Šest vran

Šest vran
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3247 3247

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

SelenaDemi428
13.03.2021 5 z 5

Tahle kniha mě hned od začátku naprosto pohltila. Nejprve jsem měla problém se vyznat ve jménech, protože hned od začátku jich je tam spousta. Ale jakmile jsem si udělala nějaký obrázek, tak děj rychle odsýpal. Hned se vrhám na další díl.

katasokolov
11.03.2021 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se chystala už dlouho a představte si tedy moje zklamání.... které bylo nakonec až takové, že jsem prostě knihu nedočetla. Začátek byl hrozně zdlouhavý a zmatený se spoustou postav a já mám na reading listu tolik knih, tak jsem si řekla, že se nebudu přemáhat;). Takže to udělám následovně - za chvíli nám vychází seriál na motivy Grišy a této duologie, tak ho vyzkouším, a když mě hodně chytne, tak dám možná knize další šanci. Nicméně autorka opravdu psát umí a rozhodně mohu doporučit její knihu Devátý spolek, už teď se nemůžu dočkat pokračování!!!

Roseblood
07.03.2021 5 z 5

Šest vran mě moc bavilo. Autorčin styl mi sedl. Kniha je čtivá, těžko odložitelná a je vyprávěna hlavními hrdiny, které jsem si moc oblíbila.

Nejsem zvyklá na tak velký formát knihy ale má opravdu nádhernou, vyvedenou obálku.
Už se nemůžu dočkat na Prohnilé město ❤️

Originální příběh, promyšlený svět a sympatické postavy. Vřele doporučuji

Hodnocení: 4,7/5*

ondrej6272
05.03.2021 4 z 5

Celkem to šlo. Trošku mi to doho prostředí nesedí tanky...

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Mělo to sice trochu pomalejší rozjezd, ale potom to bylo úžasný a užila jsem si to do úplnýho konce. Miluju ty postavy a jejich charaktery (hlavně Kaze). Ale co ten otevřený konec?! Potřebuju druhý díl!!!

Evikju
03.03.2021 3 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale mě tato kniha až tak nezaujala. Když to srovnám s některými jinými YA knihami, tak tohle bylo pro mě poměrně slabé . V prvé řadě mi neseděl styl psaní autorky - opravdu mi přišlo, že až do půlky knihy se nic nedělo a bylo to bez jakéhokoli napětí. Nedokázala jsem ani sympatizovat s některými postavami (rozhodně nepůsobili na 17 let), a když už jsem se konečně začetla (někdy i zaposlouchala - jinak bych to nedotáhla do konce) tak se autorka vytasila se zcela nepochopitelnou sondou do minulosti, čímž úplně vyrušila vzrůstající napětí. Konec byl celkem fajn a tím se pro mě zlepšil i celkový obraz knihy. Možná se časem odhodlám k druhému dílu.

Adee.K
03.03.2021 5 z 5

Tohle je ta nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Skvělé postavy, skvělý svět, skvělý příběh

animovanej medv
02.03.2021 4 z 5

Proč já vždycky začnu číst nějakou super séerii a po přečtení prvního dílu zjistím, že další díl je v dotisku a bude trvat dva měsíce, než si ho stihnu koupit a nebo, že další díl se teprve píše a že musím čekat rok (který se pak prodlouží) než si přečtu další díl?

Rozhodně si to přečtěte, ale počítejte s výše popsanou frustrací :)

Hvězdičku strhávám za pomalý začátek a za nerealistický věk hrdinů.

veia
27.02.2021 4 z 5

Knížku trochu shazuje to, jak jí spousta lidí vychvaluje jako úplně dokonalý počin, který se přece musí líbit naprosto všem. Na základě toho jsem od Šesti vran měla celkem vysoká očekávání, která se úplně nenaplnila, a proto nemůžu hodnotit plným počtem hvězdiček. První polovina knihy (možná že i dvě třetiny) mě moc nebavila, opravdu mě to chytlo až ke konci. Velmi mě taky zklamal věk hlavních hrdinů, který mi přijde naprosto nesmyslný a nereálný vzhledem k jejich charakteru. Například Kaz by byl úplně skvělá postava, kdyby nám autorka nevnutila vnímat ho jako takového ,,usmrkance’’. Zkrátka to v mých očích všechny postavy dost znehodnotilo, což je škoda. Jinak je to ale fajn knížka a další díl si určitě přečtu, jen bych doporučovala nemít tak vysoká očekávání, protože by stejně jako u mě mohlo přijít lehké zklamání :).

