Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4457 4457

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

elisa194
26.01.2018 2 z 5

Tak jak jsem byla nadšená z jedničky, tak tak rychle moje nadšení opadlo. Chybelo tomu to napětí a laskovani, chovani hlavnich hrdinu se změnilo. Bohužel zklamání..

n.jankovcova
21.01.2018 4 z 5

Tak druhý díl byl strašný. America se chovala hrozně. Byla tak hrozně nerozhodná, co se týče Maxona a Aspena. A Maxon? Trochu jsem nepochopila, co to mělo znamenat s tou Celestou. To jsem na něj byla tak naštvaná. Stejně jsem nepochopila jeho důvod, proč to udělal. Ale tak America vlastně dělala to samé s Aspenem.

MaťaZ.
19.01.2018

Pěkně navázala na Selekci, osobně bych celé asi trochu urychlila. Trochu mě nebavilo ti věčné Maxon x Aspen a proč se schází princ i s ostatními? Ale jinak příjemná oddechovka.

Leanis
19.01.2018 4 z 5

Zajímavé pokračování Selekce. Občas až moc omílaný milostný trojúhelník a časté myšlenky typu "Aspen nebo Maxon?" Co mě hodně štvalo, bylo Američino neustálé obviňování Maxona, že má schůzky s ostatními, když ona sama se tajně schází s Aspenem.
Líbila se mi ale myšlenka dvou různých stran rebelů. A neustálé úvahy, zda jsou rebelové vlastně nepřátelé, nebo jestli jejich snažení svrhnout kastovní systém není naopak v pořádku.

Veronicess
17.01.2018 3 z 5

Všeobecná literárna kvalita nič moc, ale pre moju časť osobnosti čo je zaseknutá v teenagerských rokoch to bolo super čítanie.

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Skvělé pokračování. Autorka si udržela laťku, což je super :-). Přečteno za jeden den.

SknihouVrukách
05.01.2018 5 z 5

Po Selekcie, ktorá má moc neoslovila, prišla Elita. Jedným slovom Wau. Rozhodne je v knihe viac zvratov a napätia. Aj keď je v knihe otrávné Manon VS Aspoň, tak sa mi to fakt páčilo.

Viviana-Mori
31.12.2017 5 z 5

Hodně lidí píše, že je to o dost slabší než první díl, ale přišlo mi to stejně fajn, četlo se dobře a když pominu fakt, že když si můj přítel přečtl zadní stranu knihy, tak se mi půl dne smál, tak nemám s knihou žádný problém. Milé, pohodové čtení, které je občas potřeba. :)

xena_petra
15.12.2017 5 z 5

Nádherná kniha a velmi dojemný příběh. Je mi líto Maxona, že stále neví na čem je. Také bych asi nedala ty stálé útoky.

LucieValterová
05.11.2017 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Do knihy se přidalo mnoho zápletek a příběh mě neuvěřitelně bavil. Kniha byla čtivá a America mi byla mnohem sympatičtější. Doporučuji.

Lucijáš276
02.11.2017 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala stejně tak, jako první díl! :)

karca5233
25.10.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a bylo to pro mě fajn odpočívání po dlouhých dnech.

juni
22.10.2017 4 z 5

Po dočtení Selekce jsem si běžela pro Elitu. Která se mi moc líbla, ale první díl je první díl. Určitě si půjdu pro poslední knihu série První.

Tofinka
14.10.2017 3 z 5

V tomto díle se toho strašně moc událo a to se mi na knize líbilo, ale zjistila jsem, že mi většina postav pomalu (ale jistě) začíná lézt na nervy...

Takže začnu Americou... Stejně jako v prvním díle pořád jenom - Aspen nebo Maxon??? Její nerozhodnost a změny nálad mi začínají vadit.

Aspen mi není sympatický od samého začátku a celý tento díl mi přišlo, že si Americu přivlastňuje. Že předpokládá, že s ním zůstane...

A Maxon??? Musím částečně souhlasit s komentářem od jitka7... Maxon by se měl kapku zamyslet nad svým chováním.

Vlastně jediné postavy, které se mi v tomto díle nijak nezprotivily jsou Marlee, Anne, Lucy a Mary. ;)

Ale i přesto, že tento díl nebyl úplně podle mých představ, rozhodně nehodlám nad touto sérií zlomit hůl a budu se těšit na další díly...

jitka7
13.10.2017 2 z 5

No tak tady mě to trošku začínalo štvát. Maxon chudinka nezkušený a zamilovaný jen do jedné, ale ocumlal by všechny. HAHA... tak tohle bylo už trošku trapné. Aspen byl jediný, komu jsem vlastně fandila.

Žožik
13.10.2017 5 z 5

Ze série selekce je pro mě tenhle díl asi ten nejlepší. Kniha se dobře četla, postavy byly fajn, Aspen mě štval... - prostě taková klasika. :D

KikčaHubáčková
10.10.2017 5 z 5

Napínavé, dobře čtené. Přečtená na jeden dech.

arket
09.10.2017 4 z 5

První díl se četl lépe, ale i tak je to krásná kniha.

šneki
04.10.2017 3 z 5

Nebylo to až tak dobré jako Selekce, ale úplný propadák to nebyl.

jaruva
02.10.2017 3 z 5

Když jsem na dovolené dočetla první díl v papírové podobě a pár dnů dovolené ještě zbývalo a i časopisy jsem měla přečtené, stáhla jsem si v elektronické podobě. Pohádka pro náctileté, ale na zkrácení času docela prima.