Šest vran

Šest vran
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3245 3245

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

smardice
28.05.2021 5 z 5

Napřed jsem se nemohla začíst, ale pak jsem přečetla jedním dechem, i přesto, že je to fantasy dobrodružná kniha určena pro mládež. Propracované, parádní.

Evina74
27.05.2021 5 z 5

Ze začátku mi dělalo trochu problém zorientovat se v postavách, ale když se děj rozjel, byla to skvěle propracovaná fantasy. Všem doporučuji audioknihu, ve které asi nejvýrazněji zazněly hlasy Matouše Rumla a Terezy Dočkalové. Už se těším na druhý díl.

vysokaa
21.05.2021 5 z 5

Podle mě naprostá pecka! Knihu jsem dostala pár let zpátky, ale v tu dobu jsem se nebyla schopná začíst. Teď po letech jsem se ke knize vrátila a vůbec nechápu své mladší já, jak je možné, že knihu odložila? Kniha má skvěle prokreslené postavy a jak příběh ubíhá, tak se jejich charaktery mění. Prostě asi nemám, co dodat.:)

Nifredil
15.05.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem četla fantasy a vybrala jsem velmi dobře. Postavy jsou prokreslené a mají vývoj, příběh parádní a celý ten svět je krásně vymyšlený, všechno funguje, navazuje na sebe. Rozhodně můžu doporučit, je to fajn čtení a není jen pro dospívající a žánr young adult, jak je uváděno, rozhodně je to plnokrevná fantasy.

SknihouVrukách
14.05.2021 4 z 5

Konečne som dostala k Vranej šestke a aj keď sa mi kniha veľmi páčila som z nej trošku sklamaná, lebo som očakávala viac.

Prvých zhruba 120 strán bola strašne pomalých, ale našťastie ma to bavilo a potom sa to konečne rozbehlo. Na celej knihe ma bavili najviac postavy. Mali omnoho viac prepracované charaktery ako postavy z Griši a najviac sa mi na nich páčilo, že neboli dokonalí, mali svoje chyby a hlavne boli to kriminálnici. Grishaverse je neskutočne prepracovaný svet a som rada, že autorka sa povenovala Ketterdamu a teším sa naň v ďalšej knihe. Po strane 100 sa dej začal rozbiehať. Autorka sa povenovala akcii, stále nás prekvapovala zvratmi a mňa to dosť bavilo čítať a často som bola prekvapená a v napätí.

Táto kniha je určite lepšie napísaná ako Grisha. Autorka používa komplikovanejší jazyk a celkovo sa hrá veľmi pekne so slovami. Miestami sa to možno trošku ťažšie čítalo, lebo kniha je komplexnejšia. Veľmi sa mi páčilo, ako každá postava mala svoju backstory, takže autorka sa aj s nimi ako som už hovorila veľmi pekne vyhrala. Páčilo sa mi, že aj keď sa niečo nedarilo postavy sa nevzdali a Kaz mal vždy ďalší plán. Grafická stránka tejto knihy je úžasná a dokonca sú tu až dve mapy. Nemôžem zabudnúť na čiernu oriezku.

Prečo ma kniha teda svojím spôsobom sklamala ? Proste som očakávala viac a dostala som iba super 4-hviezdičkovú knihu a ja som chcela niečo, čo má chytí a nepustí. Akurát škoda, že som ju čítala, keď som mala menej času, inak si myslím, že by som si ju užila viac. Koniec bol zaujímavý, určite ma navnadil na druhý diel, ktorý by som rada stihla ešte tento mesiac.

Určite vám to odporúčam, lebo sa mi to fakt páčilo, ale ešte trošku mi tam niečo chýbalo. 4/5

Selkas
10.05.2021 5 z 5

Kniha byla opravdu dobrá. Skvěle vymyšlené vloupání, které bylo naprosto dokonale vylíčeno. Líbilo se mi jak se v průběhu knížky měnil pohled z postavy na postavu. Grišu jsem sice nečetla, ale i bez ní příběh a svět ve kterém se odehrává pochopíte. Uvidím jaký bude druhý díl a pak možná sáhnu i po té Griše.

Ellinek
08.05.2021 5 z 5

Fascinující. Jako kdyby psala úplně jiná autorka. Oproti Griši je to neuvěřitelný skok vpřed a já nemůžu být spokojenější. Šest vran je neuvěřitelně komplexní příběh, nad kterým mi skoro zůstává rozum stát.

