Šílená hra

Šílená hra
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36932/bmid_silena-hra-vw5-36932.jpg 4 181 181

Měl to být její poslední den. Renomovaná kriminální psycholožka Ira Saminová si svou sebevraždu pečlivě naplánovala, neboť na ni těžce doléhá smrt nejstarší dcery. Než však stačí svůj záměr provést, je povolána do vysílacího studia, kde se odehrává brutální drama s rukojmími. Psychopat, který je drží, hraje morbidní hru: při živém vysílání volá zcela náhodně vybraným lidem. Když se volaný do telefonu ohlásí určitým heslem, propustí jedno rukojmí, když ne, jedno zastřelí. Muž tvrdí, že bude hrát tak dlouho, dokud do studia nepřijde jeho snoubenka, která je ale už měsíce mrtvá. Ira zahajuje bezvýchodné vyjednávání, kterému naslouchají miliony posluchačů…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Deus

Amok Spiel, 2007

Kerberos
12.05.2020 4 z 5

Souboj dvou psychologů,vyjednavačka a únosce.Velmi akční,prolíná se příběh Iry alkoholičky,která chce ukončit život po sebevraždě dcery a Jana únosce,který chce zpět těhotnou snoubenku.Ač se to na začátku nezdá je to boj mafie a státního aparátu.Určitě doporučuji.

Petronela16
26.02.2020 4 z 5

Tak ako vždy ma autor nesklamal,výborný námet ,zaujímavá zapletka, dej plynule ubieha...len poslednych cca 10 kapitol ma trochu rozlaďovali, lebo som sa miestami už mierne strácala v tých prekombinovanych situáciách.Preto som aj nedala plný počet * ako je mojim zvykom u Fitzeka.Ale vcelku super kniha ,odporucam prečítať.

mystar
15.10.2019 4 z 5

Akcni, napinave a ctive. Pribeh se mi libil, i kdyz byl chvilema docela prekombinovany (proto jen 4*). Padoucha jsem az do posledni chvile neodhalila. A trosku me to zklamalo, protoze jsem si tu postavu oblibila. Fajn kniha.

Miluska2810
26.08.2019 5 z 5

ja si neviem pomoct, pre mna zase vyborny Fitzek

Lucek
08.08.2019 5 z 5

Paráda, Fitzek nezklamal.

ddkk
18.01.2019 2 z 5

Myslím, že název knihy hovoří za vše. Je to moje třetí kniha tohoto autora a definitivně poslední.

Dela111
19.09.2018 5 z 5

Sebastian Fitzek je mistr ve vymýšlení zápletek a nepředvídatelného děje. V této knize je to obsazení vysílacího studia rádiové stanice a šílená telefonní hra. Myslíte si, že víte kdo je ten "zlý" a kdo ten "hodný", ale za chvíli je to jinak. Po pár stránkách ještě jinak. Ono se to otočí víckrát ;-). Určit pachatele není vůbec jednoduché.
Kniha má strhující tempo, překvapivé rozuzlení a někdo se nakonec dozví víc než čeká...
Doporučuji, vynikající.

V thrilleru nikdo nehledá žádné hluboké myšlenky, ale občas se najdou i tam:
"Vždycky dáváme vinu těm druhým. Nebo věříme, že za naše životní trauma můžou okolnosti. Ve skutečnosti existuje jen jeden jediný člověk, který nás dokáže vyřídit. Jenom jedna osoba má moc nás úplně zničit, jestli to dovolíme. A to jsme my sami."

andrea4053
30.07.2018 3 z 5

No.. Asi najslabsia kniha co som od neho citala. Nerobilo mi problem knizku odlozit a vratit sa k nej po par dnoch. Celkom predvidatelna, az na par detailov, co sa mi u Fitzeka zatial nestalo. Kazdopadne je skvelym autorom a idem sa pustit do dalsej knizky.

Milly22
26.04.2018 5 z 5

Na začátku jsem hodně váhala, jestli mám knihu vůbec číst, z důvodu že autor je němec a od nich jsem i film viděla jen jeden, který se mi líbil. Navíc jsem dosud četla jen severské autory. Ale opravdu nelituji, že jsem se do knihy pustila. Rychle se čte, překvapení až do konce, vřele doporučuji.

