Hluboký sníh

Hluboký sníh
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515831/bmid_hluboky-snih-L3z-515831.jpg 5 191 191

Shelby Lake série

Mistr napínavých psychothrillerů přináší nový silný a poutavý příběh. V zapadlém okrese Mittel, kde se všichni znají a nikdo nezamyká své auto ani dům, se ztratí desetiletý Jeremiah Sloane. S každou další hodinou, kdy není k nalezení, je jasné, že se stalo něco zlého. Něco, co si místní nechtějí představit ani připustit. Něco, co možná souvisí s bájnou stvůrou zvanou Ursulina nebo s pár měsíců starým, neobjasněným případem vraždy. Nebo s tajemstvími, které tady má a skrývá každý. Některá leží zahrabaná v závějích. Ale ani ten nejhlubší sníh neodolá jarnímu tání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Deep Deep Snow, 2020

fis.rena
včera 5 z 5

"Městečko Svět si pomalu vydechlo."

Já jsem tedy nedýchala u pasáží s Tomem a jeho nemocí...tak konečné a definitivní,že mě to zabolelo.
Popis i celý příběh je tak skvěle vyprávěný, až jsem měla pocit,že sedím se Shelby v altánu a hltám každé její slovo. A jestli hluboký sníh skryje svá tajemství,to se dozvíte po přečtení...

rodak
15.09.2024 5 z 5

Perfektně zamotaná,nápaditá detektivka.

boeink
08.09.2024 5 z 5

Třetí Freemanova kniha, kterou jsem přečetla a líbila se mi moc, přestože mi trvalo celkem dlouho ji přečíst. Freeman píše fakt moc dobře, umí skvěle vykreslit atmosféru a jeho postavy jsou uvěřitelně živé. Shelby mi byla sympatická, je houževnatá a chytrá, ale přála bych jí trochu více štěstí v osobním životě, doufala jsem, že se dozví něco o svém původu a taky by se mi vedle ní líbil veterinář Lucas. Tak možná v Ursulině..?

eDex
31.08.2024 5 z 5

Od první stránky bylo čiré potěšení tuto knihu číst. Souhlasím s dalšími komentáři, že patří k autorovým nejlepším. Zajímavá zápletka, skvěle promyšlené a ještě líp napsané. Závěr překvapí. Těším se na další pokračování příběhu v prequelu a autora mohu jen doporučit.

WaN635
21.07.2024 5 z 5

Od autora jsem četla slabší i lepší knihy a tahle rozhodně patřila k těm nejlepším. Mám ráda thrillery ze zapadlých koutů světa a do tohoto jsem se ponořila tak, že nešel odložit. Hlavní hrdinka mi sedla a vyvrcholení příběhu mě dostalo.
V průběhu čtení jsem si říkala, že je škoda, že zrovna tato kniha nemá pokračování, o to více mě potěšilo, že letos vyšel ke knize prequel.

harena
18.07.2024 5 z 5

Opět příjemné překvapení, pro mě jedna z nejlepších knih, co autor napsal. V příběhu jsou dvě části, jedno je vyprávění, co se stalo před deseti lety a v druhém je, co se děje dnes. Zmizel desetiletý chlapec a řeší se: byla to vražda, únos, neštěstí nebo co se vlastně stalo a kde chlapec je? Věrohodný příběh, Freeman je skvělý vypravěč.
"Cílem cesty poutníka s dobrými úmysly je peklo. Protože do pekla vede cesta dlážděná dobrými úmysly."

Dajine
18.07.2024 5 z 5

Kniha překvapí závěrem.

Prateri
28.06.2024 5 z 5

Ztracené děti mi vadí. Nadšená jsem závěrem knihy, když se dítě vrátí do života. Malého chlapce hledají všichni, hledají i ti, co vědí i víc než ostatní. Neztratil se jen chlapec, předcházela tomu i smrt ženy. Je to temné, přikryté sněhem a léta běží.
Někdy pomůže náhoda, překvapí i motiv. Další pěkné čtení od pana Freemana.

rumova_kulicka
19.06.2024 5 z 5

Tato kniha pro mě byla milé překvapení. Téma, lokace i životy hlavních hrdinů byly zajímavé, ale taky hodně smutné. Celá zápletka byla dobře promyšlena, možná až nereálná, ale čtivé to bylo dost. Nebránila bych se ani dalšímu pokračování.

petula22
04.06.2024 5 z 5

Skvělý thriller...za mě překvapující vývoj, pořád jsem přemýšlela a vymýšlela různé dějové linky, ale že to dopadne, jak dopadlo?! O to víc mě kniha bavila...závěrem jsem jen čekala, že se Shelby dozví, kdo je její biologická matka.

TinaBookBlog
02.06.2024 5 z 5

V okrese Mittel, kde se mnozí znají, se jednoho dne ztratí Jeremiah. K případu je přivolána i FBI. Lidé si začínají pokládat otázku, zda jeho zmizení nesouvisí s vraždou před pár měsíci.

