Vlk ve stínu
David Gemmell
Sipstrassi: Jon Shannow série
1. díl >
Jon Shannow, Jeruzaléman, žil na zeměkouli, jejíž osa se převrhla. Civilizaci nahradila nelítostná krutost. Shannow, zoufale hledající klid a mír, se vydal po cestě vedoucí jen ke krveprolití a zármutku. Abaddon, pekelný pán, hodlá uvrhnout lidstvo do nové satanské éry. Jeho pekelné vojsko se vyvalilo z Morových zemí spolu s nečistou silou mající svůj základ v lidských obětech. A byla to krev nevinných, jež dodávala sílu zkaženým Sipstrass - kamenům moci - základu Abaddonovy vlády. Jenže Pekelníci udělali osudovou chybu - unesli ženu, která Shannowovi uloupila srdce. A on, aby ji zachránil, by pohnul nebem i zemí... nebo by přitom zemřel.... celý text
Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: 1998 , NávratOriginální název:
Wolf in Shadow, 1987
více info...
Přidat komentář
Další z knih, které by slušelo zfilmování. Hlavní hrdina zajímavý, oproti (zejména) Drussovi a Tulákovi si tolik nelibuje v zabíjení jako takovém a opravdu věří v nějaké vyšší dobro. Příběh a hlavní záporák sice nejsou kdovíjak spektakulární, ale i tak je čtenář silně vtažený do děje.
skvělé postapo, kdy Gemmell dokazuje, že neumí psát pouze fantasy. Jon Shannow touží po míru, ale přesto je nucen znovu bojovat pro ženu, kterou miloval a jít za ní třeba do pekla
Některé zdroje mají tendenci zařadit tuto knihu jako třetí díl série Sipstrassi, ale dle mého názoru se hluboce mýlí. Gemmell má prostě ve zvyku používat některé své nápady ve více navzájem příliš nesouvisejících sériích a magické kameny jsou pouze jedním z příkladů.
Na rozdíl od další autorovy tvorby, kterou lze zařadit mezi fantasy, tohle je spíše post apokalyptické scifíčko a fantasy zde hraje spíše vedlejší roli. Vlk ve stínu má všechny atributy Gemmellovi tvorby. Hlavní hrdina zaleze člověku pod kůži, děj má spád a zbytečně neodbočuje a akce střídá akci.
Po dvou skvělých dílech mě tato kniha už příliš nenadchla.Čekala jsem příběh ze stejného prostředí nebo alespoň nějaké návaznosti, ale jediné, čím to bylo propojené byly kameny a Pendarik a to jen okrajově, nějak mě to tam nesedělo. Ale jinak tam občas byly i dobré nápady.
Autorovy další knížky
1997 | Cestou vlka – Tulák 1 |
1997 | Legenda |
2004 | Bílý vlk |
2006 | Meče noci a dne |
2009 | Pán se stříbrným lukem |
Dobrá Sci-fi/fantasy/postapo - čte se dobře, odsejpá to, akorát mě tam trošku rušilo to pánbíčkářství. Je zajímavé, jak evidentně ortodoxní křesťan (Gemmell) dokázal psát takovou až kacířskou literaturu.
Myslím si ale, že kvalitu trochu snižuje překlad. Některé výrazivo se tam prostě nehodí.