Šelma přehled

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487871/bmid_selma-F3m-487871.jpg 4 202 202

Laura Ara série

1. díl

Ministr vnitra slovně napadne mladého novináře, který píše o jeho údajném propojení s podsvětím. Konflikt plný ostrých slov a výhružek zachytí kamery, což rozpoutá velkou mediální kauzu. O několik dní později je žurnalista spolu se svou partnerkou zavražděn v chatě nedaleko Šumperka. Podle řady indicií šlo o nájemnou vraždu, způsob zabití novinářovy přítelkyně však zároveň odkazuje na nevyřešenou sérii vražd ze Šumperska před sedmi lety. Vrchní vyšetřovatelka Laura Ara se spolu s kolegy (mezi nimiž je i Václav Cesta, kterého čtenáři znají z detektivního románu Slyšet jeleny zpívat) prodírá bahnem politické mafie, kmotrů a lobbistů s vazbami na zahraniční zločinecké gangy. Bylo skutečně vrahovým hlavním cílem umlčet nepohodlného novináře? Podaří se olomoucké vyšetřovatelce zjistit, jakou roli v případu hraje Attila Krasniq, poskok mafiána Filipa Horkého? A může ji Krasniq dovést k sériovému vrahovi známému jako Porodník? Detektivní román s prvky politického thrilleru tvoří několik navzájem provázaných dějových linek a je prvním dílem volné trilogie.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šelma. Přihlašte se a napište ho.

eDex
06.05.2024 5 z 5

Šelma. Shodou okolností další česká detektivka s vyšetřovatelkou Laurou, na rozdíl od té duhé Laury, je tato detektivka od autora Františka Šmehlíka jedním slovem moc povedená.
Mnohovrstvá detektivka s prvky thrilleru rozehrává několik dějových linek.
Politické thrillery nevyhledávám, ale tady to bylo vše tak dobře napsané a promyšlené, že mi to ani nepřišlo.
Napínavé a čtivé až do konce.
Magnesia Litera i vysoké hodnocení knize náleží právem.

Kopretinka784
22.04.2024 4 z 5

První kniha tohoto mladého autora. Tloušťka knihy mě neodradila. Trochu jsem se chvílemi ztrácela v množství lidí. A taky nemusím politiku. Tady se to všechno ale správně proplétalo a dohromady hezky sedělo. Navíc sympatická komisařka a místo - Olomouc - moje srdeční záležitost (vzpomínka na studia).
Takž už se těším na další Lauřiny případy.

aktijnov
03.04.2024 5 z 5

Hororovité příběhy ze známého prostředí Šumperska. Skvělá kniha.

Vychází Vypravěč, Magie havranů a další knižní novinky (41. týden)

09.10.2022

Ocenění knihy (1)

2023 - Magnesia Litera (Litera za detektivku)

Kniha Šelma v seznamech

v Právě čtených3x