Demonlover
26.03.2018 1 z 5

Čtivý začátek jako upoutávka, zpravidla bývá zveřejněn na různých knižních e -shopech a literárních webech jako ukázka z knihy, aby čtenáři kupovali, následuje nudný zdlouhavý děj a konec (konečně!) čtenářova utrpení v podobě nečekaně gradujícího závěru.
Takových knih,napsaných dle výše popsaného schématu, co okrádají čtenáře o peníze a o čas je spousta, tohle je jedna z nich.

knihovnice216
14.08.2017 2 z 5

Bohužel musím souhlasit s Bar16, ze všech jeho knih mě zaujala nejméně, chybělo mně takové to - Už jenom dočtu kapitolu a musím jít spát, co se mi stalo u knihy Izolovaný i Sběratele a Lovce očí ve tři čtvrtě na dvě v noci :-)
Na druhou stranu knihy
(Šílená hra a Zaklínač duší) jsou beznadějně vyprodané a i v knihovnách lze těžko najít...

Adsla
22.07.2017 5 z 5

Úžasně propracované zvraty dělají příběh zajímavým a plným překvapení.

Bar16
07.05.2017 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha autora. Na konci bylo opět skvělé rozuzlení, které si asi zaslouží zvlášť půl hvězdy, ale jako celek se kniha táhla a na můj vkus byla překombinovaná. Čtivá ale je, to určitě. Jen mohla být tak o sto stran kratší.

dom.ini
17.01.2017 3 z 5

Příjemná knížka se zajímavou zápletkou a poměrně zajímavými postavami, která se rychle a dobře četla. Co mi tady ale trošku vadilo, bylo až moc dějových zvratů. Na mě osobně jich tady v této knížkce bylo opravdu zbytečně moc a trochu mi to nakonec zkazilo celkový dojem z knížky. Proto nakonec dvě hvězdičky ubírám.

pavel7249
16.08.2016

Ten, kdo chce hned v první větě znát vraha, bude zklamán.
Ten, kdo chce vědět, kdo je dobrý a kdo zlý, ten bude také zklamán.

I takto by se dala charakterizovat tato knížka. Přes všechny zvraty, které se udály na konci knížky, jsem byl chvílemi zmaten a ztracen, ale jakmile jsem se chytil, tak jsem si knížku zamiloval. Ač nemám rád podrobné popisování sebevraždy, tak jsem se dnes překonal a přečetl si to.

happy-smile
01.08.2016 5 z 5

Další super thriller od Fitzka. Autor nám postupně mění před očima úhel pohledu. Nejdříve to vypadá, že se jedná o nějaké zadržování psychopatem, pak se přehoupneme ke konspirační teorii a nakonec je pointa ještě někde jinde. A opět to Fitzek dokázal napsat tak, že se člověk nedokázal odtrhnout a musel to prostě co nejdříve dočíst.

konicekbily
19.04.2016 4 z 5

Povedená napínavá kniha s perfektně vymyšlenou zápletkou. Strhující tempo neustává až do konce, je to tak u většiny jeho knih.

Rade
09.06.2015 3 z 5

Napínavé, čtivé. Nicméně nezdá se mi výrazně nadprůměrné, takže tři a půl hvězdy.

cantona
03.05.2015 4 z 5

Příběh této knihy je opravdu napínavý od začátku až do konce, akorát mám pocit, že autor nějak pospíchal s ukončením knihy, což je dost škoda, protože si myslím, že se z příběhu dalo více vyždímat. A také u tohoto žánru vyvrcholení knihy by mělo být "šokující", ale u mě to nevím proč šok nevyvolalo. Jinak to nemělo chybu!

hledaseniki
11.03.2015 4 z 5

Šílená hra mě dokonale pohltila. Děj je nepředvídatelný, příběh plný zvratů. Po přečtení Zaklínače duší jsem se o Sebastiana Fitzeka začala zajímat a jeho druhá nebo vlastně první kniha mě dostala stejně jako Zaklínač duší. Kniha je velmi čtivá, sedí mi i styl autorova psaní a já byla jednoznačně spokojená.
Sebastian Fitzek mi u nás přijde nedoceňovaným autorem a já jeho knihy budu chválit kde jen budu moct, dokáže zaujmout, překvapit, každá kniha je o něčem jiném. Obě knihy které jsem četla mají přesně to, co by měl správný thriller/krimi/detektivka mít.

Sebastian Fitzek
německá, 1971