Sestřičky

Sestřičky
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510371/bmid_sestricky-HWv-510371.jpg 4 479 479

Nemocnice Nightingale série

Román z prostředí londýnské nemocnice třicátých let 20. století. Osudy tří dívek, naprosto různých osobností, z rodin rozdílného sociálního zázemí, které se rozhodly stát se zdravotními sestrami v proslulé nemocnici Nightingale. Nemocnice Nightingale je uznávanou a vyhlášenou institucí. Získat zde místo zdravotní sestry je velmi náročné, ale ne neuskutečnitelné. Tři dívky, pocházející každí z jiného prostředí, se rozhodnou o to pokusit. Pro každou z nich je životně důležité uspět. Dora by udělala cokoliv, aby mohla uniknout z chudého East Endu a také od nenáviděného otčíma. Helen je dcerou ředitelky nemocnice, takže by měla být za všech okolností nejlepší, zatímco aristokratka Millie chce nabýt svobodu a rozhodovat o svém životě sama. Ačkoliv dívky mezi ostatní dívky příliš nezapadají, vznikne mezi nimi silné přátelské pouto. Najdou díky tomu sílu splnit si své tajné sny?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Levné knihy

The Nightingale Girls , 2012

orinka3
31.07.2018 2 z 5

Příjemná limonáda pro horké dny. Nic složitého. I takových knih je potřeba, když si člověk nechce namáhat hlavu.

MajklaM
27.07.2018 5 z 5

Naprosto mne uchvatila, ackoli se jedna spíše o lehčí čtení.

Hana46
21.06.2018 4 z 5

Nečekané.Musím přiznat,že tuto knihu bych si nikdy nevybrala ke čtení. Ale kamarádka jinak nedala a já jí chtěla udělat radost, tak jsem ji začala číst.Od začátku jsem byla zaujatá osudy dívek i chodem školy.Knížku jsem doslova hltala.Hned jak jsem ji dočetla tak jsem kamarádce volala o druhý díl.I ten byl super.Doporučeji jako oddechové čtení na léto.

Petule.k93
26.05.2018 5 z 5

Moc příjemná oddechovka. Líbilo se mi popsání všech 3 dívek a jejich odlišných životů. Každá ty rozdíly svým způsobem pocítila a každá se s tím prala po svém a hlavně neustopily a doplňovaly se. I tehdejší zdravotnictví, si myslím, bylo úplně o něčem jiném. Projít si těmi trpkostmi,od mytí podlahy až po péči o pacienty, by neuškodilo i dneska.

Anna 13
26.05.2018 5 z 5

Sestřičky jsou oddechovou, nicméně velmi působivou záležitostí. Kniha se nemůže pyšnit hlubokými myšlenkami ani jedinečným stylem psaní. Může se ale řadit mezi ty, které když jednou začnete číst, tak se nemůžete odtrhnout a děj vás baví od začátku do konce.
Pokračování se nemohu dočkat... :)

Všechny postavy jsou charakteristicky zajímavé a žádná vám není nesympatická. Tedy až na Alfa, Constance a tyto klasické záporáky.
SPOILERY!
Je mi líto, že Dora nakonec nebyla s Nickem. Nick je lamač dívčích srdcí a Dory ho potřebuje. Že by se to v druhém díle změnilo?
Helen mi byla velmi blízká svými pocity a viděním světa a jsem spokojená s tím, jak to s ní dopadlo. Co se týče Millie, tak nevím, jestli nedělá se Sebem chybu. I když bych jí ho s nadšením přebrala, možná že William je k její rebelské povaze ten vhodnější.
Je mi líto, že se to tak rychle uzavřelo s Lucy, kterou jsem nesnášela i litovala zároveň.

Myslím, že tato série má co do sebe a že nám další knihy nabídnou hodně z lékařského prostředí před válkou.

Rozhodně doporučuji! Neodtrhnete se...

i.stefany
15.05.2018 5 z 5

Velice příjemné a pohodové čtení o sestřičkách žákyňkách, které se učí povoláním zdravotních sestřiček. V příběhu s nimi prožíváme jejich každodenní práci s pacienty, boje s vrchními sestrami, soukromé starosti i drobné průšvihy, které se ani tehdy mladým dívkám nevyhnuly. :-) Moc krásná kniha a těším se na pokračování.

petra106
30.04.2018 5 z 5

Moc hezký příběh, nebylo to jen plytké klouzání po povrchu, což mě překvapilo. Knížka určitě předčila moje očekávání - několikrát jsem byla i dojatá... Vadily mi ale překlepy v knížce, chyby (Eat End místo East End a další), kterých se tam našlo požehnaně, ale milý příběh a osudy jednotlivých dívek to naštěstí vyvážily. Těším se na další díl.

jaja1989
28.04.2018 5 z 5

Cekam nedockave na pokracovani prala bych i Dore lasku.

karinn
12.04.2018

Pěkné čtení, místy velice humorné.

pichova.veru
04.04.2018 5 z 5

Toto je tak pěkná kniha, přečtena za pár dní, už na mě doma čeká další díl :)

Sallka
15.03.2018 5 z 5

Příběh o přátelství, intrikách, životech lidí v různých vrstvách společnosti a samozřejmě o lásce. Kniha se mi moc líbila a jsem zvědavá na další osudy sestřiček.

hrosulik
04.03.2018 5 z 5

Krásná oddechovka. Mohu doporučit.
V březnu by měla vyjít další kniha o sestřičkách od této autorky. Už se na ní moc těším.

NikiC
22.01.2018 5 z 5

Román Sestřičky se mi moc líbil, jedná se o oddechové čtení, kdy nahlédnete do minulého století, kdy bylo zdravotnictví a prestiž sesterského povolání na jiné úrovni než dnes :-). Moc se těším na další díl, který by měl u nás vyjít již tento rok :)!

Madelisi
19.01.2018 4 z 5

Napínavé romantické dobové drama. Až moc rychle přečteno.
Plus za zmínky o králi a oslavách s ním spojených v různých vrstvách obyvatel.

Fallen
10.01.2018 4 z 5

Lehká, odpočinková kniha, která přiroste k srdci.

Knižní střípky
29.12.2017 4 z 5

Sestřičky se mi líbily, přirostly mi k srdci a doufám, že vyjde i pokračování, mrzelo by mě, kdybych se nedozvěděla, jak pokračují osudy děvčat. Je sice pravdou, že jsem očekávala, že více pronikneme do zdravotnictví v meziválečné Anglii, ale i tak se mi tato kniha moc líbila. Při nahlédnutí do života Dory se mi svíralo srdce, bylo to hrozně smutné. Nick byl pro mě frajer. Helen mi bylo strašně líto, žít v totálním područí své despotické matky, to nemohl být pěkný život, pevně věřím, že se nevzdá své lásky a navzdory své matce si prosadí právo na svůj vlastní život. A Millie byla prostě Millie, rebelka každým coulem, ale se srdcem na pravém místě.

miuk
27.11.2017 3 z 5

Lehká oddychovka, přečtena za chvilku.

ivulka15
19.11.2017 5 z 5

Mě se to moc líbilo.Oddechové počteníčko, u kterého jsem si báječně odpočinula.

jindrusa
04.11.2017 4 z 5

Sice jsem četla už i lepší knihy ze života sester, ale přesto hodnotíme 4* jako odreagování při nemoci mi přišla kniha vhod :-)

markettH
25.09.2017 3 z 5

Oddechová četba. Čtenář si u ní odpočine a přenese se do 30.let 20.stol. Není vyloučeno, že až vyjdou v češtině další díly, také si je přečtu.