Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4454 4454

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

saez
01.10.2018 3 z 5

Zase sladký, ale ušlo to. Člověk chce vědět, co bude dál.

Barik05
29.09.2018 4 z 5

Čtivost tu je, ale v některých částech mě hlavní hrdinka dost iritovala a štvala mě. Jinak dobrý.

Mozkovna
25.09.2018 5 z 5

Ta Amerika je ale nerozhodná. Potvora :-) :-) :-)

books_are_life
20.09.2018 5 z 5

Nemám slov... prostě úžasné :D Maxerica foreverrrrr!!!!!!!

TheMelorry
10.09.2018 3 z 5

Po skoro dvouroční pauze po prvním dílu jsem s očekáváním sáhla po Elitě. A byla jsem velmi zklamaná. Žádná z postav mě nezaujala a hlavní hrdinka mě vyloženě iritovala. Čtivost se knize upřít nedá, ale o smysluplném ději nemůže být řeč. Můžu jen odufat, že po tomhle vycpávkovém díle přijde něco lepšího.

klara1550
08.09.2018 5 z 5

Ten pocit, když jedete do práce, čtete v tramvaji a pak musíte celej den čekat, abyste si přečetli, jak to bude pokračovat....:D Nebo když si vezmete knížku na víkend a dočtete ji už první den, protože se prostě nemůžete odtrhnout... za mě skvělá oddechovka.

makynka911
27.08.2018 5 z 5

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

Druhý díl nezklamal. Aspen je stále na pěst, Maxon miláček, u kterého je pochopitelné, že nevsadí vše jen na jednoho koně. Místy se dokonce konečně chová jako chlap. Jen Amerika se nám začíná měnit, místy je otravná a myslí si, že jí projde všechno. Uvidíme co bude dál :)

MaryBe
26.08.2018 5 z 5

Dokonalost?

MiraiYume
24.08.2018 3 z 5

Druhý díl mě zklamal. Co o to, napsaný je dobře, dokonce se mezi romantickou linku vkradlo i trochu napětí, což celý příběh oživilo, ale to nezachrání to šílené chování hlavních postav. Americe bych občas dala facku a Maxon se chová jako floutek, ačkoliv když vezmu potaz to, jak se k němu chová America, tak je jeho "zájem" o ostatní dívky naprosto pochopitelný. Jistěže všechno nechce vsadit na jedinou kartu, která mu co chvíli hoří v ruce. Nicméně si ten třetí díl ještě přečtu, snad se hlavním postavám rozsvítí a začnou se chovat víc dospěleji.

Míša06
18.08.2018 5 z 5

Kniha má opět krásnou obálku, opět byla napsána čtivě. Příběh byl krásný, nejlepší bylo nakouknutí do systému země. Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že vždy, když přišla akce, začala nová kapitola. Knihu doporučuji , stejně tak jako celou sérii SELEKCI!

wildXchos
09.08.2018 3 z 5

Po prvním dílu jsem čekal něco trošku víc... America není schopná se rozhodnout co vlastně chce, i přes to, že je tak sebevědomá. Maxon na tom není o moc líp, nejradši by svou lásku nahradil jinou. Oba jsou tvrdohlaví a všechno si zatajují. Děj se skoro nikam neposouvá, v Selekci vypadne jen jedna dívka.

KessieRixy
05.08.2018 4 z 5

Upřímně byla Elita maličko slabší než první díl, vadilo mi jak se pořád nemohla rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem. Ovšem přesto to nebylo žádné zklamání a kniha přečtena jedním dechem. Serii Selekci nadále miluji.

LuScha
04.08.2018 5 z 5

Opět jsem jako v 1. díle četla knihu se zatajeným dechem. :)

Reniee
03.08.2018 5 z 5

První díl se mi líbil více, ale i tak jsem dvojku přečetla jedním dechem. A už se těším na třetí díl. Také mě rozcilovalo jak America preskakovala z Maxona na Aspena, ale ani Maxon není žádný svatoušek. Fakt jsem zvědavá jak se to všechno ve třetím díle rozuzli.

petgona
03.08.2018 1 z 5

Mam pocit, ze toto sa mi pacilo este menej ako jednotka. Dufala som, ze jednotka bola len rozbeh, ze len sa spoznavame s hlavnymi postavami, a v dvojke nas caka viac akcie....ale mylila som sa. Bohuzial. A pritom to ma potencial. Vysekat tu vatu a neustale poskakovanie medzi oboma mladencami, nahradit to nejakymi bojmi a normalnym dejom a bolo by to fajn. Maxon mi pride ako rozmaznany pubertak, ktory ma konecne moznost obsmietat sa okolo nejakych dievcat. Ani urcite okolnosti na konci ma nepresvedcili o opaku. Aspen je jednoducho otravny. America je hlupa. Mojom oblubenou postavou sa stala Celeste, lebo je jedina uveritelna a realna.

Denisa_a
25.07.2018 5 z 5

MILUJU ♥ Přečetla jsem za chvíli a nemůžu se dočkat až se vrhnu na další díl. Je to skvělý.