Nevím, jestli jsou hlavními tahouny příběhu postavy, nebo samotné vloupání, protože oboje je naprosto geniální. Postavy mají hloubku, jsou rozmanité, každá má ke svému konání důvod, všechny se vyvíjejí a každá si pořád uchovává to svoje speciální jádro, které je činí tak specifickými. Samozřejmě za mě vede Kaz, protože kvůli tomu, abych se k němu dostala, jsem absolvovala Grišu. :D A nezklamal mě. Je to neuvěřitelná postava, svým myšlením, genialitou, schopností za pochodu přizpůsobovat jednání situaci. I když si myslíte, že prohrál, je to vlastně jen přestává, ve které upravuje strategii, protože bitva ještě nekončí, ne pro Kaze Brekkera. Jesperovo tajemství tedy bylo překvapením, možná trošičku zbytečným...ale jo, proč ne, chci vidět, jak to do něj Nina bude hustit. :D V těsném závěsu za Kazem je pro mě Matthias, protože na něm autorka nádherně vykreslila změnu, kterou si prošel, od zatvrzelého druskella nenávidícího griši, až po znovuzrozeného bojovníka, který poznal, že nikdo není jen dobrý nebo špatný a každá mince má dvě strany. To se mi moc líbilo a autorce za to tleskám.

Tak jako jí tleskám za skvělou vloupačku, která byla prostě grandiózní, promyšlená a neskutečně realistická. A její vyústění, kdy člověk dokonce spatří i uculujícího se Kaze, to je prostě třešnička na dortu. :D Všechno dávalo smysl, mělo to své místo a za tuhle uvěřitelnost se autorce klaním.

Na tomhle příběhu nemám co nemilovat. Kromě toho, že má autorka neuvěřitelnou fantazii, tak pak hlavně umí. Všechno dovede prodat a i když někomu vadí nimrání se v minulosti postav, já tohle nahlížení do jejich minulosti a hlav zkrátka miluju a tady toho bylo vrchovatě. Trošičku mě mrzí ta romantická linka, protože za mě nemusí být všude, ale naštěstí se autorka drží charakterů postav a do ničeho je netlačí, naopak jim pomalu všechno podsouvá, nenápadně a uvěřitelně, takže nakonec mě to zase tolik nebolí, ale...stejně, nemuselo to být. :D Ještě jedním mínusem je pro mě věk postav, protože jsem jim to zkrátka nevěřila. Když z Matthiase vypadlo, že je mu osmnáct, hrklo ve mě, že to je už snad trochu úchylné. :D Vidím je jako lidi, co mají za sebou minimálně dvacítku, ne jako puberťáky protřelé těžkým životem. Jasně, v Ketterdamu musí každý rychle dospět, jinak by nepřežil, možná o to jde, ale i tak...to věkové rozložení, nad tím zůstává rozum trochu stát. :D

Tak jako tak, Šest vran jsou mimořádnou knihou, která ve mně ještě dlouho zůstane a autorku si začnu nejspíš hodně velebit, protože mi dala všechno, co v příbězích miluju a většinou tolik postrádám. Tleskám a chci více podobných příběhů z temných uliček a zločineckých gangů. :D

lenka7679
06.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Nádherně vykreslený příběh i postavy. Četla jsem i Grišu a obě série se mi moc líbí.

PetraKysova
06.05.2021 3 z 5

(SPOILER) No netvrdím že to bola zlá kniha. Bola veľmi dobrá. Ale mne sa osobne viac páčila Griša. 6 vrán som čítala hneď po Grise čiže som mala v pamäti o čom bola tá séria. A páčila sa mi proste viac.
Ale k tejto knihe. Bravúrne vykreslené postavy. Páčilo sa mi ako sme sa o každom jednol.nieco dozvedeli. Čítam ju až po zhliadnutí seriálu čiže sa mi nechce veriť že im bolo 17. Pardon ale na to čo sa dialo v tomto príbehu proste 17 je málo. Ale ok beriem.
Musím.povedat že sa mi zastavoval rozum ako to mal Kaz všetko premyslené. To bolo naozaj drsné. A keď dal dole rukavice tak som tiež čakala nejaké tie drápy.
No a Jessper.- že je griša. To som teda čumela, čo sme sa o ňom dozvedeli to bolo šialené.
Časti s Ninou a Mathiasom boli super ( ich minulosť bola skvelo ukázaná v seriáli).
Páčilo sa mi ako vlastne Fjerdania opovrhuje grišami ale vôbec sa im neprieči keď im griše postavia ten ich zimný palác. Hnus.
Bolo super ako Inej pokorila Helen. Bravo.
Zhrniem to kniha je dobrá. Ale nemyslím si že je lepšia než griša.

Zlajda95
06.05.2021 5 z 5

Po Griše jsem se vrhla na Šestr vran. Je tu vidět velký posun autorky v budování děje i charakterů. Co postava, to skvost. Detailně propracovaný příběh.

ujira
06.05.2021 4 z 5

Fantasy žánr čtu výjimečně a tato kniha, i když určena dětem, mne zaujala. Další autorka oplývající bohatou fantazií.

vladka16
26.04.2021 5 z 5

Mám pár oblíbených knih, u kterých jsem trnula, co bude dál. Tak tato bude patřit k nim. Nečekala jsem, že mě děj tak zaujme, s hrdiny jsem prožívala všechna dobrodružství. Ještě že už mám druhý díl, to zas bude dlouhá noc a krátký spánek.

