Šest vran

Šest vran
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3250 3250

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

greenie05
05.11.2020 5 z 5

Tak tahle kniha se mi hrozně moc líbila! Musím ale přiznat, že se mi do ní ze začátku moc nechtělo, a to z důvodu, že jsem už před tím od autorky četla první díl Griši, který mě zrovna moc nebavil, další díly jsem si vlastně ani nepořídila. Ale Šest vran je úplně úžasná kniha, která vás vtáhne do děje. Co musím autoce obzvlášť pochválit jsou postavy, které jsem si úplně zamilovala. Ještě se mi nestalo, že by mi byly sympatické všechny hlavní postavy. Možná to bylo tím, že žádná z postav nebyla dokonalá, každý měl své chyby, což je dělalo lidštější a sympatičtější. Obzvlášť jsem si oblíbila Kaze, Ninu a Jespera. A i vztahy mezi postavami byly strašně krásně napsané. Taky se mi líbily humorné hlášky, hlavně ty od Jespera. Určitě si přečtu i druhý díl, ten konec jsem nečekala, musím vědět, jak to dopadne :D

Sušenka.reader
03.11.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem začala číst hlavně kvůli mých kámošek které o ni pořád básníli jak skvělá kniha to je a popravdě jsem je prvně vůbec nechápala. Bylo to hlavně kvůli nezáživnému začátku který se nekonečně táhl a proto kniha skončila onedlouho zase pod prachem. Každopádně když překousnete prvních pár kapitol stojí to opravdu za to! Různorodé postavy které měli podniknout nebezpečnou cestu společně byl skvělý nápad jako celý temnější svět ve kterém se děj nacházel. Skoro všechny postavy jsem si zamilovala ikdyž by se dali najít výjimky a i přes nudný začátek dávám 4 hvězdičky. Ale ještě mi přišlo že jsou hlavní postavu až moc mladé, kvůli jejich některému chování jsem myslela že jsou starší....ale za přečtení to určitě stojí, takže neváhejte a běžte číst lidičky!

Black54
01.11.2020 5 z 5

Knihu jsem si pořídil na doporučení, ale vůbec jsem nevěděl, co mám od ní očekávat.
Kniha příjemně překvapila, už když jsem si ji rozbalil. Nádherné grafické zpracování celé knihy, které mě vážně překvapilo, spolu s velkou kvalitou vazby.
Za tohle, už ode mě měla kniha automaticky +1* a dostane krásné místo u mě v knihovně.
Teď, už k obsahu, takže pozor na spoilery!
Celý svět popsaný v knize mě nadchl, mám rád směsici magie a technologie, rašící z průmyslové revoluce, takže tady u mě autorka jasně zabodovala.
Celý děj točící se kolem kriminálních živlů ve spodině civilizace mě osobně zaujal.
Autorka dobře zkombinovala chemii celé skupiny a kupodivu i postavy, které na první pohled do skupiny nezapadají, časem a s přibývajícími stranami knihy velmi dobře zapadnou do celkové mozaiky skupiny.
Děj je prostě a dobře velmi jednoduše popsán a ani občasné spin-offi čtenáři nepřekážejí a naopak rozplétají pavučinu tajemství, která je opředena kolem ústředních postav.
Jediné co bych autorce mohl vytknout, ale po zralé úvaze se to neprojevilo v hodnocení, jsou názvy profesí a občasné fráze v cizích jazycích.
Autorka se inspirovala carským Ruskem a z toho vyplívá většina názvů profesí, což pro mě nebylo moc příjemné a nešlo mi to moc přes jazyk. Na druhou stranu je autorka originální a nepoužívá zajeté názvosloví.
Knihu doporučuji a velmi se těším, až si zakoupím další pokračování.

