Sisi. Koruna a rebeli

Sisi. Koruna a rebeli
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127043/sisi-koruna-a-rebeli-127043.jpg 4 39 39

Sissi série

Cisárovná Alžbeta známa svojím kladným vzťahom ku športu, obzvlášť k jazde na koni, stále viac pociťuje pribúdajúce roky. Šťastie neprichádza ani v súkromnom živote, jej sestra Žofia Šarlota umiera v Paríži za dramatických okolností. Útechou ostáva šťastím oplývajúce manželstvo dcéry Márie Valérie. Nešťastie nekončí, Alžbeta sa rozhodla žiť po boku manžela práve v čase, keď sa šíri po Viedni informácia, že sa vzťah cisára a herečky Kataríny Schrattovej zmenil z priateľstva na niečo iné. Sisi sa v tejto chúlostivej situácii cíti nepotrebná a zbytočná…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Media klub (SK)

Krone und Rebellen , 1997

Booky84
23.01.2024 5 z 5

Opět zajímavé čtení. Líbí se mi i snaha autorky o historické propojení. Sissi byla opravdu zvláštní a nestálá žena, až mi přijde, že se do své doby prostě nehodila.

Martina291086
13.01.2022 5 z 5

Musím přiznat, že od tohoto dílu ve mně začínal převládat pocit, že autorka už začíná být řekněme vyčerpaná a její poutavé vyprávění na mě působilo někdy až nuceně a tzv. na sílu... Tento díl jsem přečetla sice rychle, ale už ne tak nadšeně jako ty dřívější. Nicméně předchozí díly si zasloužily číst i ty další, už jen proto, že život Sissi byl zajímavý a pro mnohé mohl být i poučný.

MOu598
18.01.2018 4 z 5

Všechny díly Sissi jsem zhltla na posezení.

Markett
08.01.2014 5 z 5

Knížka mě hrozně bavila a dobře se četla :)

lusila
07.07.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.