Šest vran

Šest vran
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3318 3318

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows, 2015

Ajax68
05.07.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu miluju!!! Nutně si potřebuju koupit druhý díl. Je úžasně napsaná a skvěle se čte. Doporučuji všem milovníkům fantasy jako jsem já. Nesmí nikomu chybět v knihovně!

Anannas
03.07.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem se rozhodla přečíst si zase nějaké fantasy. A jsem vážně ráda, že jsem si vybrala zrovna tuhle knihu.
Řekla bych, že její nejsilnější stránka jsou postavy. Sice bylo na začátku těžké se zorientovat, ale postupně jsem si je všechny zamilovala. Také díky tomu, že vypravěči se u každé kapitoly měnili. Navíc hlavní dějová linka byla protkaná vzpomínkami a příběhy z minulosti postav. Všem doporučuji!
P. S. Pokud jste nečetli předchozí sérii Griša, nemusíte se obávat, že příběh tento nedokážete přečíst. Já jsem Grišu také nečetla.

Starlet
30.06.2020 4 z 5

Ze začátku jsem byla velice hodně skeptická a šla do knížky s obrovským očekáváním, protože všichni knížku velice vychvalovali, ale u mě to bylo takový, takový no nijaký, prvních sto stránek jsem byla většinu času duchem nepřítomna a po dvou kapitolkách jsem knihu většinou odkládala. Takže jsem se posunovala opravdu velice pomalu. Byla jsem často zmatená, byla tam opravdu moc jmen a kdybych předtím nečetla Grišu a neznala základy světa už do předu, byla bych zmatenější asi ještě víc. Měla jsem chuť celou knihu odložit a začít číst jinou knížku, ale potom. Asi jsem si jenom potřebovala snížit očekávání a během dne, jsem zhltla pomalu 200 stran naráz. Jakmile se to rozjelo a těch postav tam bylo pořád stejně a žádné nepřibývaly, spíše některé ubývaly jsem si příběh takřka okamžitě zamilovala, stejně tak i postavy. Nejvíce mi přirostli k srdci asi Nina a Matthias- jejich příběh mě asi více dojal.
Jedinou nevýhodou celé té knihy bylo, že se mi četla opravdu hodně pomalu, nevím jestli to bylo rozložením knihy, nebo jen něco ve mně, ale někdy mi připadalo, že než přelouskám stránku uběhne fakt věčnost. U většiny knih- tedy u většiny konců hltám každé slovo a mám tendenci přeskakovat řádky abych už sakra věděla jak to dopadne. Ano, na některých stránkách jsem tohle dělala ale nakonec jsem využila svého pomalého čtení a celý konec si patřičně vychutnala, se všemi detaily.

ja.knihomolka__
29.06.2020 4 z 5

4,5⭐️/5⭐️
Tahle hodně doporučovaná kniha s top obálkou, mapami a ořízkou mě už dlouho lákala. Je to velmi velký rozměr knihy, má i malá písmenka, takže jsem předpokládala, že se nebude číst úplně nejlépe. No, uhodla jsem to správně. Hned od začátku se to hrozně táhlo. Ale postupem času to bylo lepší a lepší. Fantasy svět, který autorka dokázala vymyslet je naprosto skvělý! A hlavní postavy byly sympatické, hned mi sedly. Autorka mě do děje dokázala vtáhnout, že jsem ani nevnímala okolní reálný svět. Knihu mohu s celým srdcem doporučit a těším se na další díl, ale protože se to ze začátku celkem táhlo, knize dávám zasloužených 4,5⭐️/5⭐️

Safrika
27.06.2020 3 z 5

Zajimavy pribeh, dobra skupinka mladych lidi, ale kazdopadne jsem cekala asi neco vice pri tomto hodnoceni :), ale libila se mi.

Mona-Lisa
17.06.2020 3 z 5

"Šest lidí a šest způsobů, jak se všechno může zhatit "
To v kostce vystihuje tuto fantasy o partě náctiletých černých duší, co společně absolvují misi, jejíž pravidla a nečekané zvraty se mění s každým otočením stránky.
Tak tady byla hlavním jmenovatelem rozporuplnost.
- Na jedné straně roztrpčenost nad těžkopádným rozjezdem a přehršelem postav a lokalit.
- A na té druhé nadšení (tak od půlky knihy), kdy to solidně nabralo obrátky a byla jsem navýsost spokojená s vývojem děje až do samotného konce.

