Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4454 4454

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Alex.rrr
22.01.2019 4 z 5

Je to krásná pohádka, ale věřím, že by se všechny díly daly bez omáčky a zbytečných scén - chci tě - nechci tě- chci tě-možná tě nechci, daly smrsknout na celkem pnosnou bichličku. Ani nepotřebuji k ději, že se odehrává v daleké budoucnosti, to je pro příběh ne až tak důležité. Ale i přesto jsem zhltla díl za necelé dva dny a jsem zvědavá konečně na happyending.

protokol
22.01.2019 odpad!

Čo je to ?
je to žiaľ moje ďalšie potvrdenie že ženy nevedia napísať scifi žiaľ je to tak
je to stále samá omáčka o milostnom trojuholníku po väčšine

katee21
19.01.2019 5 z 5

Pokračování není tak skvělé jako první díl, ale pořád je to úžasná knížka. Už se v Americe moc nevyznám, jednou je 100% rozhodnuta pro Maxona a podruhé zase pro Aspena... Zajímá mě jak tenhle trojúhelník dopadne, a taky co rebelové hledají...

Veronikados
16.01.2019 4 z 5

Tato kniha se mi líbila ještě víc, než první díl. Bylo skvělé pozorovat ji, krále, Maxona a Aspena kterého moc nemusím. Ten milostný trojúhelník mi vadil velmi, nechápu proč Amerika tam moc váhá. Na druhou stranu se jedná o druhý díl, totiž výplň, takže to musí být trochu slabší. Ale jinak super kniha, doporučuji těm, co nečetli. Dávám 72% (asi 3.6 hvězdičky)

Kaja01
15.01.2019 5 z 5

America mi přirostla ve druhém díle k srdci ještě víc! Fandím jí a Maxonovi, jen ten Aspen mi tam pořád jaksi zavazí ????

Eliška12
05.01.2019 5 z 5

Elita je pro mne další úžasný díl Selekce , který mně zaujal hlavně zvyšující se rivalitou a zničující Celestou , která se prostě nikdy nevzdá :)
Nechci spoilerovat a proto můžu říct jen to , že osud jedné hrdinky mne málem rozplakal . Věřím , že tato kniha je tak zajímavá , že zaujme co nejvíc mladých holek , protože každá si zaslouží přečíst něco tak úžasného a vzrušujícího . Nejvíc ale děkuji autorce , která umí perfektně vystihnout charakter a pocity osob , ketré se v knihách vyskytují . A závěrem : Lepší zamilovaná série není .

Jostik_21
23.12.2018 5 z 5

Elita, celá ta knížka byla super. America mě vkastnostima přijde stejná jako já. Ale o něco lepší. Bylo to moc super číst, i když to byla romaňtárna, které já nemusím.

Elsa14
18.12.2018 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Děj je napínavý, kniha se nevleče, ba naopak! Čtu, čtu a najednou jsem na konci, tak rychle, že jsem si to ani neuvědomila.

Peetullka
16.12.2018 4 z 5

Maxon je miláček a je i pochopitelné že si nevsadí jen na jednoho koně. Proč je tam furt Aspen? :D
Hlavní hrdinka Amerika mě jen docela začíná štvát, místy je otravná a myslí si, že jí projde opravdu všechno a ta její nerozhodnost mezi Maxonem a Aspenem? Proč?
Uvidíme co přinese další díl, jen doufám že se Amerika vzpamatuje i když už nám napovídá název knihy První. A jsem zvědavá co udělají s útoky rebelů, které jsou stále častější.

A za mě je to fakt dobře napsané, vzklouzávám do příběhu tak, jako kdybych tam opravdu byla - velmi čtivé a stačí Vám na knihu 3 až 4 hodinky a neodložíte dokud nepřečtete poslední stránku :-)

Verča16
15.12.2018 5 z 5

Kniha byla tak... nepopsatelná! Málem jsem se rozbrečela, když Marlee zbičovali ruce a její milovaný ji neopustil a utěšoval! Když jsem zjistila co Maxon s nimi udělal byla jsem šťastná! Vše jsem prožívala s Americou. Určitě doporučuji! Celou sérii!

Andynka
27.11.2018 5 z 5

Fíííhááá, druhá kniha je stejně skvělá, jako první díl. Zase se mi při ní rozbušilo srdce a nemohla jsem ji odložit. Skvěle napsaný příběh. Jdu i nadále držet pěstí Americe.

florentinas
26.11.2018 4 z 5

Řekla bych, ze slabší než první dil, přesto vyborna knížka. Události ke konci knihy mě celkem překvapily.

fajka
21.11.2018 5 z 5

Kniha je velmi krásná, jako první díl. Celá napjatá jsem čekala co se bude dít dál. America i v tomto díle mě přesvědčila k její oblíbenosti. Ale musím uznat, že občas dělala blbosti. Elita mi přišla trochu horší než Selekce. Ale Elita měla hodně nečekaných zvratů. Rozhodně si přečtu i První.

Magdalena11
08.11.2018 4 z 5

Elita, velmi napínavá a krásná kniha od které se nedokážete odtrhnout. Je to krásné pokračování prvního dílu ( Selekce) této série. Překvapilo mně jak moc jsem se do knihy zabrala a jak jsem četla až jsem zjistila že jsem u konce. Na této knize mně potěšilo jak zajímavě je napsaná.

bata44
06.11.2018 5 z 5

Skvělé, ale Selekce a První je o něco lepší.

AniDi
22.10.2018 4 z 5

Tento díly byl oproti předchozímu slabší, trošku štvala ta její nerozhodnost, nicméně příběhu nechyběla akce a to mám ráda.

knizniblazen1
14.10.2018 5 z 5

Všechny knihy série Selekce jsou jediné knihy, které jsem nečetla, ale byla v nich. Byla jsem další postavou v knize. Brečela jsem, ale pak jsem taky měla radost. Prostě jsem to prožívala. Nejlepší série a autorka všech dob.

Coucouha
13.10.2018 4 z 5

První kniha se mi líbila o malilinko více, ale i tak mě druhý díl opravdu bavil a hned po dočtení jsem se vrhla na díl třetí. Krásná romantická slaďárna, avšak vůbec nevím, co od celé série čekat, takže jsem velmi napjatá :)

petrulka
10.10.2018 2 z 5

Pořád jsem se snažila objevit nějaký hlubší význam, poselství, ale marně. Je to "jen" románek. Zajímalo by mě víc z válek, rozdělení světa, systémy v jiných zemích. Ale chápu, že to by již bylo pro jinou cílovou skupinu, i tak je nápad zajímavý.

Safira55
08.10.2018 5 z 5

Nemohla sem knihu položit a za 3h sem ji odložila ovšem až po přečtení poslední strany...