Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

jana.salasova
10.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! Je to moje první kniha od tohoto autora, zakoupila jsem si ji po doporučení kamarádky, kdybych si jen předem zjistila že je to 7. Kniha ze série Harryho Holea tak bych určitě začala od prvního dílu. Učitě si pořídím celou sérii.
Líbí se mi styl psaní tohoto autora, jen se jmény v knize jsem se trochu prala. Doporučuji!

Veronicess
09.01.2018 4 z 5

Sněhulák je veľmi napínavý príbeh so skvelým dejom a zaujímavými postavami. Veľmi sa mi páčil nedokonalý hlavný hrdina, myslím že autor pri ňom spravil skvelú prácu. (A myslím že vôbec nevadilo že som si ho predstavovala ako Michaela Fassbendera). Páčilo sa mi napätie, ktoré bolo cítiť od prvých strán až po koniec knižky.

Čo sa mi až tak nepáčilo, bol štýl písania. Čo nemusí byť výhrane autorova vina, zvyčajne knihy tohto typu nečítam a možno som len nebola pripravená na tento drsný škandinávský štýl. Okrem toho sa mi ešte nepáčil popis ženských postáv, hlavne všetok ten sexizmus a objektifikácia. A potom tu je vrah. Čakala som že bude nejaký super geniálny chladnokrvný zloduch a bola som trochu sklamaná.

Ale každopádne, čítanie tejto knihy som si naozaj užila. Napätie bolo super, myslím že som chvíľami ani nedýchala. V knihe je rozhodne vidieť geniálnosť autora.

Market505
05.01.2018

Jedním slovem úžasný. Děj mě hrozně bavil a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji všem, co mají rádi knížky od Nesba!

Mánička178
05.01.2018 3 z 5

Jakmile se nějaká knížka stane bestsellerem, je na čase zpozornět, protože to prostě zavání. Ve velké většině jde o totiž o produkty určené k přímé konzumaci, tzv. oddechovky, styl "přečteš-zahodíš" - a toť vše. Hodně často jde hlavně o to, vytřískat emoce z lidí, kteří baží po čím dál extrémnějších zážitcích a prožitcích - možná proto detektivky tak "frčí" - čím šílenější vražedný postup, tím na škále oblíbenosti stoupá. Ale taková je obecně asi tahle doba a do literatury se to přirozeně promítá též.
Jo Nesbø to ale umí celkem dobře, čtení má drive, děj se zvrtavá jednou sem a jednou tam, i když určité věci se dají dopředu odhadnout.
Tři hvězdy, ale zůstávám k tomuto žánru pořád skeptická :) Ale výzva je výzva :D

hey123
02.01.2018 5 z 5

Moje prvni kniha od tohoto autora. A uz ted vim,ze chci vsechny jeho knihy! Uz ted vim,ze z toho bude laska! :) Knihu jsem dostala jako darek a zrovna tuhle nejspis kvuli tomu,ze v te dobe byly ukazky na film.
Hlavni postava mi byla od zacatku sympaticka,samozrejme ani u tohoto autora neni jednoducha osobnost. Dej me velice bavil,duvody vrazd jsem tedy odhalila celkem brzy..ale kdo jee Snehulak me prekvapilo velmi. I kdyz jsem to vlastne podvedome furt nejak tusila..kdyz si totiz vsimate zpetne po precteni,jak vzdy Harry na Snehulaka reagoval a jake mel pocity z rozhovoru,dalo se to cekat. Ale samozrejme jsem asi trikrat udelala Coooooze. A chodila jsem kvuli docteni spat pozde v noci. A nelituji toho. Chci dalsi pribeh! Jen me ted mrzi,ze jsem nezacala hned prvnim dilem...a ted se kouknu na film,jsem velmi zvedava :)

Martina1805
02.01.2018 5 z 5

Prvních asi 100 stran nic moc, ale stálo to za to číst dál, když už jsem si myslela, že vím kdo je sněhulák tak závěr mě totálně vyvedl z omylu. Super, nelituji, že jsem těch 510 stran přečetla a jdu se shánět po dalším Jo Nesbovi.

daPhytCZ
02.01.2018 1 z 5

Rozečteno v rámci výzvy 2017. Bohužel po 100 stranách knihu odkládám. Děj byl pro mě dost nepřehledný, zmatený a čtení mě vůbec nebavilo.

AndreaT.
30.12.2017 5 z 5

Perfektní! Jdu na celou sérii od začátku

Joges
29.12.2017 4 z 5

Závěr je vskutku famózní, už jen kvůli němu stojí za to knihu číst. Ale popravdě, než jsem se do konečného finále (asi poslední třetiny knihy) prokousal, několikrát jsem knihu odložil. Na to, že Sněhulák doskákal do 100 NEJ knih v žebříčku, jsem od něj očekával víc. Navíc mi přišel v mnohém srovnatelný např. s velmi dobrým Dominikem Dánem. Za mně jen 80%.