Calwen89
24.02.2021 5 z 5

Šest vran a Prohnilé město je podle mě vrcholem autorčiny kariéry. Je to dokonalý. Ta zlodějská cháska vám prostě přiroste k srdci :)

Lily101
23.02.2021 3 z 5

První třetina knihy se rozjížděla pomalu, ale pak už se to trochu rozjelo, ale ve dvou třetinách knihy jsem se musela přemoci silou vůle k tomu, abych dočetla. Tolik k čtivosti.

V průběhu četby knihy jsem zabloudila na youtube a podívala se na jedno video hodnotící knihu dle kterého se tato kniha musí líbit všem. Ehm, jsem asi výjimka, ale já u knihy málem závěrem prodělala těžkou čtecí krizi (naštěstí se kniha opět rozjela, ale přemoci se číst bylo fakt náročné). Hlavní postavy mi k srdci nepřirostly, některé podstatné pasáže mi přišly hodně zkrácené až zkratkovité (vztahující se k samotným dílčím operacím uvnitř Ledového paláce).

Za mě je děj místy hodně natažený, otevřený závěr na konci je vcelku zklamáním (resp. prostor pro druhý díl, který nejspíš číst už nebudu-pokud by byl vydán), ALE aspoň jsem dala možnost další fantasy knížce a asi i YA literatuře.

Holt to nejspíš bude tím, že nejsem cílová skupina, ale pro někoho mladšího, kdo má rád fantasy, by to mohlo být to pravé ořechové :-).

iLuciferie
22.02.2021 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala jen díky Čtenářské výzvě a musím říct, že jsem právě díky takovýmto objevům opět velice ráda, že se jí účastním.
Ač je v žánru, který normálně nevyhledávám, knížka mě chytla už od prvních stránek. Styl psaní a vyprávění z šesti různých úhlů pohledu (střídavě očima všech hlavních postav) mi vyloženě sedly a až na pár zanedbatelných míst mi knížka přišla opravdu výborná. Jsou to vlastně takoví Dannyho parťáci zasazeni do vlastního, lehce "kouzelného" světa (nicméně fantasy linka mi tam za čtenáře nijak zvlášť nevyhledávajícího fantasy žánr nepřišla vůbec dominantní či přestřelená).
Kdybych se ke knížce dostala před takovými dvaceti lety, tak věřím, že jsem uplně nadšená.
Jen pozor, pokud si člověk neplánuje přečíst i druhý díl, můžete být zklamán koncem..

Kiuska
22.02.2021 5 z 5

Ohledně hodnocení jsem byla docela na vážkách, ale jelikož komentář píši až po nějaké době, co jsem knihu četla, a začala jsem číst i druhý díl, tak se mi vše naštěstí rozleželo v hlavě. Bylo by mi líto, kdybych neřekla, že to je BOMBA! Dostat se přes první polovinu knihy pro mě byl trochu oříšek, ale pak už to nabralo spád, začalo to být napínavé a já jen čekala, co vše vymyslí, aby se vyhrabali z toho, co jim osud přinesl. Ty zvraty jsou opravdu neuvěřitelné a vy jen koukáte s pusou otevřenou dokořán. I tak to ale pro mě nebylo nejdřív na 10*. Trochu se to táhlo a já si nebyla schopna poskládat, proč to všichni tak milují. Pak jsem ale vše začala vidět z větší perspektivy a dávat si věci dohromady. Jedná se o velmi odlišnou fantasy, než na které jsem zvyklá, nakonec to je velké plus. Nejvíce oceňuji postavy, práci s jejich povahami a vlastnostmi. To, jak je každý jedinečný a důležitý. Prolínání děje s jejich minulostí bylo opravdu zajímavé a vše začalo dávat mnohem větší smysl. Jen jsem si je představovala starší, pak to bylo pro mě ještě zajímavější. Na této knize já považuji za nejzajímavější to, co se skrývá za dějem. A teď honem dočíst druhý díl. ❤️