Katecake
23.07.2018 odpad!

Tak tohle už ale bylo moc. Musím se přiznat, že knihu první selekci jsem ještě vydýchala a s přesvědčením mých kamarádek začala číst druhou. Nevím co mě to napadlo!!
Kniha sexistická, hloupá a lépe by ji napsalo snad i mé 11-leté já.
Vysoce jsem se hanbila za to, že pro ostatní dívky je hlavní hrdinka inspirací, a hlavní hrdina idol snů, páč kdyby se někdo takhle choval ke mně, dávno bych mu už vrazila.

maja11231
20.07.2018 4 z 5

Zase musím pochválit obálku knihy ale od druhého dílu jsem čekala víc. Je pravda že jsem nečekala že Marlee dopadne takhle a proto mi Americi bylo líto (protože Marlee byla její nejlepší kamarádka v Selekci) ale na druhou stranu pořád nechápu proč se rozhoduje mezi Aspenem a Maxonem, já na jejím místě bych si vybrala Maxona. Proč?? Protože je pozorný a taky pro Americu udělal tu super halloweenskou párty kde pozval i rodiče všech dívek co zbyly v soutěži. Je pravda že Aspen byl její první láskou ale pak se s ní rozešel. Nevím proč se pořád rozhoduje. To mi na druhém díle této super série nejvíc vadilo.
Ale knihu doporučuji

Tesinka_Laufey
17.07.2018 3 z 5

Čekala jsem, že mě bude bavit alespoň z poloviny tak jako první díl, ale dočkala jsem se jen jednoho velkého zklamání...Neustále fňukající a rozčilující se hlavní hrdinka, která se rozhoduje mezi tím a oním a pokud je s jedním, tak myslí na druhého, je opravdu neskutečně otravná. Dokonce tím svým neustálým fňukáním zastiňuje to, co je na ní dobré. Navíc celý díl byl v podstatě o ničem...Zaujaly mě jen dvě události, z nichž jedna byla hned na začátku a druhá až na konci.

Elen telemna
13.07.2018 3 z 5

(Může obsahovat malé spoilery)

Ach jo! Mám opravdu velkou chuť do něčeho praštit!
U svého komentáře k 1.dílu jsem se zaměřila hlavně na to, že děj byl hodně předvídatelný a průhledný. Čekala jsem, že i další díly budou takové a nemýlila jsem se. V knize se z velké části nic nedělo, občas jsem se přistihla, že přeskakuji řádky a hledám, kdy tam konečně o něco půjde. Dočkala jsem se asi dvakrát.
Možná se na základě mých výše uvedených slov může zdát, že děj byl nejslabší stránkou celé knížky. Ne, bohužel ne. Myslím, že nic na světě snad už nemůže překonat nelogické a opravdu otravné chovaní některých postav.

AMERICA: Naše naprosto "dokonalá" hrdinka, jejíž největší dilema spočívá v tom, že se o ni ucházejí dva muži a ona neví, kterého má vlastně radši. Takže místo toho, abyste si užili nějakou romantickou chvilku, kterou zrovna s jedním z nich prožívá, se jen bijete do čela a máte chuť vytrhat všechny stránky, roztrhat je na malilinkaté kousíčky a spálit je i s hlavní hrdinkou na popel, protože ona prostě chce jednou toho, poté zase tamtoho a nakonec zase toho prvního. Co to má jako být???????
Ale abych nebyla jen negativní, tak se jí musí uznat, že má kuráž, umí si stát za svým názorem a je skvělou kamarádkou. Ta scéna u bičování mě opravdu dojala.

MAXON: Jak o něm bylo řečeno, je to "ztělesnění veškerého dobra". Princ Maxon je jednou z těch přijatelných postav. Není pochyb, že je to opravdu hrdina a má srdce na pravém místě. Taky se mu musí nechat, že je opravdu velký romantik. Ale i tak se mi občas jeho chování nelíbilo, hlavně co se týče ostatních dívek z Elity.

ASPEN: Aspen je prostě Aspen, je hrdý a statečný, ale moc jsem ho teda nemusela.

CELESTA: Namyšlený spratek!

KRISS: Celkem sympatická, ale kvůli Maxonovi nepatří mezi mé oblíbence.

MARLEE: Opravdu jedna z mých nejoblíbenějších postav (společně s May).

KRÁL: Nemám ho ráda!

KRÁLOVNA: Je milá a spravedlivá. Konečně někdo, kdo umí logicky uvažovat.

Avšak mou nejoblíbenější postavou je rebelská dívka z lesa. Sice tam vystupuje sotva dvě minuty, ale i za tu krátkou dobu si dokázala získat mou náklonnost.

Knížka má samozřejmě i své silnější stránky. Má kouzelnou atmosféru, dobře se čte a je i celkem promyšlená. Ale opravdu nechápu, proč ji všichni tak zbožňují. Copak nikdo nevidí, jak je hlavní hrdinka hloupá a jak je celý děj vlastně jeden velký kýč? Lidi, kam jste dali oči?!