Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4455 4455

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Wiktoria
22.04.2019 2 z 5

Trochu zbytečné protahování, když člověk už od začátku stejně ví, jak to skončí. Bylo těžké kolikrát se vcítit do postav, jelikož to bylo stále ode zdi ke zdi.

Marfuška89
19.04.2019 5 z 5

Skvělé... Akorát mě trošku štvala America tou svou rozhodností, jestli Aspen nebo Maxon... Maxon mě naštval, když si myslel, že vše co dělá s Celestou nic neznamená...
A král? To radši ani komentovat nebudu...!
Hned se pustím do První :) .

Elulilinka1
14.04.2019 5 z 5

Tak tento dlí mě úplně dostal. Bylo to napínavé, romantické a prostě...FANTASTICKÉ!!! Snad nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Miluji Americu a hodně jí fandím. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl...

Dada_cte
11.04.2019 5 z 5

Všechny nás určitě ranila ztráta, kterou America prožila. Nyní to začíná být napjaté. Do paláce začínají pronikat čím dál tím více rebelové a selekce to nijak neusnadňuje. I přesto je kniha úžasná, doporučuji přečíst ❤️

Annna3270
07.04.2019 1 z 5

Tento díl bych ze série dala pryč, jen některé části dala do prvního a třetího dílu. Postavy se chovali jako úplní idioti - hlavně Aspen a America, u které to bylo pořát "maxon, aspen, maxon aspen..." Jinak první a třetí díl byly fajn.

Bublinka.
26.03.2019 3 z 5

Jak jsem psala u prvního dílu, nejsem už asi úplně cílovka YA, ale ráda po ní občas sáhnu. Selekce mě příjemně překvapila i když je to takové nenáročné čtení bez nějaké akce, takové Hunger games pro citlivé duše a snílky. Elita už trochu přitvrdila, ale bavila mě už o něco méně, přesto se dobře četla.

LenkaGonn
25.03.2019 4 z 5

YA. Pohádka. Odpočinkové čtení. Dostanete to co očekáváte. Naprosto spokojená. Příjemně překvapená. Líbilo se mi to.

Girlfrombook
18.03.2019 4 z 5

1. díl byl skvělý. Elita je dle mého názoru nejslabší díl z původní trilogie. Konec Selekce a Elity je v podstatě naprosto totožný.

Brunnetka
11.03.2019 5 z 5

Super. Druhé díly bývají většinou krizové, ale to zde neplatilo. Moc se mi knížka líbila. Hned sahám po pokračování :)

superleontynka
05.03.2019 3 z 5

(3 hvězdy)
Z nějakého důvodu se mi Elita líbila víc než Selekce, ač se jednalo o to úplně stejné... Styl psaní je krásně čtivý, ač si pochopitelně autorka s jazykem moc nehraje, děj předvídatelný, zvraty hloupé, stejně jako postava. Prostě od toho moc neočekávejte - je to sakra čtivé, ale občas se budete dovolávat nějaké té logiky.

Paja_Reine
03.03.2019 4 z 5

Z většiny komentářů, co jsem četla, jsem se dozvěděla, že tenhle díl je o hkdvne slabší než ten první. Přesto jsem ho začala číst s tím, že bude stejně dobrý jako ten předchozí. A ten pocit mám stále. Ano, America byla skoro pořád na ránu, ale dalo se nějak zvládnout. Celkově se děj docela táhl, a když už se něco dělo, poněkud rychle to bylo zatraceno.
I tak jsem si příjemně početla.

