Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

nicole1990
06.03.2018 5 z 5

zatím snad nejlepší knížka od Nesba co jsem přečetla :-) dobře napsaná sněhuláka jsem popravdě neodhalila byla jsem ve finale překvapená kdo je sněhulák a jaký má motiv.

Banny_L
01.03.2018 5 z 5

Byť jsem vraha objevila již na prvních 80 stranách, tak i tak dobře napsané.

Beky
28.02.2018 3 z 5

... "chybou" u mne asi je to, že jsem jako první četla Levharta, který je mou TOP knihou a měla jsem tedy nejspíš vysoká očekávání od vychvalovaného Sněhuláka ...
Ten byl poněkud nudnější a ne tolik zajímavý , jen konec příběhu byl opravdu "wow".

Chmelda1975
27.02.2018

Napínavá až do konce,příště tyhle detektivky budu číst v létě,měla jsem věčně husí kůži,doporučuji k přečtení :)

Karola050716
26.02.2018 4 z 5

V rámci série už byly i lepší knihy, tahle byla na můj vkus trochu moc morbidní a rozkouskovaná. Každopádně moje láska k Harrymu trvá a už vyhlížím další díl v knihovničce.

PepaS409
25.02.2018

Skvělá knížka. Četl jsem doposud vše o HH, tahle dektivka je velmi návyková:-) Byl jsem i na filmu, ale ten už byl podstatně slabší.

kytarka
24.02.2018 5 z 5

Za mě super. Začtená od začátku do konce. Ze začátku mi přišla kniha trochu hororová a bála jsem se. Později už ne, ale bavila mě stále. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

Anez710
23.02.2018 4 z 5

super, bála jsem se, ale už jsem četla lepší kriminálky:)

katka.koehler
22.02.2018 5 z 5

Můj první Nesbo a nemůžu si stěžovat. Napínavé, čtivé a hlavně zajímavé. Knížku jsem přečetla velice rychle a zanechala u mně hluboké dojmy :) jen doporučuji !!!!!

Petruse21
19.02.2018 3 z 5

Trošku zklamání, linka s Katherine byla docela průhledná. Čekala jsem víc dle ohlasů.

jana1986
15.02.2018 5 z 5

Moje první knížka od Nesba. Pohltila mě hned od první stránky a nemohla se od ní odtrhnout, dokud jsem jsem ji nepřečetla celou. Vynikající příběh, strhující děj, bavilo mě, jak Nesbo mate čtenáře tím, kdo je vlastně Sněhulák, zamotané a napínavé až do poslední chvilky.
Rozhodně patří k těm knihám, kdy se těšíte, až budete na konci a vědět, jak to všechno dopadlo, ale zároveň je vám líto, že knížka nemá víc stran :-)

tomm.ik
13.02.2018 5 z 5

Po prvním Netopýrovi, který byl pro mě obrovským zklamáním, jsem dal Nesbovi ještě šanci a se vrhl podle mnohých na jeho nejlepší detektivku. A výsledek...absolutní pohlcení. Tohle se s prvním dílem vůbec nedá srovnat. Nesbo jako spisovatel dospěl a napsal příběh, který mě doutil číst do pozdních hodin.

SabioneGranger
13.02.2018 5 z 5

Moje první Nesbova. Vybráno samozřejmě kvůli sněhuláka. Sněhuláci jsou prima, je to zábava takového postavit, o to nepříjemnější, když vám ho někdo postaví čelem k baráku a jeho děsivě černé oči na vás zírají. A navíc je to podpis vraha. No nic, i tak mě to neodradí od stavení sněhuláka, ale teď ruku k dílu :)

Musím říct, že jsem se docela první třetinou knihy s donucením prokousávala a nevěřícně jsem kroutila hlavou nad tím, čím že ten Nesbo tak všechny ohromil? Taky v knize několikrát bylo zmíněno, že je Harry Hole tak úžasný detektiv. A pokud se nemýlím, tak vraha určil snad třikrát a vždycky se zmýlil? S přibývajícím počtem stran mě však víc a víc mrazilo a já se víc a víc začítala do knihy a tak dále... A navíc, Harry je sympaťák, jen pozor na ten alkohol. Takže všechno, co mě na začátku knihy nenadchlo, Nesbovi pro Sněhulákův masakrální závěr odpouštím! Když je pak vše na konci jasné, je prima přečíst si znovu první krátkou kapitolu s Jonášem, která konečně dává smysl :)