tynka65
29.10.2020 5 z 5

Můj ty bože! To bylo tak moc skvělé! Zamilovala jsem se do každé vrány z těch šesti! Bavily mě ty jejich propletené linky, rozvíjející se přátelství a neskutečná odvaha.. . Kaz a jeho řešení na vše, Inejina houževnatost, Jesperovo popichování Wylana a vztah Matthiase a Niny. A mnohem, mnohem víc! Kam se na tohle hrabe Nikdynoc. Okamžitě se vrhám na další díl...

zeros
27.10.2020 3 z 5

Skoro polovinu knihy jsem měl problém se chytit. Spousta postav, které nakonec ani nehrají roli, není vidět souvislost. To je umocněno zvláštním světem, jeho pravidly. Neříkám, že je potřeba vše vysvětlovat, ale zase nechat čtenáře 150 stránek úplně tápat ve tmách... Pak se to naštěstí usadilo a už to jelo. Tedy tank mě taky pobavil, ale už jsem četl i větší hovadiny :-) Takže to ve výsledku nebylo tak špatné.

TomTomis
26.10.2020 3 z 5

Nevím, co na tom lidi vidí. První polovinou jsem se dlouho prodíral a nemohl se začíst. Zase svět, kde hnacím motorem není nic moc pěkného. Prachy. Místy jsem narazil i na nelogičnosti, nebo se mi to tak jevilo. Druhou částí jsem prolétl rychleji. Jak se na scéně objevil tank, málem jsem spadl pod stůl... smíchy. No aspoň jsem se pobavil. Kniha skončila poněkud neuzavřeně, přelouskám snad i dvojku, naštěstí jsou jen dva díly. Další díla autorky číst ale už nehodlám, tyto dvě budou bohatě stačit.

Fortuna7
25.10.2020 3 z 5

Čekala jsem hodně, ale nedostala jsem nic. Bylo to dlouhé a nic moc mi to nedalo. Jediné co bylo fajn jsou postavy. Kaz a jeho parta je super...

Alíša236
22.10.2020 4 z 5

Moc nevím co si o té knize myslím ani co napsat... Pořád jsem si říkala, že je to divné a hodně věcí mi tam nesedí a že mě to asi nebaví a pak jsem si všimla, že už je půlnoc a pořád čtu....

momo01
20.10.2020 4 z 5

Jsem moc ráda, že moje skoropuboše pořád baví společné večerní čtení. A tohle je jedna z těch knih, která je u toho drží. Začátek byl kapánek náročnější na vtažení do děje, ale pak už to byla jízda. Hrdinové nejsou černobílí, a mají své temné vlastnosti (a že jich je) a i padouch má své motivy a světlé momenty.

Kaya77911
19.10.2020 5 z 5

Byla by velká chyba si tuto knihu nepřečíst! Napínavý příběh, který neomrzí. Tesim se na další díl.

Pavlína79
16.10.2020 4 z 5

skvělé, bylo tam všechno - dobrodružství, napětí, láska, poučení a pár věcí k zamyšlení

kramlinka88
14.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha :-)

Netti
13.10.2020 5 z 5

Děj byl svižný, napínavý, dobrodružný... Mapka opět potěšila :) Kniha se mi opravdu hodně líbila. Jediné, co mi k postavám, skrz jejich povahy, moc nesedělo, byl jejich věk ;) Těším se na pokračování.

Verunka4444
09.10.2020 5 z 5

Páni,další úžasná fantasy kniha :) četla jsem jí jedním dechem a obálka knihy je naprostá bomba...už jenom kvůli ní jsem si musela knihu pořídit. A teď vím, že jsem udělala dobře.Kniha je úžasná, postavy jsem si zamilovala do jedné.(Hlavně Kaze,ten byl prostě nejvíc).Vynikající příběh, Leigh Bardugo rozhodně ví, jak napsat dobrou fantasy.Knížka už kolovala celou rodinou a až na malé připomínky,se všem líbila,takže rozhodně palec nahoru.

