Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140150/bmid_snehulak-653be9ad036ce.png 5 7103 7103

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

3DD!3
24.12.2015 4 z 5

Vynikající závěr, ale zhruba v polovině, při vyšetřování (více méně) slepé uličky to nemělo dostatečný tah. Harry je fajn charakter, ale zatím mi k němu chybí větší vztah (neměl jsem naskočit rovnou do sedmého dílu já vím) a celková amerikovitost mi v norské detektivce přijde kapánek zvláštní. Holt má Nesbø víc rád amíky než seveřany. Zkusím teď začít číst, tak jak se má, od začátku. Na film s Fassbenderem se ale těším hodně.

david7814
23.12.2015 5 z 5

Dej sa odvija strmo od uplneho zaciatku a vedie citatela k zaverom, ktore predstavuju len dalsie zvraty a dalsiu gradaciu. V zavere sa cloveku zastavuje dych a je vylucene pustit knihu z ruky. Z mojho pohladu zatial najlepsi Harryho pribeh. V diele sa vyskytuje relativne velke mnozstvo mien a kombinacii, co je dalsi dobry dovod, preco je vhodne precitat Snehuliaka naraz.

Silencia
15.12.2015 4 z 5

Asi takhle. Bylo to depresivní, takovým pozitivním způsobem. Je to vůbec možný? :-) Moje Nesbo-prvotina na doporučení znalcem. Styl psaní mě překvapivě bavil. Je to takové drsné a suché, je vidět, že to psal chlap. Ženské popisují úplně jiné detaily a hlavně jinak. Navíc při psaní více přemýšlejí a jsou často nejisté, což po čase trochu omrzí. K tomuhle žánru se ale Nesbo-styl hodí perfektně a myslím, že nebude trvat dlouho a vyhledám nějaký další díl.

kikies
15.12.2015 3 z 5

Řekla bych to asi takhle.... čtu sérii popořadě a jednotlivé díly už mi začínají docela dost splývat. Harry je tragéd, ale když má světlou chvilku, je to tragéd s brilantními nápady. A třetí věc: tenhle díl mi fakt nesedl, všeho je v něm nějak přes míru - moc mrtvol, moc kliček, moc podezřelých, moc cavyků, moc hypotéz, postavy až moc nevýrazné... rozhodně se nepřikláním k názoru, že by tohle měl být nejlepší Hole :-/

Rade
13.12.2015 4 z 5

Výborná detektivka, možná v závěru trošku překombinovaná, taky se mi občas zdálo, že autor malinko nezvládá ženskou psychologii, no ale dobře, u detektivky to zas až tak nevadí… Přečteno jedním dechem. A docela jsem se při té lesní scéně sama doma večer bála, což se mi už hodně dlouho nestalo. A pro mě taky plus zato, že jsem na můstku na Holmenkollenu stála a lanovkou nad Bergen taky vyjela, tak mi místa děje přišla bližší a skutečnější. Čtyři a půl.
Pozn.: Opět mám připomínky k anotaci (ano, je to záložka z knihy), řekla bych, že se to v ní náznaky spoilerů jen hemží. Co je to teď za módu, vybrebentit půl knihy na přebalu?

Katuska88
02.12.2015 5 z 5

Kniha byla opět skvělá a nemůžu se dočkat pokračování.
Zřejmě se ale nikdy nedočkám, aby HH přišel k rozumu.
Nevadí. Nemá to chybu...
Ale tentokrát jsem od první třetiny věděla, kdo je Sněhulák...
Myslela jsem si, že to tak prostě být musí. Což mi trošku zkazilo finální překvapení, ale i tak to byla pecka.

gomaki
01.12.2015 5 z 5

Sedmá HH, všemi oblíbená HH.
Příběh ze kterého mrazí.
Vrah, který Vás nenechá spát.

Nechci se opakovat, ale tohle je fakt špica! Již od střední se zajímám o sériové vrahy (Zodiac), takže tohle je víc než má krevní skupina.

Vyšetřovat s HH několik vražd, které spolu záhadně souvisí, je značně zajímavější než vraždy z "minula".