Hania932
01.03.2019 5 z 5

Přišel čas na druhý díl "princeznovské" série, a tak jsem se do něj s chutí pustila. Neměla jsem strach, že by mě nějak zklamal, navíc mě poháněla zvědavost, jak se příběh bude dál vyvíjet...
America dostane další šanci. Tentokrát je jejím úkolem Maxonovi dokázat, že jí může plně důvěřovat. Tento závazek se na první pohled zdá být velmi snadným, ale America se znovu a znovu dostává do situací, kdy na povrch vypluje její svéhlavost a impulzivita.
A co víc - v paláci se stále pohybuje Aspen, který jí neustále připomíná nejen život, kterým žila před vstupem do Selekce, ale i lásku, o kterou se sám svým rozhodnutím připravil.
America se stále nemůže rozhodnout, co ve svém životě vlastně doopravdy chce. Navíc zjišťuje, že není jedinou dívkou, která měla možnost navázat s princem Maxonem užší a vřelejší vztah. A to ji v jistý okamžik doslova srazí na kolena...
Druhý díl young adult série Selekce se mi rovněž velmi líbil. Příběh je jednoduchý, svižně napsaný a po obsahové stránce nenáročný. Nejde sice o kdovíjak náročné čtení s nečekanými zápletkami. Přesto si myslím, že jde o příjemnou "oddechovku", u které si krásně odpočinete po nějakém náročném příběhu.

SleepyAllDay
28.02.2019 3 z 5

Nepatrně slabší než Selekce,ale též přečteno jedním dechem i na tajnačku v práci. Už se těším na První... bude princeznou nebo ženou vojáka? tuším, tuším,ale věřím,že autorka překvapí :-)

Strážkyně-žab
22.02.2019 3 z 5

POZOR, SPOILERY!
Druhý díl byl o něco slabší, než ten první. Přebal opět krásný, ale to nehraje roli. V tomto díle mě America trochu štvala, hlavně když dělala scény kvůli nepodstatným věcem, se kterými se jako královna bude muset smířit. Při scéně, kdy Marlee bili rákoskou, jsem si na moment dokonce řekla, že se na to vykašlu a knihu přestanu číst, protože takovéhle věci já špatně snáším. Navíc do toho ta hysterická America... Taky mi hodně vadí to, že America neví, koho vlastně miluje a tím pádem podvádí Aspena i Maxona zároveň. Snad se už konečně rozhodne! Zbytek knihy byl v pohodě. Každopádně hodnocení dávám průměrné, protože první knize se tato nevyrovná.

Kessetra
20.02.2019 2 z 5

Druhý díl mě, tak jako píší ostatní, docela zklamal. Děj nic extra, trochu předvídatelný a nerozhodnost Ameriky mě dost iritovala. Příběh zachránilo, když už se konečně rozhodla aspoň k něčemu. Takže nakonec celkem dobré a trojku si samozřejmě ještě přečtu.

Ivka14
16.02.2019 5 z 5

Další úžasná knížka. Bohužel mě tady neskutečně vytáčela America s jejím chováním a doufám,že se stane princovou manželkou v dalších dílech.

Verunka926
12.02.2019 4 z 5

Jak už tady bylo psáno... Na Selekci to nemá, ale pořád to bylo velmi pěkné a četlo se to rychle.

Anežka537
09.02.2019 3 z 5

Selekce se mi moc líbila, ale tento díl mě zklamal. Vadilo mi chování Americi, která furt nevěděla koho vlastně miluje a stále to střídala. Každopádně jsem ráda, že jsem ji četla a doufám, že První se mi bude líbit stejně jako Selekce.

berka4151
07.02.2019 3 z 5

O něco horší než první díl, ale četl se velmi rychle. A celkem mě zajímá, jak ze sebe Mer udělá poslušnou dívenku, což je proti její přirozenosti.

lucygreen
22.01.2019 4 z 5

Opravdu na Selekci jedničku druhý díl nemá, ale četl se rychle a zas mě to bavilo. Jen mě mrzelo, že už to nebylo takové miloučké, jak bych chtěla a Amerika byla opravdu hodně, hodně moc nerozhodná! To mi docela vadilo a na na konci mě dost šokovalo, jak se Amerika zachovala. No, no, snad se do příšte trochu uklidní... :)