tessiesulcova
15.02.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Měla jsem trochu problém se do knihy začíst, jelikož tam bylo hodně postav a jmen. Potom to šlo jako po másle.
Tato kniha není první ani poslední, co si od autorky přečtu.
Hlavní postavy jsem si oblíbila hned. Kaz Brekker je prostě top. Miluji jeho příběh a jeho vývoj v této i v druhém dílu knihy. Inej je skvělá postava, ale nejvíce jsem sympatizovala s Ninou. Její humor mě baví a nikdy nezklame. Matthias je ze začátku záporák a je nevrlý, přičemž nesnáší Ninu a po čtení knihy si ho též zamilujete, nedejte na první pohled. Wylan mě zaujal svým temperamentem a Jesperův humor je super :D .

Šest vran doporučuji všema deseti a druhý díl Prohnilé město též!
A jako třešnička na dortu je obálka knihy s mapou na první dvoustraně. :)

Nikusha
13.02.2021 5 z 5

Když se člověk prokouše úvodem, při kterém neví která bije, tak to pak stojí za to. Neřeším to, že postavy absolutně neodpovídají svému věku ani to, že má Kaz v každé situaci plán B. Prostě mě to bavilo a nechala jsem se strhnout příběhem. Těším se na druhý díl.

luca321
13.02.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla na doporučení kamarádky a jsem fakt ráda, že mě k ní přivedla. Ze začátku vás to vyplivne do děje a chvilku trvá než se zorijentujete, ale pak je to bomba!! Četlo se to skoro samo. Bylo to plné nečekaných zvratů. Moc se těším na druhý díl, jak to všechno dopadne.

pablito
08.02.2021 5 z 5

Fantasy pro teenagery, které baví i důchodce.

jmeno
05.02.2021 5 z 5

Kniha byla čtivá a zajímavá, svět s griši se mi líbí. Některé věci v knize byly nelogické, hrdinové občas přehnaně schopní, ale celkový dojem z knihy mám velice dobrý.

Tohru-
31.01.2021 3 z 5

Táto kniha bola pre mňa boj. 160-stranový úvod, v ktorom sa nič nedialo, mi dal zabrať a pokazil mi celkový dojem z čítania. Ďalším problémom bolo, že som bola zmätená z toho sveta a nebyť kamarátky, neviem, či by som sa z neho vymotala. Autorka mala dať mapu sveta aj k tejto sérii. Od tej 160 strany to však bolo lepšie a pomaly ma to chytilo, stále ma to však nepresvedčilo a nedokázala som sa vžiť do postáv. Navyše mi prišlo, že autorka sa často nevedela rozhodnúť, aký vlastne charakter chce dať svojim postavám. Predovšetkým Nina mi liezla na nervy, na to koľko toho zažila bola veľmi naivná, precitlivelá a hlúpa (v druhom dieli ju zase vykreslili už ako drsnú, drzú vojačku... rozhodne nie ako niekto, kto by fňukal pri pohľade na arénu). V poslednej tretine ma však dej skutočne chytil a nevedela som sa od toho odtrhnúť, hneď som prešla na druhý diel.
P.S.- Musím pochváliť slovenský preklad, český sa mi až tak nepáčil

Denni112
28.01.2021 5 z 5

Jedna z mých oblíbených sérií. Nápínavý děj, spoustu akce, velice propracované postavy, originální svět. A tak nějak nikdy nevíte, co se stane. Za mě pecka.