Četla jsem, našla jsem "modus operandi" , odhalila vraha. Nemohla jsem přestat přestat číst, musela jsem pokračovat, potřebovala jsem vědět, že mám pravdu, že jsme na správném místě...

Abych pravdu řekla, ani se nedivím, že HH chlastá :) taky bych chlastala.

kalabovak1b
28.11.2015 5 z 5

Můj první Nesbo, skvělá kniha. Musím říct že ze začátku jsem se do čtení musela teda nutit, ale po pár stránkách jsem se začetla a nakonec se od knihy nemohla odtrhnout. Měla jsem od začátku tip, kdo by mohl být vrah, nakonec se ukázal jako správný. Už jsem četla i Netopýra, který se mi taky líbil, ale na sněhuláka teda neměl. Do další Holeovky se určitě pustím, ale nejsem si jistá že úplně do všech.

swamp
26.11.2015 5 z 5

Začal jsem číst ve stejný den, kterým začíná kniha (rok samozřejmě jiný), a navíc se v průběhu čtení knihy objevil první sníh...

Andy6
25.11.2015 3 z 5

Tak jsem to konečně dočetla. Přes dva měsíce :-(. Detektivka dobrá a drsná. Dobře napsaný, ale na mě moc postav, moc míst a moc jmen, ve kterých jsem se zorientovala bohužel až ke konci. Každopádně můj první a poslední Nesbo. :-)

ejwa1937
22.11.2015 5 z 5

Jsem velkou fanynkou, další, co mě úplně polapila ;-)

ilicka
22.11.2015 3 z 5

Tady už Nesbo kombinoval možná už trochu přes čáru. I když je Sněhulák pořád působivě vystavěn a promyšlen, především s přesahem do hororu, nemám tento Nesbův román příliš ráda.

alena67
20.11.2015 5 z 5

napínavé od začátku do konce

purplekitten
19.11.2015

Knihu jsem četla jako první od tohoto autora a vůbec nezklamala. Byla opravdu děsivě mrazivá a pro mě napínavá po celou dobu čtení.

bapi
18.11.2015 5 z 5

Můj první Nesbo a určitě spokojenost, i když vraha jsem odtušil hned při prvním představení...

Mikkinnen
15.11.2015 4 z 5

Sněhulák k je má třetí Nesbøva kniha (po Lovci hlav a Nemesis). Zařadil bych ji na úroveň Lovce hlav. Kniha se četla příjemně rychle. Nic mrazivého, kromě zimního období, jsem na knize neshledal. Ale byla to taková příjemná detektivka na odpočinek. Nesbø chrli obrovské množství knih, ale určitý standard si drží u všech. Sněhulák je rozhodne mezi jeho top 3.

martinkaLLL
12.11.2015 2 z 5

Knížka je psaná tak, že vždy když to začínalo být napínavé, tak po pár větách to spisovatel ukončil. A začala nová kapitola a zas nudně. Až 70 stran před koncem to bylo napínavé a stálo to za to. Ale to je hodně málo na to, že se čtenář nejdřív musí prokousat přes 400 stran, aby se dostal k tomu napínavému a dobrému.

Barush64
06.11.2015 4 z 5

Číst tuto knihu v listopadu dodává této knížce ještě děsivější atmosféru :D. Čte se to dobře, HH je skvělý hlavní hrdina, ale kdo četl třeba Dana Browna, tak už na chytáky neskočí a konec mu může připadat málo překvapivý. Navíc tam byl jeden takový moment, kdy se vrah naprosto otevřeně přiznal a HH ho měl dávno odhalit (ale proč to jde dělat jednoduše, když to jde složitě). Každopádně dobrá kniha a těším se, až se pustím do Levharta! :)

martina.riz
06.11.2015 5 z 5

Také moje první kniha od tohoto autora. Norská jména mi dělala problém, ale četla jsem jedním dechem.

skipiii
26.10.2015 5 z 5

moje prvni kniha od Nesba od ktere jsem se nemohla odtrhnout! skvele propracovana detektivka s uzasnou zapletkou.Jo Nesbo je opravdu Pan spisovatel!