Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Janaves
25.06.2018 4 z 5

Moje první od Nesba a líbila se, napínavá, nedalo se od ní odtrhnout.

Karimah
22.06.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Bylo to fajn, zaujalo, zabavilo, ale nepřesvědčilo o tom, že bych si od něj měla přečíst i něco dalšího.
Mrkla jsem i na film, ale ten byl hrozný.

Řihis
21.06.2018 5 z 5

Hotovo, dočteno za pár dní, po večerech. Sněhuláka jsem odhalil, hurááááá! :-)
Jinak úžasně chytlavý případ, velmi dobře napsaný, ani chvilku jsem se nenudil! Sněhulák rozhodně touží dostat se ke všem čtenářům. :-)
DOPORUČUJU! ;-)

kathla
12.06.2018 5 z 5

Tak tento titul jsem se v zimě neodvažovala číst a dobře jsem udělala :D Je to vynikající kniha, propracovaný příběh, velmi čtivé a moc moc ji doporučuji!

BiiJer
02.06.2018 5 z 5

Tohle je super knizka. Dala jsem ji za vikend a nemohla jsem se odtrhnout. Mam v merku i dalsi knihy od tohoto spisovatele a uz ted se na ne tesim. Harry je svuj, ale moc jsem si ho oblibila a tesim se na dalsi jeho vyresene nebo nevyresene pripady. :)

wlado
27.05.2018 3 z 5

Kniha sa dobre číta, no tých snehuliakov je až príliš. Našťastie brilantná dedukcia Harryho Holea to včas vyrieši. Záver je výborný.

fincik
25.05.2018 5 z 5

Nedivím se, že byl tento díl zfilmován, ale film jsem neviděl. Dost možná zatim nejlepší příběh Harryho Holea. Nepřišlo mi ta tak chaotické a bylo to také uvěřitelnější. Těším se na další díly a doufám, že se Harryho vývoj někam posune. Zatím, co se hlavně ženských kolem Harryho týče, se to spíše točí v kruhu.

JanaD1974
24.05.2018 4 z 5

Velmi čivá kniha.

ZuzanaHabi
24.05.2018 4 z 5

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. 4* dávám jen proto, že mě kniha z celé série i přes svou popularitu zaujala oproti jiným méně. Kniha je ale čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

d.a.s.a
19.05.2018 5 z 5

Knizku jsem mela nekolikrat v ruce,kdyz jsem zrovna nemela nic jineho ke cteni a nekolikrat jsem ji odlozila. Kdybych jenom vedela,jak me bude bavit,byla bych si ji přečetla hned! Sice jsem odhalila Sněhuláka docela brzo,ale i tak to bylo moc dobre.

janik08
17.05.2018 3 z 5

Detektivky nejsou zrovna můj oblíbený žánr. Vybrala jsem si ji kvůli ČV a nelituji. Kniha mě chytla svou napínavostí, rychlým spádem, sympatickým detektivem a ani té brutality tam nebylo příliš, uf.

zuzis
13.05.2018 5 z 5

Na to, že jsem žádnou jinou knížku od Nesba nedočetla se mi Sněhulák četl výborně. Líbila se mi celková atmosféra, napínavý příběh, a Harry Hole - štval mě tak, až mě vlastně bavil. Z detektivek je pro mě tato jedna z nejlepších. (na film ani nemá cenu koukat, s knížkou má prd společného a sám o sobě nestojí za nic)

intelektuálka
12.05.2018 4 z 5

Po letech příjemné setkání s Harrym - nezklamalo...
Harry vyšetřuje případy zmizelých žen s novou kolegyní - a že to mezi nimi jiskří...

Má to švih a spád - přečetla jsem v jednom tahu..
Pokud najdete před svým domem sněhuláka, máte vážný problém...

Doporučím.

K@REL
06.05.2018 5 z 5

Kniha se četla výborně! Příběh byl dost napínavý. Po přečtení knihy jsem Sněhuláka viděl zfilmovaného...a musím říct, že kniha byla 1000x lepší zážitek.

Netopyr07
29.04.2018 5 z 5

Páni, to byla "nechuťárna" :-)) Četlo se to výborně. Rozhodně doporučuji. Viděla jsem i film a musím říci, že se dost liší od knihy, takže když člověk shlédne film a přečte si i knihu, neudělá chybu.

caroline.aiko
28.04.2018 5 z 5

První kniha, kterou jsem od pana Nesba četla a neuvěřitelně mi vzala dech. Mě osobně přišla úžasná a moc se mi líbila, celou jsem jí četla jedním dechem. Napínavá, strašidelná, propletená romantickými scénkami a plná nečekaných zvratů. Několik částí mě zaujalo tak moc, že je mám před očima pořád a jsem hodně ráda, že je to jedna z knih, na které nezapomenu, ale zase musím říct, že být vámi si nejprve přečtu knihu a až potom se podívám na film, protože sami uvidíte jak moc je to rozdílné a já osobně z toho byla zklamaná.

Zlatinka.Emilly
24.04.2018 4 z 5

První pětina knihy mi udělala v hlavě chaos. Pak se mi začal příběh líbit (pokud to tak lze napsat). Rozuzlení v poslední části knihy zamíchalo karty - to bych tedy nečekala. Jen mě zarazilo hodnocení na zadní straně obálky, že ten, kdo si tuto knihu přečte, již nepostaví žádného sněhuláka a proto jsem od toho čekala mnohem víc. Knihu jsem z prosince odkládala až doteď, říkala jsem si, přečtu si jí, až bude pálit slunce. A pokud mohu dnes zhodnotit, tak já sněhuláky stavět budu. Poučení? Nevěř nikomu!!

Gabetina
22.04.2018 5 z 5

Skvělý! Od Nesba jsem zatím četla jen Nemesis a ten mě úplně nenadchl.. Ale tohle? To byl naprosto senzační knižní zážitek. Detektiva bručouna - Harryho mám ráda, prostě do příběhu pasuje.

silvara
20.04.2018 5 z 5

Podle mého skromného názoru je toto jedna z nejlepších knih od Nesba. Má to spád, je to svižné a rychlé. A pak je tady Harry Hole. K tomu týpkovi si nejde nevytvořit vztah (a už je jedno jestli pozitivní nebo negativní). Pravdou je, že zcela nezvykle jsem vraha odhalila již v půlce knihy. A ani to mě však nezastavilo, abych knížku dočítala o čtvrté hodině ranní :) Jen se asi nebudu na první sníh tolik těšit.

FishTailTea6
17.04.2018 4 z 5

Trochu se obávám, že v případě této knihy jsem již ovlivněna předchozími díly. Věřím, že kdybych četla tuto knihu jako první, jedinou, tak bych musela říct, super napsané, čtivé a napínavé.
I samotný detektiv mi není nesympatický, a osobně mi není proti srsti, že má problémy s alkoholem.
Bohužel ale, po předchozích šesti dílech, má pro mě kniha vadu na kráse v tom, že se případ Hola dotkne v osobní rovině. Na Sněhuláka pohlížím jako na další příběh v sérii a tím pádem už mi to trochu začíná vadit.
Možná jde o karmu (wiki: egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí)? Pak doufám, že se v dalších dílech třeba něco zlomí...