Lucindael
28.12.2017

Mé první setkání s Harry Holem a láska na první pohled. Kniha skvěle napsaná, příběh parádní s rychlým spádem.

heyitsronnie
27.12.2017 5 z 5

Těsně za Červenkou má druhá nejoblíbenější kniha. O filmu tu nemluvím, to byl trochu větší propadák. Kniha je však vrchol. Nevím, kde pan geniální na všechny ty nápady chodí, já však seděla s knihou v ruce, otevřenými ústy a hltala každé písmenko.

Bublinka78
26.12.2017 2 z 5

Strašný. Konečně jsem se i díky výzvě dostala k přečtení knihy od nejopěvovanějšího severského autora a odkládám ji nedočtenou. A to jsem se těšila na odlehčené čtení, které bude odsýpat. Děj překombinovaný, dialogy prázdné a zbytečné. A slovní obraty? To je jedním slovem ostuda. Jak může někdo napsat: Přejel si rukou tuhý, krátce střižený kartáč světlých vlasů, jež rostly přesně sto devadesát pět centimetrů nad promrzlými chodidly! To snad ani nemůže myslet vážně. Takhle snad píše 15 letá bloggerka, co romanticky sní o tom jak jednou bude spisovatelkou. Za co a jaká dostal autor ocenění? Za počet prodaných knih nebo za to jak píše? Nechápu, jak toto může být bestsellerem. Myslela jsem, že to dočtu, ale přeskakuju řádky a řikám si, že tohle fakt nedávám.

Lachtaan
26.12.2017 5 z 5

Nebýt letošní premiéry filmové adaptace, pravděpodobně bych se nejen ke Sněhulákovi, ale také k samotnému Nesbemu nikdy nedostal. Film, jak už to tak bývá, dosti pohořel jako snaha vykořisťovat úspěšný knižní titul. Ovšem atmosféra, která čišila z onoho příběhu, mě přinutila, abych dal zajímavému případu z drsného norského prostředí šanci v té povedenější, knižní podobě. A nelituji jedinou chvilku strávenou s knížkou v ruce. Napínavé každým písmenkem a čtivé, že kdyby byl člověk obdarován větším množstvím volného času, slupl by Sněhuláka jediným dechem. Skvělá práce! A už teď vím, že to nebylo poslední dílo, které jsem si od tohoto talentovaného Nora přečetl.

Reacher
25.12.2017 3 z 5

Při čtení knihy jsem měl pocit, jakoby autor už dopředu počítal s tím, že bude kniha zfilmována a přizpůsobil tomu své psaní, což mně osobně přišlo spíše negativní, jako když textař píše s tím, že tohle bude ten "správnej" hit. Nemám vůbec nic proti severské krimi, ale dávám raději přednost autorům jako je Åke Edwardson, kteří poctivě a nenápadně budují atmosféru a příběh a kteří nestaví nic na efekt a hlavně - nepodléhají klišé...

kachenbooklover
24.12.2017 5 z 5

Od Nesba moje druhá kniha a určitě touto nekončím. Četla jsem jí sice až potom, co jsem viděla film, ale i tak mě překvapilo , kolik věcí bylo jinak. Za mě super !!!
Nemohla jsem se odtrhnout.!

klarence
21.12.2017 5 z 5

Moje první kniha od Nesba a za mne pecka. Udržel mojí pozornost až do konce.

Makec
19.12.2017 3 z 5

Bohužel jsem prvně viděl filmové zpracování a proto věděl kdo je Sněhulák. I když nevím podle čeho byl film natočen, protože kniha je úpně jiná. Snad jen to téma. Kniha se dobře čte a v příběhu nejsou žádné přehnané situace, pouze sériový vrah :). Možná bych uvítal nápaditější přechod a zjištění HH, že vrahem je ...

Svilka
18.12.2017 4 z 5

Přestože detektivky nejsou šálkem mé kávy, tak tahle se mi vážně líbila. Asi nebyl moc dobrý nápad “Sněhuláka” číst na dobrou noc, protože na můj vkus některé scény byly hodně drastické. Také vrah byl lehce předvídatelný už od začátku, ale i tak děj neztrácel na napětí. Nicméně jednu hvězdičku odebírám za překombinovanou až přehnanou závěrečnou scénu.

evelinka
16.12.2017

Od Nesba se mi nejvíc líbil asi Sněhulák, ale další knihy mi už připadaly "nastavované". Přesto neodolám a přečtu si je, když se k nim dostanu.

Lenka8418
14.12.2017

Moje první kniha od Nesba a líbila se mi. Určitě si přečtu nějaké další.