Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4454 4454

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Terén
01.02.2020

Nejslabší díl ze série????

Tereziee
30.01.2020 4 z 5

Tak jo, vím že celá tahle série je pro mládež ale mě to jaksi chytlo :D celý příběh je chvílemi děsně romantický a chvílemi děsně naivní. Ale baví mě to a vrhnu se na další díl. Jsem zvědavá, jak se to celý nakonec rozmotá a jak moc má autorka promyšlený konec celé zápletky ohledně Selekce a také rebelů.

brzda.
30.01.2020 5 z 5

Druhý díl se dobře četl a byl stejně dobrý jako ten první.

Vaness182
11.01.2020 5 z 5

Líbila se mi a četla se skvěle, ale popravdě 1. díl byl lepší ❤️❤️

Ani832
02.01.2020 4 z 5

V tomto díle se America neustále rozhoduje - Aspen nebo Maxon? Celá kniha je prakticky jen: Maxon je určitě můj vyvolený! Pak se ovšem do středu dění zase připlete Aspen, který se Mer nechce vzdát. A America? Mění názor! Maxon je vlastně podvodník, vezmu si raději Aspena! A pořád dokola.

Jinak je kniha stejně čtivá jako předchozí díl, jen vás tady bude chvílemi America svou nerozhodností dost štvát.

Eviik
19.12.2019 2 z 5

Ani druhý díl můj názor nezměnil, a navíc mě celkem štvalo, že každou chvíli chtěla Mer někoho jiného, jednou Maxona, pak Aspena a pak zase Maxona.... Prostě nic moc

ivousekk
06.12.2019 5 z 5

I druhy dil je skvely a hodne napinavy. Jdu rovnou na treti!

loveska
28.11.2019

První díl jsem zhltla... V této knize mi vadilo jak je America nerozhodná a pořád má pletky s Aspenem, i když ví co jí hrozí.... Uvidíme na další díl ... Jinak je to čtivá knížka :)

TerryDee
10.11.2019 4 z 5

Tady mě zajímalo, jak to bude pokračovat. Na to, jak jsem měla Americu v předchozím díle ráda, tak tady mi začala celkem štvát. Především mi vadila její nerozhodnost a celkové chování. Ona se může líbat a muchlovat s jiným, ale Maxon ne, protože jinak je to lhář a podvodník, a bůhví co ještě. Tahle její logika mě jednoduše vytáčela. Takže jsem se nedivila, že se Maxon začal sbližovat i s dalšími děvčaty z Elity. Maxona jsem si ještě více oblíbila. Takže doufám, že se America konečně rozhodne a mi budeme mít klid.

zinon
07.11.2019 3 z 5

Tato kniha mě spíš zklamala...to co se mi líbilo na první knize tady chybělo.
Spoiler:
Neměla to být reality show? Tady to teda není moc poznat. To divné kličkování hlavních hrdinů je děsné a kouzlo prvního dílu je pryč.
To co bude v dalším díle si ale nemůžu nechat ujít :)

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Jedničku jsem si zamilovala, stejně tak The Elite. Je to o něco dramatičtější, svým způsobem i akčnější... Přišlo mi ale, že i méně romantičtější, zmatenější... Zkrátka, i když mě to chytlo a já se nemuůžu dočkat pokračování, The Selection bylo o chlup lepší.

Renatapek
02.11.2019 2 z 5

Soutěž o ruku prince Maxe pokračuje. Ve hře je zúžený výběr dívek. Amerika prochází citovým "loncovákem" neví, jestli se chce nebo nechce stát vítězkou. Pokračují dvorní intriky. Odvíjejí se "boční" linie příběhu. Celé je to poutavé a zajímavé i když se mi druhý díl zdál trochu moc roztáhlý a více zašmodrchaný než by bylo nutné. Přesto má i tato kniha místo v mé knihovně a jednou si ji ráda zase přečtu.

Imicz
10.10.2019 5 z 5

Tahle díl je slabší než první, ale také vylixe dobrý, ale vadilo mi, že hlavní hrdinka je hodně nerozhodná

Fallen_angel
04.10.2019 3 z 5

Tenhle díl, mám asi nejmíň ráda ze všech, ale to neznamená, že je nějak špatný, mě zkrátka nesedl. America je pořád nerozhodná a v tomhle díle je neuvěřitelná fiflena. Pořád se soustředí na to, koho si vybere a nedívá se, co se děje kolem ní.

Podrobnější recenze na mém profilu.

Manifest blech
03.10.2019 2 z 5

Doufám, že Aspen půjde časem do úplného postraní (bez něj by to bylo lepší), jinak uvidíme, jak to bude pokračovat. Drama pomalu a jistě vrcholí.

Jája92
22.09.2019 3 z 5

K této knize musím napsat, že mě poněkud zklamala. Hlavně, jak se America stále dokola nemohla rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem. Nemohu říct, že by celá kniha byla špatná. Našlo se dost části, které se ukázaly celkem zajímavě.

hnilda3
18.09.2019 4 z 5

Bavila mě méně než první díl, ale konec zajímavý, jsem zvědavá na další.

Evickar
04.09.2019 2 z 5

Upřímně, přečetla jsem polovinu a přemýšlím, že tu knihu odhodím. Z hlavní hrdinky jsem už totálně zhnusená. Z jejího sobeckého a bezohledného chování vůči oběma mužům. Zatím mě v knize bavily pouze dvě části, a to den do halloweenské party (vy víte kvůli jaké hrozné události) a pak útok rebelů. Jediná místa, kdy se v knize opravdu něco děje. Myslela jsem si na začátku prvního dílu, že Amerika bude bojovná a rozhodná... ale čím více čtu, tím více se utvrzuji v názoru, že opak je pravdou. A TEĎ SPOILER: A vůbec, který normální člověk, který je svědkem bičování někoho blízkého, protože měl fyzický kontakt s někým jiným než s princem, by si dal hned následující den dostaveníčko? V tu chvíli jsem procitla a uvědomila si, že je Amerika někdy úplně blbá. Maličko mě ještě překvapil hned začátek knihy. V prvním díle se princ s Amerikou sotva dotknout, na první stránce ale vedle sebe leží na dece a rovnou si tykají. Kde došlo ke změně? To byl mezi knihami nějaký větší časový odstup? Mno,... uvidím, jestli to vůbec dočtu, ale už teď se mi to zdá jako utrpení :-(

NIKOL44
02.09.2019 3 z 5

oddechovka, která splnila svůj učel.

Haneez
31.08.2019 5 z 5

Četla se rychle,měla spád, líbila se mi ????