Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7103 7103

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Pet007
10.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Konečně jsem ji dnes zdolala. Napínavá od začátku do konce. Plná nečekaných zvratů. Sněhuláků je odhaleno několik, ale až ten poslední je ten pravý.

Hanina61
10.07.2015 5 z 5

Můj první Jo Nesbo... a zaručeně zdaleka ne poslední, už mám ve čtečce Spasitele a v knihovně zarezervovaného Levharta... Nepamatuju, že bych od dob, kdy jsem "hltala" knihy Stephena Kinga, přečetla něco tak rychle, jedním dechem... Získal si mě jak Nesbo, tak Harry Hole...

barbarael
08.07.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší z dílů Harry Hola, i proto jsem si ho nechala podepsat samotným autorem :)
Kniha přečtená za dvě odpoledne, příběh, který mě ani na chvíli nepustil a nutil mě neustále číst dál a dál. Vše je komplexní, vše do sebe zapadá a vrah je naprosto geniální. V tomto díle jsem také získala novou oblíbenou postavu!

Jaruce
08.07.2015 4 z 5

Knihu jsem právě dočetla, do poloviny jsem četla s tím, že se do toho začtu. Ano začetla tak kousek za polovinou knihy a pak se četlo úplně samo, konec jsem nedokázala odhadnout možná je to tím, že začátek knihy mně nebavil tak jsem ho moc nevnímala. Souhlasím s ewi, že Jo Nesbo je jako autor detektivek dost přeceňovaný.

ewi
06.07.2015 4 z 5

Neviem, no myslim, ze Jo Nesbo je ako autor detektivok dost precenovany, i ked Snehulak je od neho asi jedna z najlepsich veci. Kniha je dostatocne napinava, ma spad ....pre mna postava Harryho Hola ale proste nie je dost uveritelna , nehovoriac o niektorych dalsich veciach- privela i zbytocnych postav, prekrucanie faktov, zvelicovanie atd...

cukrovka
05.07.2015 5 z 5

Sérii Harry Hole čtu postupně a musím konstatovat, že tohle je zatím nejlepší díl co jsem četla.

Alisce
05.07.2015 5 z 5

Můžu být ráda, že jsem se do Sněhuláka pustila v létě, protože v zimě bych pak asi kvůli strachu nevylezla večer vyvenčit psa. Venku 36 stupňů a mě mrazilo. :-D Rozhodně doporučuji, kniha je velice promyšlená a napínavá.

Veggi
28.06.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem zhltla během pár zimních dní a přiznávám se, že jsem děkovala přírodě, že zima je bez sněhu, protože jinak bych asi zničila každého sněhuláka, kterého bych potkala :D

amelie.m
25.06.2015 2 z 5

Pro mě velké zklamání.. Další důkaz toho, jak umí zblbnout reklama.. a to jsem se fakt na tuhle knihu těšila..

Kniha narvaná postavami, spoustou linií, ve kterých se člověk ztrácí, nedořešenými věcmi a leckdy slušnými nesmysly.. (např. útěk děcka z mrazáku, bože :))

Za mě nee..

Erilenne
22.06.2015 3 z 5

Hvězdičku dolů za permanentní skákání mezi scénami a ději, druhou za silně překombinované finále, plné samoúčelných situací.

K čemu tam byl ten plísňař? :D

franta3701
18.06.2015 4 z 5

Další skvělá kniha...ale jediná, kde jsem hned na začátku poznal, kdo je vrah...

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako první, i když v sérii Harry Hole je až na sedmém místě. A zůstala z této série mou nejoblíbenější. Doporučuji tyto knihy číst "jedním dechem" a to proto, že vždy, když jsem knihu odložila, měla jsem trochu problém se do ní znovu ponořit, vzhledem k množství pro mne nezvyklých jmen a souvislostí. Ale když je na to zanoření prostor a čas, tak už se pak "vezete až do konce" a je to jízda !

tatruszka
11.06.2015 5 z 5

Podle mě jedna z nejnapínavějších autorových knih (ze série Harryho Holea)!

Klára90
07.06.2015 5 z 5

Nesbo je pro mě sázka na jistotu. A Sněhulák se mi líbil moc. Úžasně propracovaná detektivka, kde na konci do sebe zapadne každý detail, nenápadně roztroušený během příběhu. Děsivý příběh. Četla jsem to jedním dechem a když jsem zrovna nečetla, tak jsem nad příběhem stejně přemýšlela a nemohla se dočkat, až ve čtení budu pokračovat.

Janiss
07.06.2015 5 z 5

Moje první knížka od Nesba. Celkem hodně jmen, občas jsem se v tom ztrácela, ale nakonec jsem se zvládla zorientovat. Zápletka byla geniální, často jsem byla napnutá a někdy až vyděšená.
Souhlasím s názorem níž, všechno napsáno má svůj význam a je třeba dávat pozor, protože když to na konci do sebe všechno zapadne, žasnete nad tou genialitou.

lvavak
05.06.2015 5 z 5

Na sněhuláka jsem se už delší dobu těšil a moje očekávání nezklamal. Kniha je napínavá téměř od začátku až do konce, který gradoval do velkého finále. Jako první Holeovku jsem četl Levharta, kde bylo o případu šnehulák poměrně dost zmínek, naštestí to pro mě, bylo ctění Sněhuláka s velkým časovým odsputem od Levharta a mezitím jsem přecetl zbýlé díly od začátku série, takže i tak byla kniha velice napínavá.

Dávám 5 hvězdiček, přesto že pro mě zatím zustává nejlepší knihou serie Červenka, nasledovaná Spasitelem.

davas
04.06.2015 5 z 5

kniha je naprosto perfektní,od začátku musí člověk dávat pozor ,aby mu neunikly souvislosti ,děj začíná několik desítek let zpět,pak se dějová linie posune o pár let dopředu a nakonec se příběh odehrává v současné době.Všechno má svůj význam a vše do sebe nádherně zapadá .Hlavní postava si získala moje sympatie svým přístupem ,ale i logickým myšlením .Děj postupně graduje a poslední stránky jsem přímo žral ...omlouvám se za to slovo ...prostě bombovní závěr ...moje první kniha od Nesba a už vím ,že nebude poslední ...za mne 5 hvězd

Matilda
22.05.2015 5 z 5

Nejmrazivější a nejbrutálnější Holeovka. První díl, v němž jsem správně odhalila pachatele :) dokonce možná ještě dřív než sám vrchní komisař. Jen mě trochu štvala Harryho hloupost a zaslepenost v jedné záležitosti. S každým dalším dílem je to jen lepší, měla jsem přečteno za dva dny. Už se těším na Levharta.

Jančislava
21.05.2015 4 z 5

První od tohoto spisovatele. Všichni okolo mě říkají, že je to od něj jedna z nejlepších knih. Vcelku se mi líbila a na začátku jsem se i trochu bála. Průběh vyšetřování byl zajímavý. Jen konec mi přišel trochu moc divoký a zbytečně natahovaný.

nereidka
20.05.2015 3 z 5

Tuto knihu jsem četla nekonečně dlouho...A to mám většinu přečtenou za pár dní..Nebyla jsem tak nadšená jako ostatní. Byla to má první kniha od tohoto autora myslím, že i poslední...