Zmizení dítěte není neobvyklá zápletka, ale v podání autora se z toho stalo něco opravdu zajímavého. Příběh je rozdělen do dvou částí - období zmizení Jeremiaha a 10 let poté.
Vyšetřování má hlavu a patu, informace jsou rozkrývány postupně, děj neuvěřitelně plyne.
Na vraha jsem měla několik tipů, ten poslední byl sice správný, ale absolutně mě nenapadlo, že to bude mít takové rozuzlení.

Knihu mohu rozhodně doporučit! Jedná se o velmi poutavý thriller.

Pája699
15.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Únos dítěte je určitě časté téma, ale autor v této knize tomu dal jiný nádech a náboj a já po přečtení nenacházela slova. Mistrovsky napsaný psychothriller!

Po celý příběh jsem celou dobu v hlavně skládala různé teorie a tipovala vrahy….jak se to mohlo stát a kdo zatím stojí…..jako Jeremiahova vraha jsem si tipla docela dost brzo, ale to je tak všechno. Jinak jsem byla ve vyšetřovací lince mimo víc jak o kilometr :-)

Nejhorší je, že to byly takové nešťastné náhody, u kterých si říkáte samé co by kdyby a mohlo by být všechno jinak….. :-(

„Víš, co se říká a hlubokém sněhu?“ zeptal se.
„Co?“
„Že pohřbí každé tajemství. Překryje každý hřích.“
„Jo, ovšem někdy to trvá zatraceně dlouho.“

alzbeta4340
08.04.2024 5 z 5

Konečně po delší době jsem našla detektivku, která je nejen slušně napsaná, ale i dobře promyšlená. Zápletka je celkem netradiční - z pozice mladé místní policistky sledujeme případ ztraceného chlapce hned ze začátku vyšetřování, a poté ukončení případu až po deseti letech. Příběhu vysloveně sluší venkovské lesní prostředí, do kterého ho autor zasadil. Ráda doporučuji.

anája
03.04.2024 4 z 5

Kniha byla napsaná jinak než jsem od autora zvyklá. Nečetla se mi tak dobře. Ale od půlky knihy měla napětí a konec taky zajímavý. Doporučuji.

krevetka79
21.03.2024

Opět skvěle napsaný příběh z pera pana Freemana.
Zmizení desetiletého chlapce a prolnutí s příběhy a osudy obyvatel městečka.
Podezřívala jsem opět kdekoho, ale správného pachatele jsem neodhadla, i když i o této osobě jsem chvilku pochybovala.
Kniha je napsána čtivě, napínavě a pro mě znovu skvěle.
I slzička ukápla
Pan spisovatel ukázal, že vážně umí.

Bara52
17.03.2024 5 z 5

Musim se priznat, ze prvni tretina knihy mi moc nechutnala, az po precteni zdejsich recenzi jsem ji dala sanci a musim nakonec rict, ze je to jedna z tech lepsich knih. Kdyz nic predtim, tak nejvic me dostala konecna vypraveci kapitola prvni casti, kdy se shrnulo 10 nasledujicich let tak uzasnym zpusobem, ze pak uz jsem knizku neodlozila. Finale jsem vubec netipovala. Co je cilem cesty poutnika s dobrymi umysly ... ? Dokonale. Moc se mi libila i lehka mystika, ktere se pribeh jen tak lehounce dotykal. Fakt super, po delsi dobe plny pocet hvezd.

petra3242
15.03.2024 5 z 5

Málo která kniha mě rozbrečí, ale tahle teda jo, mladá dámo. Napřed jsem myslela, že ji snad ani nedočtu, dala jsem jí šanci a vyplatilo se. Měla jsem tip na vraha téměř celou knihu, překvapilo mě, že jsem byla tak mimo.

zimolka
06.03.2024 5 z 5

Moje první kniha od autora a jsem tedy opravdu mile překvapená. Knihu jsem téměř neodložila a ráda si přečtu další napsané knihy.

jeny-v
27.02.2024 5 z 5

Hluboký sníh mě zaujal už od první stránky a vcelku až do té poslední, i když se nejedná o vyloženě klasickou detektivku. Příběh se dvěma časovými sekvencemi je ovlivněn také trochou psychologie, pověstí o Ursulině, tajemným poselstvím bílé sovy, osudovými momenty a nešťastnými okolnostmi. Shelby Lakeová, kdysi opuštěné dítě pojmenované po jezeru v mittelenském okrese, je mladá, bystrá, oduševnělá žena, která bere zodpovědně nejen hledání pohřešovaného desetiletého chlapce, ale i roli pečovatelky (demence Toma) a vychovatelky (Anna). Její vystupování i postoj jsem si ihned oblíbila a musím konstatovat, že Freeman dal do její postavy jen to nej..

Paja1709
13.02.2024 5 z 5

Ja si knihu užila. Skvělé napsaná, tak jak jsem u Freemana zvyklá. I způsob jak byla kniha rozdělena kde mezi dvěma části uběhlo 10 let.No a konec......smutný a nečekaný.Doufam,že se brzo dočkáme pokračování .V originálu napsaná pod názvem The Ursulina.