temna.vila
06.10.2020 5 z 5

Šest vran doposud považuji za jednu z nejlepších young adult fantasy, jaké jsem četla. Běžně nesnáším, když je příběh vyprávěn z pohledu několika postav, ale tady se s tímto úkolem autorka popasovala nad očekávání dobře a já si užívala vyprávění každé postavy. Děj byl místy krásně ponurý a perfektně jej dotvářela atmosféra celého příběhu a napětí, se kterým autorka pracovala bravurně. Za sebe knihu rozhodně doporučuji a určitě se k ní v budoucnu vrátím.

tereza1198
04.10.2020 5 z 5

Od časů co jsem hltala fantasy už pár let uběhlo. Tohle byl parádní návrat k žánru. Postavy nejsou úplně černobílé, mají minulost a určitý vývoj. A před sebou nemožnou misi. Chápete jejich rozhodnutí a problémy. Sice bych jim hádala věk od dvaceti pěti výš, ale chápu, že na ulici se dospívá rychleji a že musí být blízko věku svých čtenářů. Dávám plné hodnocení, i když zločinecká parta mého srdce je z knihy Lži Lockeho Lamory. Těším se na další díl.

knizni.taurus
28.09.2020 5 z 5

Tak jsem se pustila do čtení všemi vychvalované série Šest vran a NELITUJU! Já se do knihy zamilovala od první stránky. Šest lidí s pochybnou minulostí, z nichž se všichni určitým způsobem znají, někteří se nemůžou navzájem vystát a tihle lidé se mají společně vloupat do nejstřeženější pevnosti? No tak to by šlo! Všechny postavy byly charismatické a autorka si s jejich osobnostmi hodně vyhrála. Nejde si oblíbit jen konkrétní postavy, já si je zamilovala všechny (ale jako ehm ... Kaz a Jesper). Kaz Brekker a jeho mysl .... výsledkem této rovnice může být jen jedno slovo: VYCHYTRALOST. Žádná akce není podle něj nesplnitelná. Všechno, co se v knize odehrávalo, jsem prožívala s nimi. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, protože ta nejistota jak se to celé bude vyvíjet dál, mě ničila. Čtivosti této knihy nemám co vytknout. Styl psaní autorky mi sedl, je tady hodně popisných části, ale nepůsobily rušivě a zdlouhavě a já si užívala každou stránku. Knize zkrátka nic nechybělo. Spousta akce, humoru a romantická linka, které tady bylo tak akorát, aby se kniha nezařadila mezi další tuctové knihy. Mě vyhovovala, přesně tak jak byla. Za mě jednoznačně must have.

terinkha
23.09.2020 5 z 5

Fantasy se dostalo mezi moje oblíbený oddychovky a Šest vran mě upřímně nadchlo. Děj je zajímavý, hlavní postavy nejsou úplně typičtí hrdinové a stejně je budete milovat a všechno s nima prožívat. Líbí se mi plno zvratů, ale i humoru, napětí, které se táhne celou knihou. No a chemie mezi Ninou a Matthiasem, to bylo velký ach ♥
Bylo to fakt příjemný počtení, pět hvězd naprosto zaslouženě a na Prohnilé město jsem se vrhla vzápětí :-)

Guepp
22.09.2020 3 z 5

Proste ne, za me to nejak nefunguje. Asi uz jsem precetla hodne podobnych knih, a tim padem zacinaji byt predvidatelne. Kniha ma vysperkovany popis postav, jejich historii, ale zlomove okamziky a zvraty tam jsou tak nejak narychlo vpacene. Takove prijemne oddechove cteni, ktere me ale na dalsi dil nenalakalo.

tonnydararute
16.09.2020 5 z 5

Kniha čtenáře okamžitě polapí svou obálkou a po otevření i nádhernými mapami vykreslující dokonale vymyšlený svět. Šest vran má geniální příběh, během kterého se postupně dozvídáte historii hlavních postav a sžíváte se s nimi víc a víc. Děj rychle odsýpá a než se nadějete, jste na konci. Knihu rozhodně doporučuji přečíst a slibuji, že do hlavních postav se zamilujete.