Místy jsem měla neodbytný pocit, že snad jde o tandem autorů, kteří se v psaní střídají:
- chvilku čteš přestřelku sestavenou z naivních dialogů, jak vystřižených z červené knihovny (až ti skřípou zuby)
- a v další kapitole smekáš nad bravurně popsanými motivacemi osudem zkoušených postav.
Výsledný ortel je tedy 3,5*- druhá půlka byla sice ve znamení zuřivě otáčených stránek, překvapení a občasného smíchu, ale nesmazala první půli a klišoidní dialogy.

Lea_41
10.06.2020 5 z 5

Na knihu jsem čekala strašně dlouho. Nemohla jsem se dočkat až jí dostanu k vánocům. Ta obálka. Příběh boží, tajuplný, špetka romance a hlavně akce a dobrodružství. Už od první kapitolu jsem si zamilovala Kaze a Inej, Ninu, Jespera.. No prostě boží

Fenixik
08.06.2020 5 z 5

Kniha mě hodně bavila. Nejvíce se mi líbilo rozdělení dějových linií v Ledovém paláci podle času to bylo super. Určitě můžu doporučit.

Christian951
07.06.2020 5 z 5

Jedná z mých oblíbených knih :)

jaja4
03.06.2020 1 z 5

Je to hrozne rozťahaaaannnééé, otravné, plné zbytočných opisov a dialógov. Veľmi slabé a úmorné fantasy.

Kasana
31.05.2020 4 z 5

Dobře, dobře, dám tomu 4/5, ale má to jen tak tak. Nikdy jsem nečetla sérii Griša (uf, stačí si přečíst ty komentáře a děsí mě to si přečíst) a asi mi to i chybělo, protože jsem tomu světu moc nerozuměla. Kdyby tam nebyla ta mapa, byla bych rozhodně ztracená.

Ta kniha má hrozně pomalý spád. Doslova do poloviny knihy se nic nestane, ani nevyjedou z města. Já rozumím, že je potřeba se připravit, ale ... já tu knihu četla asi dva týdny a to by mě běžně trvalo přečíst tak den dva maximálně. Nemluvě o tom, že až poté, co jsem to četla podruhé, mi to dávalo daleko větší smysl.

Postavy jsou parádní. Radost číst, jak je každý jiný, někteří mají mezi sebou vztahy už předtím, než je dá Kaz dohromady, každý má jiné problémy ... Radost číst z každého pohledu (kromě Wylana, docela by mě zajímal jeho úhel pohledu, tak snad v druhém díle).

Nevím, jestli je to záležitost jenom Šesti vran, ale Leigh má trochu problém s psaním dialogů. To, co říkají, je fajn, dává smysl, ale ráda bych uviděla něco, co se děje mezi tím, nějaký pohyb, něco, čeho si všimnou nebo co jim připomene. Zejména Kaz by si takových věcí všímal daleko víc a ani on se o takových věcech moc nezmiňuje. Jasně, kniha by byla delší, ale trochu by to zpestřilo čtení.

Anetka03
25.05.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, lehce se četla a dokázala mě napnout i rozplakat. Na konci mě, ale zklamala, protože má otevřený konec.

Skippka
19.05.2020 5 z 5

Líbí se mi svět do kterého jsem díky Inej a Kajovi vypadla. Líbí se mi i pohledy jiných postav. Knížku jsem zhltla za dva dny :-)

Cress
18.05.2020 5 z 5

Tahle kniha je prostě dokonalá. Jako čekala jsem pecku, ale ne až takovou. Všechny postavy (hlavně Ninu a Matthiase) miluju a chci víc. Všichni povinně přečíst.

