Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

esfinge
12.04.2018 5 z 5

Za mne vysoke hodnoceni, libilo se mi a cetlo se dobre a rychle. Byl to muj prvni Nesbo a nyni zacnu cist serii pekne od prvniho dilu.

Ja jsem Snehulaka neodhalila, az do poslednich stran jsem byla zvedava, kdo je seriovy vrah.

VeruB
10.04.2018 4 z 5

Sněhulák se četl jedna báseň, byla jsem zvědavá, jestli tentokrát uhádnu vraha, chvátala jsem do konce a bylo to tentokrát jednoduché. Těším se na další.

bivana009
08.04.2018 4 z 5

Autor nezklamal, zatím pro mě asi nejlepší jeho detektivka. Sněhulák je po mnoha více či méně povedených detektivkách s vraždícím klaunem příjemná změna. Oceňuji zejména specifickou atmosféru, která z knihy čiší a která je severským detektivkám poplatná. Těším se na další detektivku tohoto autora.

Johhanka79
05.04.2018 5 z 5

Tak za pět hvězdiček. Kniha mne chytla a nepustila. Ačkoliv jsem zase "vraha" odhalila na začátku, tak dávám za pět. Retrospektiva, nejen Harryho osudy a mnohem mnohem více... Čtěte, opravdu doporučuji. Je to zážitek:-)

PavlineCZka
02.04.2018 5 z 5

Abych se přiznala, tak jsem taky ze začátku myslela, že mě kniha nebude vůbec bavit (cca prvních 50 stran), jaksi jsem se nechytala... no ale pak jsem se do toho tak zažrala, že jsem ji přečetla během 2 dní :-) Napětí až do konce!

Dubin3k
01.04.2018 5 z 5

Už než jsem knihu začal číst myslel jsem si, že mě nebude bavit a to proto že detektivky jsem nikdy předtím nečetl a ani mě to k nim nějak netáhlo. Ale koupě nelituji spíše se sebe trochu zlobím, že jsem se ke koupi nedokopal dříve. Vše bylo v knize perfektní ať už samotný styl psaní, který mě naprosto uchvátil, tak i postavy které měly “duši“ a dávali tak člověku pocit jako by je skoro znal. Popisy, hlavně popisy jistých událostí, kterých v knize bylo požehnaně, a někdy až úsměvná přirovnání, které by mě snad nikdy nenapadly mi do stylu knihy přesně zapadly a vytvořili tak úžasný příběh, o sice ne tak bezchybném detektivovi, který mi vyrazil dech a udržel mě v napětí až do konce knihy. To z důvodu že jsem netušil kdo by mohl být sněhulák až do doby kdy si to o jisté osobě začal myslet i Harry a po potvrzení mé předtuchy jsem tomu tak trochu pořád nemohl uvěřit. Doporučuji všem bez ohledu, jestli detektivky čtou, nečtou tahle kniha vás dostane!

juni
31.03.2018 5 z 5

Je to první knížka o tohoto autora a první tohoto žánru. Detektivky moc nemusím, ale tahleta mě dostala. I film se mi moc líbil. Už se těším na další knihu od tohoto autora.

aamis
31.03.2018 5 z 5

Bezva čtení! Kladně hodnotím zvláště neuvěřitelnou atmosféru.. Pokud máte bujnou fantazii jako já, rozhodně pro vás bude kniha silným zážitkem. Při čtení jsem se vždy přenesla do severského prostředí a věrohodně si představovala, jak se vše odehrává. Originální motiv byl pro mě největším lákadlem a určitě mě nezklamal. Už se těším na další knihy z této série. Ale na ten první kontakt s Harry Holem asi nikdy nezapomenu... Doporučuji!

Mitu
19.03.2018 3 z 5

Taky si myslím, že popularita severská literatury je jenom módní vlna. Jo není vysloveně špatné čtení, ale taky to není nic dokonalého...M