ZapisnikTerky
25.04.2021 5 z 5

Boží, boží a ještě jednou boží. Užila jsem si to mnohem víc než Grišu. Víc v mojí recenzi :).

Petkona
22.04.2021 4 z 5

Knížku už četli snad skoro všchni a spoustu lidí ji chválí a kvůli tomu jsem měla hodně vysoké očekávání, které se splnilo jen částečně a docela mě mrzí, že ne úplně. Z celé knihy mi přijdou nejlepší postavy a samotná myšlenka vloupat se do neproniknutelného paláce. Taky anotace zní úplně skvěle, ale v tom ději mi něco chybělo, co by tomu dodalo takové větší kouzlo. Asi jsem čekala, že to bude víc akčnější a že tam bude víc bojových scén a plánování celého toho plánu. Ale líbilo se mi prostředí Ketterdamu, to autorka popisovala opravdu hezky. Celkově prostředí a atmosféra byly taky plus. Ale nejlepší lákadlo jsou určitě postavy. Jestli jste Šest vran nečetli, tak jenom kvůli postavám by jste si to měli přečíst. Moc se mi líbilo, jak každá postava měla svoji historii a vy jste ji postupně odhalovali. Nejradši jsem měla Kaze, pořád mě překvapovala genialita jeho plánů a že měl vždycky několik záložních. Celý příběh se četl dobře, ale kdybych od toho neměla tak vysoké očekávání, tak by se mi to asi líbilo víc.

vladenec
20.04.2021 4 z 5

Ti výrostci mě bavili, bylo to svižné a nenudilo. Co víc si přát :)

chodícírohožka
18.04.2021 5 z 5

Úžasné! Už když mi kniha přišla, byla jsem z ní nadšená. Vypadá opravdu nádherně. Od obsahu jsem si nic extra neslibovala... nicméně jsem mu naprosto podlehla. Úchvatný temný svět, jedineční sympatičtí hrdinové, příběh, který dává smysl a docela odsýpá, příjemný styl vyprávění... Myslím, že je to jedna z nejlepších knížek, které jsem (přinejmenším v poslední době) četla. Jediné, co mi vadilo, byl věk hlavních hrdinů (a jeho připomínání), který neodpovídal tomu, co všechno už měli za sebou a jakou pověst si vybudovali. Žádný strašný nedostatek to ale není.

magdalene7
16.04.2021 5 z 5

Od pomalejšího začátku se to pomaloučku přehouplo v akci nabytý příběh a já jsem 2 dny nemohla pustit knížku z rukou. Bylo to něco trochu jiného než normálně čtu, ale nijak mě to nezklamalo, naopak, velmi mě převapilo jak to bylo čtivé! Postavy jsem si zamilovala skoro všechny a těším se jak bude postupovat vztah mezi Kazem a Inej :).

Amy05
15.04.2021 4 z 5

4,5⭐️/5⭐️
Na knížku jsem se dlouho chystala a jednou jsem ji uviděla v knihovně, a tak jsem si ji půjčila (ach jo, zase další knížka kterou potřebuji domů). Hodně lidí říká, že prvních 100 stránek bylo takových slabých, mně ale nepřišlo, knížka bylo nehorázně čtivá už od první stránky. Zamilovala jsem si všechny postavy, ale můj největší oblíbenec je KAZ, prostě Kaz je nejvíc boží, je hrozně flexibilní, “vyčůraný” a tak dalších milion věcí. Všichni hrdinové jsou vlastně anti - hrdinové, protože to jsou zloději, lapci... Je tam lehká romantická linka (vlastně jsou tam 2 a postupně se tam buduje i 3). Knížku určitě všem doporučuji a hrozně se těším na 2 díl - Prohnilé město.Pokud si přečtěte poděkování zjistíte,že to že má Kaz problémy s nohou není jen tak nějakou náhodou.

fajka
12.04.2021 5 z 5

Tak tahle kniha mi vyrazila dech. Opravdu mě překvapila. Ještě než jsem knihu začala číst, tak jsem tušila, že bude dobrá, ale nečekala jsem, že z ní budu až tak nadšená. Všechny postavy jsem si zamilovala. Ale mými favority se stali Kaz a Inej. :) Stále se ještě cítím naplněná kouzlem příběhu. Pořád ještě procházím spolu s hlavními hrdiny Ledovým palácem nebo bloudím temnými uličkami Ketterdamu. A tenhle pocit ve mně ještě nějakou dobu zůstane.

AlexandraBane
12.04.2021 5 z 5

Na rozdíl od Griši tohle bylo fakt super. Od pomalejšího začátku se to pak přehouplo a děj ubíhal. Kniha ubíhala, nemusela jsem se do čtení nutit...Spíš naopak, měla jsem problém s odložením.