daryna
16.05.2020 1 z 5

Hodně jsem se na tuhle knihu těšila. 2x jsem ji začala číst a pak jsem přestala. Všichni říkali, že se musím tím začátkem prokousat a pak to bude skvělý.
Mno, prokousala jsem se a neříkám že to bylo úplně špatný, ale... od Leigh jsem čekala trochu (hodně) víc. Navíc; miluju knihy s otevřeným koncem, které mě hned navnadí na další díl. Tady jsem byla ráda, že jsem ji vůbec dočetla.
Mír s vámi

kristie
15.05.2020 3 z 5

Na Šest vran jsem se vážně těšila, protože to vypadalo na naprostou bombu... Ale nejspíš nejsem cílová skupina a YA holt už není pro mě. Běžně přečtu knihu o 400 stranách za 2-3 dny. Ale Šest vran jsem, hlavně prvních 150 stran, četla po pár stránkách a ne a ne se začíst. Příběh sám o sobě se mi líbil, druhá polovina knihy měla celkem spád, ale nějak se u mě nedostavil ten pocit, kdy se nemůžu dočkat až se do knížky zase začtu. Zpětně to hodnotím jako fajn počtení, druhý díl nejspíš někdy přečtu, abych věděla co má Kaz v plánu a jak to dopadne se všemi vránami, ale určitě ne hned.

KarolStarkcz
15.05.2020 5 z 5

Tato knížka mě vážně nadchla a řadím ji mezi mých top 5 knížek. Autorka vypracovala úchvatný svět a ojedinělé hlavní hrdiny. Ale musím vás varovat - tohle není žádná oddechovka. Paní Bardugo na vás vychrlí spousty jmen, ve kterých se ze začátku hůře vyznává, ale postupem času si na ně zvyknete a doufám, že vás to vtáhne do děje, stejně jako mě. Samozřejmě doporučuju i druhý díl Prohnilé město a první sérii z tohoto světa, kterou však není nutno číst - Griša.

Luc.i
14.05.2020 5 z 5

Tahle knížka je naprosto boží! ! Jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Od autorky jsem nic jiného nečetla a neznala jsem ten svět, proto jsem byla skoro do poloviny trochu ztracená. Asi i proto že je tam hodně názvů a zvláštních slov. Knížka měla skvělou atmosféru, gangy, zbraně, spodina společnosti. Nejlepší na knížce jsou ty postavy . Myslím že Kaze si nešlo nezamilovat (teda alespoň mě ) protože on je jedna z nejlepších postav vůbec, je dokonalej. Ostatní jsem si taky oblíbila a kupodivu mě nikdo nerozčiloval a přišlo mi ,ze všichni jednají logicky. Celý děj byl dobře promyšlený a knížce hodně pomohlo střídání pohledů. Na konci bylo pár nedořešených otázek ale myslím že na ně v druhém díle dostaneme odpovědi .
DOKONALÁ KNÍŽKA 5/5*
PS: určitě nečtu naposledy...

blackoutzuzi
11.05.2020 3 z 5

První polovina příběhu pro mě byla utrpením. Absolutně jsem se nedokázala začíst a ta velká spousta jmen a divných názvů mi to vůbec neusnadňovala. Je pravda, že druhá polovina byla o moc lepší, zejména část odehrávající se v Ledovém paláci. Nakonec jsem s příběhem spokojená, ale ve výsledném hodnocení musím strhnout body za tu první polovinu příběhu, která mi vůbec nesedla.

ElenaM
30.04.2020 4 z 5

Perfektní kniha plná zvratů. Postavy si oblíbíte, zamilujete a budete jim fandit. Autorka vytvořila úžasný příběh plný nečekaných momentů a překvapení. Bavilo mě to. I když musíte počítat s pomalejším rozjezdem. Nečetla jsem sérii Griša a proto mi trochu trvalo se zorientovat. Musím dát za pravdu některým čtenářům, že mi neseděl věk postav. To je jediné, co mi trochu vadilo.
Šest vran jsem poslouchala jako audio a musím říct, že je fantasticky načtená. Doma ji mám i jako knihu, která je nádherně graficky zpracovaná.
Na konci knihy budete mít v hlavě velký zmatek a proto honem na druhý díl. Těším se na něj!