AlinaW
12.02.2018 5 z 5

Prvni kniha, kde jsem uhodla, kdo je vrah

Nikolsimkova
11.02.2018 5 z 5

Za mě 1*

lucias11
10.02.2018 5 z 5

Jen kvůli Sněhulákovi jsem dala Nesbovi šanci (moc mě nezaujal). A rozhodla jsem se tedy prokousat celou sérií, bylo to dlouhé, ale stálo to za to! Kniha mě naprosto nadchla, zatím nejlepší. Ovšem fandům doporučuji vyhnout se filmu, to byla ztráta času.

Vlk.kh
10.02.2018 4 z 5

Na základě Sněhuláka začnu patrně opět přehodnocovat názor na sérii Harry Hole od Jo Nesba a to k lepšímu. První jsem četl Červenku, ta mě chytla hodně a vrhl jsem se na další - Netopýra a Švábi - to bylo tedy podstatně horší ( můj subjektívní názor, samozřejmě ) a tak jsem se rozhodl, že se na celou sérii mohu vybodnout. Ale rok se s rokem sešel, nedalo mi to a v naší městské knihovně jsem drapl svazek, co byl zrovna k mání - Sněhuláka. Jsem velmi příjemně překvapen a zkusím nějakou další. Autor mě parádně zblbnul, kdo že by mohl být vrah, ale říkal jsem si: "Takhle snadné to přece nebude, vždyť zbývá ještě dost stránek, tam bude nějaká bota :-D "
Na závěr rada pro lidi, kterým se kniha také líbila a chtěli by ztratit svůj drahocený čas shlédnutím stejnojmenného filmu - nedělejte to! Opravdu je to ztráta času a budete naštvaní. Většina je toho překroucená, někdo, kdo v knize žije je ve filmu zavražděn, spousta děje je vypuštěna - ne, opravdu lidi, od toho ruce pryč. Jak se mi třeba líbilo zpracování knih od Thomase Harrise, tak tohle fakt ne.

Toffee
09.02.2018 5 z 5

Sérii s Harry Holem jsem zrovna nepropadla, ale tahle detektivka se opravdu povedla. Z těch, které jsem ze série četla, je nejlepší. Sice už dlouho před koncem člověk tuší, kdo je Sněhulák, ale dramatičnosti to nijak neubírá. Moc jsem sice nepochopila zakončení příběhu Katriny, ale nebudu rýpavá. Celkově je to fakt dobré, napínavé až do konce.

Nickky
09.02.2018 5 z 5

„Instinktivně zhasl svítilnu a tma ho zahalila jako deka. Zadržel dech a naslouchal. Nic, pomyslel si. Nedej se. Zlo není věc, nezhmotňuje se. Naopak, je to absence věcí, absence dobra."
Opět jsem se přesvědčila, že Jo Nesbø psát detektivky prostě umí. Fascinuje mě ta spletitost děje, kdy do poslední chvíle přemýšlíte, jak bude celý případ vyřešen a jaké grandiózní finále si pro nás autor připravil tentokrát.
Rozhodně doporučuji číst knihy postupně. Harryho postava prochází vývojem a jeho charakter je formován řadou událostí, které mají následně vliv na jeho chování.

Nomia
07.02.2018 4 z 5

Knihu jsem četla až po té, co jsem omrkla filmovou verzi. A byla jsem poměrně dost překvapená rozdílností, jak postav, tak dějovými odlišnostmi oproti filmu. Kniha je dle mě výrazně lepší: silnější atmosféra, postavy jsou také lépe vykreslené a děj více vtáhne.

Rozhodně to nebude poprvé a naposledy, kdy se setkám s Harry Holem, už mi tenhle ožrala celkem přirostl k srdci, ale příště to vezmu hezky od prvního dílu. Nesbø mě svým psaním dokázal nalákat.