jelad
18.03.2018 1 z 5

Z toho, že lidé nejsou schopni docenit McEwana, Nabokova nebo de Sada, zatímco zběsile rozdávají nejvyšší a nejlepší hodnocení všemu, co se třeba jen otřelo o „severskou detektivku“, by jeden zvracel. Opravdu je třeba až po krk zabředávat do patosu a kýčů typu: „Přicházejí temný časy, šéfe.“? V době, která skýtá to největší pohodlí a komfort, kdy je všechno nejrychlejší a nejsnadnější je potřeba unikat do prázdna Nesbových knih a hlavně nepřemýšlet. Čtenáři jsou unešení z „geniality“ jedné naprosto zbytečné a předvídatelné knihy, za kterou by se jiní propadli hanbou. Děsivé - krok do prázdna pro celou generaci, která hodnotí jakože literaturu, přitom se ale veze na vlně mainstreamu a sériové výroby nejméně náročného čtiva od dob katalogů z Ikey. A ještě má pocit „temnoty“.
Harry Hole je namyšlený ožrala, autor se evidentně urputně snažil o typ „bad guy“ s černočernou minulostí, jeho snahy ale končí vždycky, když Hole „otevře hubu“. Arogance, sebestřednost - všechno ví nejlíp - ale zároveň se ani nepřibližuje Sherlocku Holmesovi nebo Herculu Poirotovi - Hole nemá nadání, talent, není to sympatický génius, jeho analyzování případu leze na nervy - jakoby věděl všechno nejlíp, je ale nepochopitelné, z čeho pramení jeho jistota o své neomylnosti. Hole je tak nesympatický, že kdyby zemřel, je to jedno, kdyby zemřel brzy, je to vítané.
Ano, detektivka je svým způsobem méně náročný, zábavný literární žánr, ale když je ještě navíc jasné téměř od první třetiny příběhu, kdo je vrah...

Silwinka87
17.03.2018

Moje první knížka od Jo Nesba..Doporučila mi ji kamarádka a řekla mi,ať počkám na první sníh..Udělala jsme to !!Noci na horách jsem trávila s touhle knížkou a v hrůze se chodila dívat z okna,jestli není postavený před chatou sněhulák..Dokonalé..Chystám se číst celou sérii..Jo Nesbo je geniální..
Všem doporučuji,nemůžete šlápnout vedle..

tlllk
17.03.2018 4 z 5

Harry je klasika, ako audiokniha je to pekná oddychovka.

Bella1
17.03.2018 5 z 5

Dobrý!

alcan
17.03.2018 5 z 5

Pro mě skvěle napsaný příběh a vůbec první čtení od autora. Příběh má spád, je nápaditý a hlavně originální. Vraždy s prvním sněhem dodávají příběhu mrazivý pocit děsu, kdy sériový vrah pracuje podle jeho jasné a zvrácené logiky. Doporučuji.

Peyka
16.03.2018 5 z 5

Moje první Nesbovka, dlouhou dobu jsem se mu vyhýbala kvůli komerci, ale tahle kniha mě dostala. Perfektně vystavěná, komplexní severská detektivka, skládačka, která dává smysl, když vše poskládáte správně. Prostředí Skandinávie je pro detektivky prostě jako dělané, ponurá chladná atmosféra (doporučuji knihy od dvojice jménem Lars Kepler nebo knihy Samuela Bjorka).

Petass
14.03.2018 2 z 5

Sněhulák byla moje první kniha od Nesba... Mám ráda chytré detektivky, tak když je to takový bestseller, nemůže to přece být blbý... Blbý to je, ale výborně napsaný... Prostě Vás to nutí číst dál, ale... Souhlasím s komentem Marek 2800 a AdMirary níže. Vraha jsem odhalila už někde v půlce, neschopnost policie byla trapná, sadistické vraždy nechutné a ta scéna se záchranou na konci ... "už ať to dočtu". Dala jsem Nesbovi šanci a zkusila ještě jeden díl se stejným výsledkem... Nemám důvod to dál zkoušet, nadšeným čtenářům autora neberu, jim se zase nemusí líbit moji oblíbenci... Doufám, že dětské knihy jdou autorovi líp, na ty se teprve chystám :)

PPardinio
14.03.2018 5 z 5

Čtivé, zajímavé a napsané s dobrým tempem. Hluchých míst bylo prostě minimum! Mé druhé setkání s tímto autorem a opět jsem spokojený. Sakra, ale pánovi s plísní jsem věřil mnohem víc!

milan2310
12.03.2018 5 z 5

Velmi čtivé. Ale co ten chlápek od plísní, vyskytuje se pak ještě někde? ;-)

AdMirary
10.03.2018 2 z 5

Nechápu, co na té knize všichni vidí. Byla jsem napjatá chvíli někde uprostřed, ale to je tak všechno. Libování si v brutálních a jednoduše divných sériových vraždách asi prostě není pro mě. Ale co mi na knize nejvíc vadilo byly sexuální scény. Většina z nich nebyla pro děj vůbec důležitá a já nechtěla číst 50 odstínů šedi. Navíc vrah byl jasný už celkem dlouho před koncem, takže to velké "AHA", kdy to Harrymu dojde, bylo pro čtenáře spíš "konečně."

nik077
08.03.2018 5 z 5

Moje první kniha od Nesba.....super...