojovnější, jsem zvědavá, zda nám autorka potom více přiblíží královnu, ta také vypadá, že bude zajímavou postavou... Proč jen nemám ráda krále...?? Každopádně, tým Maxon. xD
-Děj: Tak námět byl opravdu zajímavý, i když se mohlo zdát, že to bude nějaká ta pohádka "pusu, pusu a happily after ever", škoda jen, že se autorka neponořila trochu více do hloubky, bylo by to určitě více zajímavé, ale jinak ok, Doufám, že v Elitě se to trochu víc rozjede
Jinak úplně skvělé čtení, dopoledne se začtete a až do brzkého večera vás to nepustí, ani se nenadějete a zjistíte, že máte dočteno a zoufale prahnete po pokráčku... xD
Jinak úplně bombastické čtení, doporučuju všem, nezklame.
Film! Film! Chci aby to zfilmovali! xD

tynkaiscrazy
04.10.2014 4 z 5

Čeho si čtenář všimne jako první, je zaručeně obálka. S kamarádkou jsme se shodly, že je to jedna z mála knížek, která má na obalu fotku a ta fotka není otřesná. Naopak, je to ta nejlepší fotka, hned po Maře Dyerové! Nejen že vás nutí přemýšlet, kdy tak zatraceně božské šaty sehnat, ale zároveň je hrozně zajímavá.

Ke knize. Upřímně, vyrazila mi dech. Anotace zní hrozně nudně, hrozně dětinsky a pohádkovsky. Nevím co, ale ta kniha má něco, co z ní nedělá přihlouplou pohádku. Je to naprosto dokonale podané. Po přečtení prvních dvou kapitol se řeknete, že už z názvu dalších knih odvodíte i jejich příběh a že kniha je předvídatelná. Jenže pak se začtete a zjistíte, že jste se sakra pletli! Vlastně je tam spoustu zvratů a America je moc sympatická. Už jen ten fakt, že je jako jedna z mála hlavních hrdinek rusovlasá, dává knize výjmečnost.

adelaska
01.10.2014 4 z 5

Udělala jsem chybu, že jsem si ji přečetla teď, jelikož druhý díl vychází v dubnu 2015.
Je to příjemný romantický příběh, který mi ale námětem připomíná HG. Což mi nevadí, velice se mi líbí.
Opět není tomu jinak, než tak, že jsem se rozplývala. Moc se mi kniha líbila, ale jako vždy, chci hodnotit pořádně až celou trilogii, kterou budu mít přečtenou nejdříve za rok touto dobou :-( :-D Škoda, že další díly ještě u nás nevyšly. Rve mi to srdce !!!! :-D
Doporučuji ;-)

Perry
29.09.2014 5 z 5

U téhle knihy jsem pořád váhala jestli si jí pořídit nebo ne. Četla jsem spousty dobrých a špatných recenzí a nijak mi to v rozhodování nepomohlo :D A protože se soustředím spíše na krváky, bála jsem se aby mě bavila. ;)
Ale musím říct, že mě nezkalama!!! Příběh je poutavý a já hltala stránky jednu po druhé + ty nádherné obálky!!! ♥
...Zatraceně a teď se nemůžu dočkat druhého dílu :D

*kika*
29.09.2014 3 z 5

Příběh mi přišel zbytečně stručný, na to jak jak skvělý je to námět, myslím že si zasloužil mnohem hlubší rozpracování. K Americe jsem jaksi moc nestihla získat vztah a už byl konec. Maxon mnohem lepší, ale i tak, trochu předvídatelné, hned první den setkání o samotě..doufala jsem že právě tohle klišé tam nebude.
Snad v příštím díle bude trochu víc rozvedeno i nepřátelství Seveřanů a Jižanů, zatím působí jako takoví neškodní zmatkáři, napadnutí paláce, nic se nestane a jede se dál..
No nevadí. Všechno přebíjí ty absolutně dokonalé obálky, nemůžu se na ně vynadívat :o) Překrásné.

Nelly
28.09.2014 4 z 5

Příjemný, lehce zamilovaný příběh, který možná v dalších dílech překvapí (doufám, že neskončí pouze u romantické linie, ale zaměří se i na vysvětlení politické situace, kast a Seveřanů a Jižanů). Takže snad se mám na co těšit.