Smrt v ledu

Smrt v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507091/bmid_smrt-v-ledu-WlF-507091.jpeg 4 270 270

Thriller, ze kterého dostanete závrať! Novinářka Cecily se vydává se skupinou odvážlivců do Himálaje, aby pokořila jednu z nejvyšších hor světa. Plánuje o náročném výstupu napsat reportáž, která ji konečně proslaví. Kvůli této cestě se vzdala mnohého – vztahu i úspor –, ale věří, že se to vyplatí.Když jeden z horolezců zemře, všichni to považují za tragickou nehodu. Každý ví, že hory jsou nemilosrdné. Jenže poté co se najde další mrtvý, Cecily pochopí, že kromě nelítostné zimy, vichru a ledu tady číhá ještě jedno nebezpečí – vrah! V této nadmořské výšce vás policie neochrání. Nikdo vás neuslyší volat o pomoc. A když si Cecily nedá pozor, další na řadě bude ona...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Breathless, 2022

kneslova
08.10.2022 3 z 5

Nevím proč , tahle kniha mě nezaujala ,
Možná zfilmovaná by byla lepší

nada3314
05.10.2022 4 z 5

Úžasný thriller! Vždy je fajn, když autor do svého příběhu zanese i vlastní zkušenosti tím, že autorka sama pokořila nejednu horu, dokázala vytvořit fantastickou atmosféru, a tady to bylo opravdu hodně znát. I já jako totální nelezec jsem se skrz to dokázala vcítit do hlavních hrdinů a celý výstup jsem prožívala s nimi. Ne jednou mi byla ukrutná zima a teplé ponožky mi při čtení byly parťákem :-)

Vše se točí kolem výstupu na horu Manaslu v Himalájích. Sešla se tu opravdu povedená partička vedená Charlesem McVeighem, který potřeboval „obecenstvo“ pro svůj výstup, který se zapíše do knihy rekordů – bude první, který zdolá 14 hor nad 8000 m bez přídavného kyslíku a to vše do jednoho roku. Dále s nimi půjde znalý průvodce, filmař, generální ředitel firmy, která výstup zponzoruje a slavná influencerka z instagramu... Všechny tyto aktéry si Charles nevybral jen tak náhodně - měl k tomu dobrý důvod, ale to bych už moc prozrazovala… O naše hosty se bude starat tým šerpů – to jsem si taky musela vygooglit (Šerpové jsou etnikum obývající pohoří Himálaj v Nepálu, konkrétně jeho nejvyšší část u hranic s Tibetem (dnes část Čínské lidové republiky).

Hlavní hrdinkou tohoto thrilleru není však Charles, ale novinářka Cecily, pro kterou je to příležitost snů – vystoupat na jednu z nejvyšších hor a přitom napsat reportáž o slavném Charlesovi – tohle se ještě nikomu nepodařilo. Pokud Cecily vystoupá až na vrchol, dostane svou reportáž, která by ji mohla vynést na výsluní. Co ji však čeká si nedovede představit ani v těch nejhorších snech. Kolik lidí musí umřít, aby konečně někdo uvěřil, že toto není náhoda, ale že někde v hoře číhá vrah? Celou dobu čtení jsem o Cecily měla vážně velký strach.

Při dočítání knihy jsem nejednou lapala po dechu. Napětí je krásně vystupňované a já jsem vůbec netušila, jak toto dopadne! A ten úplný konec? To je třešnička na dortu, takový zvrat jsem fakt nečekala, ale moc jsem si ho užívala. Pro mě opravdu velké překvapení, že i já nemilovník zimy a všech zimních sportů, zhltnu tuto „horolezeckou“ knihu na posezení. Moc doporučuji!

Hvězdinka
01.10.2022 4 z 5

Výborné zachycení prostředí, je znát, že autorka čerpala z vlastních zkušeností a zážitků. Postupujeme krok za krokem až na samotný vrchol osmitisícovky, všude mráz, sníh, laviny, vítr a k tomu všemu několik mrtvol a jeden psychopat. Zajímavé čtení, doporučuji.

Knižní střípky
24.09.2022 4 z 5

Já si čtení opravdu užila, mnohdy jsem úplně živě cítila ten všudypřítomný mráz a sníh, tu izolovanost od okolního světa a úzkost při představě, že nemůžu utéct a jsem přírodním živlům vydána napospas. Ani párem volů by mě tam nedostali, ale musí to být úžasný zážitek. A v případě tohoto příběhu hrdiny neohrožovaly pouze rozmary matky přírody, ale i zlo v lidské podobě... Skvělý kousek, který rozhodně doporučuji přečíst.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Babouš
13.09.2022 5 z 5

Deset malých černoušků v adrenalinovém hávu. Skupina horolezců se snaží dobýt osmitisícovku. A pak jeden po druhém začnou umírat. Skvěle napsané a oceňuju originální prostředí, které autorka evidentně zná - sama na tu horu totiž vylezla. Konec jsem odhadl, ale vlastně mi to vůbec nevadilo, užil jsem si to maximálně. A jakmile někdy v noci uslyším hvízdání, zdrhám!

sarka0168
11.09.2022 5 z 5

Neda mi abych se neozvala na prvnich 20%. Mne se kniha moc libila, je dobre napsana i prelozena a nikdy neni nudna. Ale pokud nekdo nefandi horam a lezeni, pak chapu, ze ho nezaujme. Ale 20% procent si mistrne napsana kniha z prostredi, ktere autor musi znat a zazit, nezaslouzi. Davam 100!