Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460373/bmid_slyset-jeleny-zpivat-tjj-460373.jpg 4 522 522

V horské osadě v Beskydech byla nalezena brutálně zavražděná dívka. Vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým i s novým operativcem Romanem Nitkou rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady, zneuznaným hudebníkem, věčně nemytým pasákem koz nebo váženým, ale nerudným architektem a jeho slabomyslným synem. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?... celý text

berila
22.03.2021 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od "Felidae". Pro mě detektivka se vším všudy, která navíc v závěru graduje až do velmi slušného thrilleru. A navíc od českého autora. Doufám, že nebude poslední, protože já jsem naprosto nadšená a všem doporučuji. Nelze dát méně než 5*.

Aindara
22.03.2021

První kapitola dobrý.Pak mi styl psaní začal připomínat ta sešitová vydání krátkých detektivek .Samozřejmě tak o level výš,ale přesto. Konec mne nenadchnul. Překombinováno ,snaha o zakončení ve stylu některých severských detektivek( mám jich načteno opravdu hodně), v kterých se objevují místo starých dobrých důvodů k vraždám bizarní krkolomnosti,mne zklamal. Méně znamená více. Snad si to autor uvědomí,pokud bude chtět dále v tomto žánru pokračovat . A o detektivech z masa a kostí- to je snad předpokladem. Pěkné dny s knihami přeji a doporučuji posledního H.Liera-Zadní pokoj.

Felidae
20.03.2021 5 z 5

Povedená česká detektivka. Příběh, za který by se nemusela stydět velmi dobrá severská krimi, vyšetřovaná jako v seriálu První oddělení - čili zápletka má logiku, detektivové jsou z masa a kostí, zločinci rovněž. Zkrátka jak začneš číst - nelze odložit.